Niestety, ta okazja już wygasła
Phalanax, Lincoln w Empiku- gra planszowa
254° Zakończono

Phalanax, Lincoln w Empiku- gra planszowa

79,99zł116zł-31% 14,90zł Empik Okazje
15
254° Zakończono
Phalanax, Lincoln w Empiku- gra planszowa
Zaktualizowano paź 26. 2020 (Opublikowano paź 21. 2020)

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Ciekawa gra dla dwóch osób.Lincoln to szybka, strategiczna gra wojenna autorstwa Martina Wallacea, w której rozegrasz całą Wojnę Secesyjną w przeciągu dwóch godzin! Zarówno Unia jak i Konfederacja dysponują własnymi taliami kart, które są tak skonstruowane, by odzwierciedlić przewagi i słabości każdej ze stron konfliktu. W trakcie rozgrywki będziesz niszczył własną talię, trwale odrzucając z niej karty poświęcone na budowę nowych oddziałów i flot. Za ich pomocą zadbasz też o transport wojsk, pozycję dyplomatyczną w Europie, a także wykorzystasz je w bitwach. Tu nie będzie łatwych decyzji!

Co więcej, wraz z postępem gry dojdą do talii nowe karty, coraz silniejsze dla Unii i słabsze dla Konfederacji - co odwzoruje faktyczną dynamikę tego konfliktu. Grając Konfederacją będziesz musiał się dwa razy zastanowić, zanim powołasz nowe oddziały - może to bowiem pozbawić twoją talię zdolności do transportu i dowodzenia wojskiem! Z kolei grając Unią będziesz działał pod nie mniejszą presją niż Prezydent Lincoln, ponieważ warunki zwycięstwa wymuszają na tobie szybkie stłumienie rebelii. Startowa pozycja Konfederatów jest bardzo mocna, zatem kilka błędów może sprowadzić na ciebie klęskę!

Czym zachwyci was Lincoln?
Unikatową mechaniką niszczenia talii, dzięki której autorowi udało się idealnie przenieść istotę Wojny Secesyjnej na planszę gry.Głębią strategicznych decyzji. W grze nie używa się kostki - rozwój wydarzeń będą determinowały wyłącznie decyzje graczy oparte o możliwości wynikające z dobieranych kart.Prostotą i elegancją zasad oraz szybkim czasem rozgrywki. To jedyna gra planszowa, w której można rozegrać ten wieloletni konflikt w tak krótkim czasie - przy zachowaniu realiów tej wojny.Klasyczną, wysublimowaną szatą graficzną. Pięknie zilustrowana plansza, duże, bezramkowe, wspaniale zilustrowane karty oraz grube kartonowe żetony budują klimat rasowej gry wojennej.

Opis i najniższa cena z Ceneo.
Aktualizacje społecznościowe
Empik OkazjeEmpik kod rabatowy
15 Komentarzy
Prześlij Komentarz