Niestety, ta okazja już wygasła
[Oprogramowanie CAD] Catia V5 i ICEM Surf Students Edition na rok za darmo
622° Zakończono

[Oprogramowanie CAD] Catia V5 i ICEM Surf Students Edition na rok za darmo

21
wrz 7. 2018

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Catia V5 bezpłatnie na rok - promocja dla studentów i nie tylko (jeśli posiadasz wciąż aktywny uczelniany adres email, to powinno działać).

Wystarczy założyć konto na swój uniwersytecki adres e-mail i wpisać pod koniec procesu składania zamówienia.

Kody:
CATIA4FREE18
ICEMSURF-FREE18

CATIA to wiodący na świecie, jeden z najbardziej rozbudowanych i wszechstronnych programów wspomagających prace inżynierskie. Znajduje zastosowanie nawet w najbardziej wymagających gałęziach przemysłu, dlatego wybrana została przez największe koncerny motoryzacyjne oraz lotnicze. Jest to zaprojektowana całkowicie od podstaw rodzina produktów CAD/CAM/CAE, służących do kompleksowego zarządzania cyklem życia produktu. Bogaty zestaw narzędzi inżynierskich wspomaga rozwój produktu na każdym etapie, począwszy od koncepcji aż po dokumentację techniczną.

ICEM Surf- Sztuka Modelowania Powierzchniowego

Od ponad 25 lat ICEM Surf jest liderem wśród programów do modelowania powierzchni klasy A, analiz powierzchni oraz wizualizacji. Produkt Dassault Systemes w pełni pokrywa wszelkie potrzeby związane z procesem cyfrowego projektowania powierzchni. ICEM Surf zaspakaja potrzeby projektantów powierzchni w wielu sektorach przemysłu, w tym głównie motoryzacyjnego oraz lotniczego.
ICEM Surf daje zespołom rozwoju produktu swobodę twórczą i precyzję, aby połączyć styl artystyczny i wydajność inżynierską w swoich projektach. Rezultat? Atrakcyjne, ale w pełni funkcjonalne projekty - opracowany szybko, ale bez kompromisów w zakresie jakości.
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
W ten sposób producenci programów przyzwyczają do siebie nowych użytkowników. Później nie kupujesz innego bo ten już znasz i wiesz jak się w nim poruszać. A przyzwyczajenia trudniej zmienić niż adres zamieszkania.
21 Komentarzy
W ten sposób producenci programów przyzwyczają do siebie nowych użytkowników. Później nie kupujesz innego bo ten już znasz i wiesz jak się w nim poruszać. A przyzwyczajenia trudniej zmienić niż adres zamieszkania.
StefanMuchawrz 7. 2018

W ten sposób producenci programów przyzwyczają do siebie nowych uż …W ten sposób producenci programów przyzwyczają do siebie nowych użytkowników. Później nie kupujesz innego bo ten już znasz i wiesz jak się w nim poruszać. A przyzwyczajenia trudniej zmienić niż adres zamieszkania.


Coś w tym jest, jednak dlaczego co wersję zmieniają układ menu i nazewnictwo;)
StefanMucha07/09/2018 09:19

W ten sposób producenci programów przyzwyczają do siebie nowych uż …W ten sposób producenci programów przyzwyczają do siebie nowych użytkowników. Później nie kupujesz innego bo ten już znasz i wiesz jak się w nim poruszać. A przyzwyczajenia trudniej zmienić niż adres zamieszkania.


No i dobrze, student ma na czym się uczyć, a duże korpo nie boli zakup oprogramowania za jakiekolwiek sumy.
Podobne do solid edge
Arizona07/09/2018 09:23

No i dobrze, student ma na czym się uczyć, a duże korpo nie boli zakup op …No i dobrze, student ma na czym się uczyć, a duże korpo nie boli zakup oprogramowania za jakiekolwiek sumy.


Ale prawie bezpłatne licencje dostaje każda uczelnia techniczna. AutoCad licencje studenckie już dawno rozdawał, także to nie nowość.Widzę po swoim szwagrze, on w ten sposób uczył się na AC i do tej pory innego CAD nie używa.
Edytowane przez: "StefanMucha" wrz 7. 2018
BlackGhost_DEVILwrz 7. 2018

Podobne do solid edge


Raczej do NX. Solid edge u Siemensa to odpowiednik SolidWorksa, Catia posiada wiecej mozliwosci, mniej zamula kompa ale jest mniej user friendly.
StefanMuchawrz 7. 2018

Ale prawie bezpłatne licencje dostaje każda uczelnia techniczna. AutoCad l …Ale prawie bezpłatne licencje dostaje każda uczelnia techniczna. AutoCad licencje studenckie już dawno rozdawał, także to nie nowość.Widzę po swoim szwagrze, on w ten sposób uczył się na AC i do tej pory innego CAD nie używa.


No może do końca nie mówiłem prawdy. Jak już jakieś korpo pracuje na powiedzmy CATII, to nie kupią dla jednego nowego pracownika licencji na Inventora.
Jeśli ktoś zacznie naukę modelowania 3D od CATII, to może się ostro zniechęcić. To kombajn o ogromnych możliwościach, ale przez to trudny do ogarnięcia i przytłaczający. Nie wspominając o tym, że w Polsce mało kto CATII używa, bo jest po prostu baaaaardzo droga. Więc nabyte umiejętności raczej się bezpośrednio w miejscu pracy nie przydadzą.
Dassault nie musi przekonywać studentów do wybierania CATII bo jeśli trafią do korporacji w branży automotive lub aerospace, to i tak się będą musieli tego programu nauczyć (albo raczej nie znajdą pracy w branży dopóki się nie nauczą podstaw tego oprogramowania). W dużych projektach/firmach konkurencją dla CATII jest NX i być może CREO. Solid Edge, SolidWorks czy Inventor to zupełnie inna liga. Sam pracowałem w CATII, SW, Inventorze i trochę w SolidEdge. Uważam że CATIA bije możliwościami całą resztę na głowę (myślę, że się dużo nie pomylę jeśli stwierdzę że dobry inżynier, który zna na tym samym poziomie oprogramowanie, zrobi ten sam projekt dwa razy szybciej w CATII niż w SW/SE czy Inventorze). CATIA jest też najmniej przyjazna dla użytkownika, ale mimo wszystko polecam. Wstawka bardzo dobra, tym bardziej że normalnie wersja studencka kosztuje ~100 EUR i tylko raz w roku studenci mają możliwość ściągnięcia oprogramowania za darmo.
Edytowane przez: "Ejbo" wrz 7. 2018
Obejmuje tylko uczelnie techniczne, czy medyczny kierunek też się załapie? Fajnie byłoby potestować w normalnym środowisku a nie na VM, gdzie nawet Inventor mi zamula (korzystam z podstawowych rozwiązań typu Virtualbox). A niestety czasy studenckie to odległa przeszłość.
Ejbo07/09/2018 10:17

Dassault nie musi przekonywać studentów do wybierania CATII bo jeśli tr …Dassault nie musi przekonywać studentów do wybierania CATII bo jeśli trafią do korporacji w branży automotive lub aerospace, to i tak się będą się musieli tego programu nauczyć (albo raczej nie znajdą pracy w branży dopóki się nie nauczą podstaw tego oprogramowania). W dużych projektach/firmach konkurencją dla CATII jest NX i być może CREO. Solid Edge, SolidWorks czy Inventor to zupełnie inna liga. Sam pracowałem w CATII, SW, Inventorze i trochę w SolidEdge. Uważam że CATIA bije możliwościami całą resztę na głowę (myślę, że się dużo nie pomylę jeśli stwierdzę że dobry inżynier, który zna na tym samym poziomie oprogramowanie, zrobi ten sam projekt dwa razy szybciej w CATII niż w SW/SE czy Inventorze). CATIA jest też najmniej przyjazna dla użytkownika, ale mimo wszystko polecam. Wstawka bardzo dobra, tym bardziej że normalnie wersja studencka kosztuje ~100 EUR i tylko raz w roku studenci mają możliwość ściągnięcia oprogramowania za darmo.


Ja sie nie zgodze. Pracowalem w Catii ponad 7 lat, a obecnie przesiadlem sie na Creo. Catia jest fajna do duzych zlozen, do koncecji, ale mysle ze Creo z uwagi na pelna parametryzacje duzo operacji robi znacznie szybciej. Uzupelniajac parametry w modelu, masz z automatu uzupelniona tabelke rysunkowa i specyfikacje. Ponadto, dla podstawowych bryl jak walki, piny, katowniki,, plyty, mozesz zrobic modele bazowe ktore z automatu beda sie aktualizowac. Bolaczka creo jest to, ze na samym poczatku musisz z gruba wiedziec co chcesz zamodelowac, bo program nie pozwoli Ci odwalac maniany na samym drzewie..
Ktoś ma adres studencki na zbyciu?
maciejlwrz 7. 2018

Ja sie nie zgodze. Pracowalem w Catii ponad 7 lat, a obecnie przesiadlem …Ja sie nie zgodze. Pracowalem w Catii ponad 7 lat, a obecnie przesiadlem sie na Creo. Catia jest fajna do duzych zlozen, do koncecji, ale mysle ze Creo z uwagi na pelna parametryzacje duzo operacji robi znacznie szybciej. Uzupelniajac parametry w modelu, masz z automatu uzupelniona tabelke rysunkowa i specyfikacje. Ponadto, dla podstawowych bryl jak walki, piny, katowniki,, plyty, mozesz zrobic modele bazowe ktore z automatu beda sie aktualizowac. Bolaczka creo jest to, ze na samym poczatku musisz z gruba wiedziec co chcesz zamodelowac, bo program nie pozwoli Ci odwalac maniany na samym drzewie..


Być może masz rację, jak pisałem wyżej, w CREO nie pracowałem. Wszystko zależy od potrzeb i projektu, inne będą preferencje osoby pracującej w powierzchniówce, inne w strukturach stalowych a inne projektującej mechanikę precyzyjną. Zresztą w komentarzu napisałem, że konkurencją dla CATII jest NX i CREO, nie Inventor czy SolidWorks, a pisząc o tym, że coś można zrobić duuużo szybciej odnosiłem się tylko do swoich doświadczeń z CATIĄ, SolidWorks, Solid Edgem i Inventorem (CATIA>SE>SW>Rysowanie flamastrami po ścianie>Inventor). Tak czy inaczej promocja warta uwagi dla studentów kierunków mechanicznych. CATIA jest jednym z liderów rynku, a nawet podstawowa znajomość tego oprogramowania bardzo dużo zmienia na obecnym rynku pracy.
"Sorry, we are experiencing temporary technical problem with ACADEMAP Services, please check back later"
Mi uczelniany e-mail zabrali wraz z utrata statusu po obronie, da się to zrobić na studenta nie technicznego? (takiemu mam pewność ze nie będzie potrzebna licencja). Może jest takie coś do solid worksa ?
newpoland07/09/2018 14:20

Mi uczelniany e-mail zabrali wraz z utrata statusu po obronie, da się to …Mi uczelniany e-mail zabrali wraz z utrata statusu po obronie, da się to zrobić na studenta nie technicznego? (takiemu mam pewność ze nie będzie potrzebna licencja). Może jest takie coś do solid worksa ?


Do solida załatwiamy licencje przez wysłanie zdjęcia legitymacji, nie weryfikowali jakos super dokładnie tylko po paru dniach przesyłali kod aktywacji
To ja wrzucę lepszą okazję moim zdaniem, bo Solid Edge w pełni legalnie do użytku komercyjnego
pepper.pl/pro…387
Kozinka07/09/2018 15:58

Do solida załatwiamy licencje przez wysłanie zdjęcia legitymacji, nie we …Do solida załatwiamy licencje przez wysłanie zdjęcia legitymacji, nie weryfikowali jakos super dokładnie tylko po paru dniach przesyłali kod aktywacji


A musi być zdj przodu i tylu legitymacji ? I myślisz ze przejdzie fota legity z np awfu lub UJ filologii ?
ja po zarejestrowaniu konta na adres studnęcki mam
403 Forbidden
Access Denied!
You are not authorized to access the page.

ktoś wie o co chodzi ?
newpoland07/09/2018 16:43

A musi być zdj przodu i tylu legitymacji ? I myślisz ze przejdzie fota l …A musi być zdj przodu i tylu legitymacji ? I myślisz ze przejdzie fota legity z np awfu lub UJ filologii ?


Wiesz co no my wysyłaliśmy przód i tył, można spróbować sam tyl, ewentualnie poprostu Ci napisze że niestety i tyle. Z tego co wiem to politechnika Śląska ostatnio stracila ważność na solida a i tak dostaliśmy od nich licencje więc pewnie zwracają uwagę jedynie na fakt że jesteś studentem żeby rozpromowac, więc może i uczelnia nie ma znaczenia:) musiałbyś poszukać i spróbować bo obecnie jestem na wyjeździe i nie mam przy sobie laptopa
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst