Niestety, ta okazja już wygasła

Orzechy nerkowca połówki 1kg

maj 3. 2022

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Dostawa SMART FREE

Kilka słów o tych orzechach ;-)

CO ZAWIERAJĄ ORZECHY NERKOWCA?
Jeśli szukasz cennego źródła białka, to zdecydowanie powinieneś rozważyć wprowadzenie orzechów nerkowca do swojej diety. Czym jeszcze mogą pochwalić się nerkowce? Wartości odżywcze występują w nich na potęgę – w tych orzechach znaleźć można rozpuszczalne w tłuszczach witaminy A, D, E oraz K, a także witaminy z grupy B. Oprócz tego posiadają liczne składniki mineralne, takie jak sód, potas, żelazo, fosfor czy magnez.

To nie koniec! Orzechy nerkowca zawierają liczne przeciwutleniacze. To właśnie ich zadaniem jest usuwanie z organizmu szkodliwych wolnych rodników, które są odpowiedzialne za rozwijanie się groźnych chorób.

ORZECHY NERKOWCA – WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZEMarzymy o dobrym stanie zdrowia i często podejmujemy liczne wyrzeczenia, by je zachować. W tej kwestii pomocne mogą okazać się orzechy nerkowca. Dzięki zawartości witamin z grupy B orzechy te mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego. Bezpośrednio przekłada się to na samopoczucie, pamięć czy koncentrację.

Naukowcy z Uniwersytetów w Jaunde i Montrealu przekonują, że regularne spożywanie orzechów nerkowca może chronić przed zachorowaniem na cukrzycę typu 2. Według przeprowadzonych przez nich badań wyciąg z nerkowców pobudza proces wchłaniania glukozy. Efektem tego jest polepszenie wrażliwości tkanek na insulinę. Warto dodać, że diabetycy także mogą spożywać orzechy nerkowca. Ich indeks glikemiczny jest bowiem niski – wynosi zaledwie 15.

Jeśli pragniesz mieć piękne włosy, skórę pełną blasku i mocną płytkę paznokcia, to rozważ wprowadzenie orzechów nerkowca do swojego jadłospisu. Nerkowce zawierają selen i cynk, które korzystnie wpływają na urodę. Cynk ma jeszcze jedną zaletę – reguluje wydzielanie sebum, które produkowane w nadmiernych ilościach przetłuszcza włosy i skórę, prowadząc także do powstawania wyprysków.

O orzechach nerkowca nie powinny zapominać osoby zmagające się z nadciśnieniem. Ten rodzaj bakalii zapobiega podnoszeniu się poziomu trójglicerydów i cholesterolu. Pozytywnie wpływa również na stan naczyń krwionośnych, w naturalny sposób obniża ciśnienie, chroniąc przed zawałem, a także dzięki obecności witaminy K zapobiega nadmiernej krzepliwości krwi.
Aktualizacje społecznościowe
11 Komentarzy
Prześlij Komentarz