Niestety, ta okazja już wygasła

Origin - na tureckim VPN - rok EA Play za 45 zł, FIFA22 za 26 zł, The Sims 4 za 14 zł, GRID za 80 zł

maj 24. 2022

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Wymagane:
  • Turecki adres IP - może to być VPN albo zwykłe rozszerzenie do przeglądarki.
  • Revolut - potrzebna nam zamiana na liry tureckie oraz wirtualna karta jednorazowa VISA.
  • Konto na Originie, najlepiej świeżo utworzone na tureckim IP, ale powinno zadziałać również na polskim koncie (większe ryzyko cofnięcia płatności oraz bana).

1. Uruchamiany aplikację Revolut. Jeśli chcemy dokonać zakupu to należy pamiętać o tym, żeby nie płacić gdy nie mamy wymienionych złotówek na liry tureckie. Gdy próbowałem bez lir tureckich na koncie to cofnięto mi płatność i otrzymałem bana, nie wiem z czego to wynika. Także najpierw zamieniamy złotówki na tureckie liry, potem dopiero płatność! I do płatności wykorzystujemy tylko i wyłącznie wirtualną kartę jednorazową Revolut, nawet gdy bierzemy abonament. Z tak przygotowanym kontem Revolut przystępujemy do dalszych kroków.

2. Uruchamiamy nasz turecki adres IP. Ja osobiście używam do tego OkayFreeedom (miesięcznie 500 MB za darmo), ewentualnie rozszerzenie do przeglądarki, na przykład Windscribe.

3. Następnie już na tureckim adresie IP tworzymy nowe konto albo logujemy się na swoje polskie konto. Ja osobiście od razu próbowałem tę całą metodę na koncie utworzonym na tureckim adresie IP.

4. Uruchamiamy aplikację Origin albo wchodzimy przez stronę (w tym przypadku może trzeba kilka razy próbować wejść, na pewno adres origin.com/tur/ będzie tym prawidłowym). Wybieramy interesującą nas grę, albo abonament. Niżej przykłady na podstawie aktualnej promocji:

FIFA22 - 100,00 TL (26,63 zł)
The Sims 4 - 49,99 TL (13,31 zł)
NFS Heat - 79,80 TL (21,25 zł)
Grid Legends - 299,99 TL (79,88 zł)
F1 2022 - 599,99 TL (159,75 zł)

Najlepiej poszukać sobie tytuły, które nas interesują. Osobiście uważam, że najbardziej opłaca się abonament EA Play, także w wersji Pro.

EA Play - 29,99 TL miesięcznie lub 169,00 TL rocznie (7,99 zł lub 45,00 zł)
EA Play Pro - 119,00 TL miesięcznie lub 899,00 TL rocznie (31,69 zł lub 239,41 zł)

5. Dokonujemy płatności podając dane jednorazowej karty wirtualnej Revolut (najlepiej VISA). Pamiętajcie! Najpierw zamieniajcie złotówki na liry tureckie. Może być tak, że trzeba będzie kilka razy spróbować z płatnością, w końcu przejdzie, zazwyczaj działa od razu.

6. Gra jest na waszym koncie, albo aktywny abonament!

Próbowałem kilkoma sposobami poradzić sobie z Originem i Turcją i to jest jedyna metoda, która w moim przypadku działa i nie skutkuje cofnięciem płatności ani otrzymaniem bana na konto. Myślę, że kluczowa może być zamiana złotówek na liry tureckie i dopiero wtedy płatność, a może też fakt, że robię to poprzez jednorazową kartę. Korzystam zarówno z abonamentu, jak i z zakupionej osobno gry poza abonament, czyli FIFĄ. Osobiście uważam, że bardzo opłacalny jest abonament, którego powyższa cena jest stała. Ceny gier zmieniają się w zależności od promocji.
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
32 Komentarze
Prześlij Komentarz