Od 02.09 kurczak kukurydziany w aldi 8.99zł
143°Zakończono

Od 02.09 kurczak kukurydziany w aldi 8.99zł

4
sie 28. 2017
Aktualizacje społecznościowe
ALDI Okazje

Grupy

4 Komentarze
Wierzy ktoś w to, że za mniej niż 9zł/kg ktoś sprzeda wam kurczaczka, który sobie biegał po łące cały dzień w warkoczykach, jadł ziarenka i robaczki i zbierał polne kwiatki, a następnie poszedł za 9zł (już z marżami producenta i marżą sklepu)?
Edytowane przez: "SEO" sie 28. 2017
No przecież napisali - wielka ferma na Mazowszu, starannie zaprojektowane klatki, żeby zoptymalizować zyski producenta, nawet jest tam jakiś świetlik w dachu, przez który wypada trochę światła. Zwiększona aktywność ruchowa to taka, że kura może się odchylić głowę znad rynienki , żeby dziobnąć koleżankę obok, albo skrócenie cyklu dzień / noc, żeby więcej jadły. Krótsza noc = więcej ruchu. No i jedzą kukurydzę, bo najtańsza. Od czasu do czasu kuracja antybiotykowa, żeby dożyły odpowiedniej wagi. To taki znak czasów. Smacznego :-)
Edytowane przez: "QLogic" sie 28. 2017
Kurczak kukurydziany nie jest trzymany na wolnym wybiegu. Te słowa "mazowiecka wieś" to chwyt marketingowy. Tylko jeśli jest wprost napisane że jest eko lub z wolnego wybiegu, można mieć pewność że faktycznie sobie biegał po trawce.
Żółtawe zabarwienie tuszki bierze się od dużej ilości kukurydzy w paszy. Nie wiem czy jest lepszy czy gorszy od zwykłego kurczaka na pewno jest inaczej karmiony.
Mazowiecka wieś...a ktoś kiedyś widział jakąś kurzą fermę w mieście?
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst