Ta okazja została opublikowana ponad 2 tygodnie temu i może już nie być dostępna.
PINK FLOYD The Final Cut -winyl (remastered version 2011), odbiór w sklepie 0zł (albo kupno przez allegro z dostawą Smart za 0zł)
505°

PINK FLOYD The Final Cut -winyl (remastered version 2011), odbiór w sklepie 0zł (albo kupno przez allegro z dostawą Smart za 0zł)

54,90zł 9,99zł Media Markt Okazje
16
505°
PINK FLOYD The Final Cut -winyl (remastered version 2011), odbiór w sklepie 0zł (albo kupno przez allegro z dostawą Smart za 0zł)
wrz 16. 2020
"The Final Cut" to ostatnia płyta Pink Floyd przed odejściem Watersa.

A
1 The Post War Dream
2 Your Possible Pasts
3 One Of The Few
4 When The Tigers Broke Free
5 The Hero's Return
6 The Gunner's Dream
7 Paranoid Eyes

B
1 Get Your Filthy Hands Off My Desert
2 The Fletcher Memorial Home
3 Southampton Dock
4 The Final Cut
5 Not Now John
6 Two Suns In The Sunset


Opis/recenzja:
rockmetal.pl/rec…tml

MM sprzedaje ją również na allegro: allegro.pl/ofe…497
kto ma Smarta- dostawę ma gratis.


Aktualizacje społecznościowe
16 Komentarzy
Klasyk w nowym wydaniu/tłoczeniu+
super, że MM kontynuuje promkę na winyle PF
Jest też na Allegro. Jak macie smarta przesyłka gratis....
Świetny album, poleciał plus
dam_dam16/09/2020 15:54

Klasyk w nowym wydaniu/tłoczeniu+


Wątpię czy + skoro remastered, w takiej sytuacji jak jaki jest sens zakupu vinyla? Aby popisać się swoim kosztownym snobistycznym płytkim hobby?
Świetna płyta, właściwie autorska Watersa. Fiutek z niego straszny, ale muzę robi dobrą. To solo na saksofonie, ciarki wszędzie...
Ja_JajaKd116/09/2020 17:16

Wątpię czy + skoro remastered, w takiej sytuacji jak jaki jest sens z … Wątpię czy + skoro remastered, w takiej sytuacji jak jaki jest sens zakupu vinyla? Aby popisać się swoim kosztownym snobistycznym płytkim hobby?


Osobiście nie mam gramofonu a tym samym vinyli. Cieszy mnie sam fakt, że takie klasyki są wznawiane co potencjalnie daje większe szanse, że młodsze pokolenia odkryją ten piękny kawałek muzyki dla siebie. Moim zdaniem dobra muzyka jest ponadczasowa niezależnie od nośnikowego hobby
Edytowane przez: "dam_dam" wrz 16.
Dobra muzyka broni się sama, bez względu na nośnik. Wszystko zależy jednak od tego w jakich okolicznościach i przez kogo jest słuchana. Są ludzie, którzy zwracają uwagę na szczegóły. Stare albumy muzyczne wydane na płytach winylowych, zawdzięczają swoje wyjątkowe brzmienie analogowemu torowi audio. Były nagrywane, miksowane i masterowane na wielośladowych magnetofonach szpulowych i taśmach magnetycznych. Nie mam pewności co do albumu The Final Cut ze wstawki, ale z dużym prawdopodobieństwem, materiał źródłowy został przepuszczony przez cyfrowy tor audio, co odbiera sen wydawania takiego albumu na płycie winylowej. Osobną kwestią jest to, czy przypadkiem, przy okazji, nie zwiększono głośności nagrań, zmniejszając przy tym rozpiętość tonalną.
T4deusz16/09/2020 18:47

Dobra muzyka broni się sama, bez względu na nośnik. Wszystko zależy jed …Dobra muzyka broni się sama, bez względu na nośnik. Wszystko zależy jednak od tego w jakich okolicznościach i przez kogo jest słuchana. Są ludzie, którzy zwracają uwagę na szczegóły. Stare albumy muzyczne wydane na płytach winylowych, zawdzięczają swoje wyjątkowe brzmienie analogowemu torowi audio. Były nagrywane, miksowane i masterowane na wielośladowych magnetofonach szpulowych i taśmach magnetycznych. Nie mam pewności co do albumu The Final Cut ze wstawki, ale z dużym prawdopodobieństwem, materiał źródłowy został przepuszczony przez cyfrowy tor audio, co odbiera sen wydawania takiego albumu na płycie winylowej. Osobną kwestią jest to, czy przypadkiem, przy okazji, nie zwiększono głośności nagrań, zmniejszając przy tym rozpiętość tonalną.


Mam wrażenie, że w obecnych czasach wszystko co nowe i wznawiane jest tłoczone z cyfrowego źródła...
Edytowane przez: "dam_dam" wrz 16.
@dam_dam Popularny przy okazji wydawania albumów na płytach winylowych jest tape mastering, Oznacza on zgranie zmiksowanego i zmasterowanego materiału z cyfrowego źródła na taśmę magnetyczną, aby nadać albumowi "analogowego brzmienia". Taka taśma trafia później do tłoczni.
T4deusz16/09/2020 19:22

@dam_dam Popularny przy okazji wydawania albumów na płytach winylowych j …@dam_dam Popularny przy okazji wydawania albumów na płytach winylowych jest tape mastering, Oznacza on zgranie zmiksowanego i zmasterowanego materiału z cyfrowego źródła na taśmę magnetyczną, aby nadać albumowi "analogowego brzmienia". Taka taśma trafia później do tłoczni.


W sprzęcie HiFi to robota przetwornika cyfrowo - analogowego
@dam_dam Każde urządzenie pozwalające odtwarzać dźwięk zapisany w postaci cyfrowej, posiada przetwornik cyfrowo - analogowy. A swoją drogą, standard HiFi jest współcześnie mocno przestarzały. Bo czy stosunek mocy sygnału do szumu na poziomie 50dB kogoś by dziś zadowolił?
T4deusz16/09/2020 20:10

@dam_dam Każde urządzenie pozwalające odtwarzać dźwięk zapisany w postaci c …@dam_dam Każde urządzenie pozwalające odtwarzać dźwięk zapisany w postaci cyfrowej, posiada przetwornik cyfrowo - analogowy. A swoją drogą, standard HiFi jest współcześnie mocno przestarzały. Bo czy stosunek mocy sygnału do szumu na poziomie 50dB kogoś by dziś zadowolił?


Masz rację... trochę zawęziłem to szerokie pojęcie zero jedynkowego świata
Jezeli ktos juz przesluchal tego winyla,to prosze o opinie czy warto jezeli chodzi o dzwiek. Jak ktos juz wczesniej pisal, wspolczesne "remastery" na winyla to porazka, wole trzeszczace 30 letnie egzemplarze wydane tak jak powinny byc.
Yansik16/09/2020 21:43

Jezeli ktos juz przesluchal tego winyla,to prosze o opinie czy warto …Jezeli ktos juz przesluchal tego winyla,to prosze o opinie czy warto jezeli chodzi o dzwiek. Jak ktos juz wczesniej pisal, wspolczesne "remastery" na winyla to porazka, wole trzeszczace 30 letnie egzemplarze wydane tak jak powinny byc.


Ja kupiłem 2 poprzednie wrzutki Pink Floyd w MM jestem bardzo zadowolony.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst