Niestety, ta okazja już wygasła
Obudowa NVME z POLSKI aluminium pancerna ;)
54° Zakończono

Obudowa NVME z POLSKI aluminium pancerna ;)

47
sie 9.

Ta okazja wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Obudowa z wysyłką z Polski, polska gwarancja.
m.2 PCI.e NVME USB-c 3.1 gen2 10GBps

Jakby ktoś chciał się skusić na NVME, a nie chciał czekać
Cena jest konkurencyjna na polskim rynku, a obd wygląda bardzo porządnie.
Aktualizacje społecznościowe
Allegro OkazjeAllegro kupony rabatowe

Grupy

47 Komentarzy
W Megabajt (importer/dystrybutor Tracer) 156 zł brutto
O marce Tracer mam niezbyt wysokie zdanie. Abstrahując od tego że to konkurencyjna cena, bo tak nie jest, można spokojnie kupić za 150PLN obudowę, pytanie co z prędkościami. Ta firma często coś wprowadza i wycofuje, coś w stylu SHIRU (xkom mocno ją promował) chińszczyzna na europejski rynek. Dodatkowy problem to żadna cebula aby wydawać 150PLN na obudowę gdzie taki dysk pod ten standard 1TB można kupić w okolicach 400-500 PLN.

Jedyny plus jest taki że jednak to polska firma (mówię o firmie która sprzedaje na allegro, a nie jakieś bg czy gb), można to przetestować i odesłać w ciągu 14 dni, i zapłacimy tylko 20PLN a zamawiając takie coś z chin jednak nie odeślemy za 20PLN.
Edytowane przez: "n00" sie 9.
Mam to samo ale pod SATA. Po obudowie chyba można czołgiem jeździć.
I dla mnie ta oferta ma minus, ponieważ taka obudowa jest słaba z kilku powodów:
1) jest cięższa, co za tym idzie z większą siłą uderzy o podłogę/ziemie niż obudowa która jest lżejsza, dodatkowo jak to jest coś stalowego przenosi lepiej drgania. Dodatkowo nie wspomnę spadnie coś takiego na panel to sobie tylko uszkodzicie podłogę.
2) Chłodzenie do takiego czegoś?? serio... to chwyt marketingowy, jeżeli dysk będzie wam się nagrzewał do wysokich temperatur oznacza że problem leży z dyskiem, na przykład jego oprogramowaniem.

Twoja oferta z Orico (tam dałem plus) o wiele jest lepsza niż ta.
mastha212_09/08/2019 15:08

Mam to samo ale pod SATA. Po obudowie chyba można czołgiem jeździć.


to dobrze że u ciebie jeżdżą czołgi, teraz nie musisz się martwić o swój dysk pozostawiony bez opieki na drodze.

n0009/08/2019 15:11

I dla mnie ta oferta ma minus, ponieważ taka obudowa jest słaba z kilku p …I dla mnie ta oferta ma minus, ponieważ taka obudowa jest słaba z kilku powodów:1) jest cięższa, co za tym idzie z większą siłą uderzy o podłogę/ziemie niż obudowa która jest lżejsza, dodatkowo jak to jest coś stalowego przenosi lepiej drgania. Dodatkowo nie wspomnę spadnie coś takiego na panel to sobie tylko uszkodzicie podłogę. 2) Chłodzenie do takiego czegoś?? serio... to chwyt marketingowy, jeżeli dysk będzie wam się nagrzewał do wysokich temperatur oznacza że problem leży z dyskiem, na przykład jego oprogramowaniem.Twoja oferta z Orico (tam dałem plus) o wiele jest lepsza niż ta.Ale tam chyba nic nie ma o chłodzeniu w opisie.
Ale fakt, o tych kafelkach nie pomyślałam

Po prostu chciałam też okazję z PL wrzucić, bo tak szukam dla siebie.
@n00 :
1. jakie drgania? to nie dyski mechaniczne tylko NVMe
2. chłodzenie jak najbardziej wskazane, pasywne z dużym aluminiowym radiatorem jak jest a dla niektórych dysków jak najbardziej aktywne (Patriot Hellfire na przykład) - jak robisz na takim dysku backup systemu i próbujesz zapisać 400GB danych w jednym "posiedzeniu" to ci się każdy NVMe mniej czy bardziej spoci
Porzeczka_1309/08/2019 15:18

Ale tam chyba nic nie ma o chłodzeniu w opisie. Ale fakt, o tych kafelkach …Ale tam chyba nic nie ma o chłodzeniu w opisie. Ale fakt, o tych kafelkach nie pomyślałam Po prostu chciałam też okazję z PL wrzucić, bo tak szukam dla siebie.


To wyjaśnij dlaczego boczne ściany przypominają radiatory ?? Ciekawi mnie ile to waży jedynie i czy naprawdę aluminium zastosowali.
Kafelki, panele , drewniana podłoga, etc etc pamiętaj metalowe obudowy niby są wytrzymalsze jeżeli chcesz chodzić po nich ale przy upadku taki metal lepiej przenosi drgania i kumuluje w jednym punkcie energię. Nawet jakbyś siadła na takim dysku w obudowie "plastikowej" nic się nie stanie. Tak naprawdę, nie wiem co musiałabyś robić aby uszkodzić, bardziej się liczy jakość wykonania płytki drukowanej i co na niej się znajduje. Oczywiście w pewnym sensie też ważna jest obudowa zewnętrzna ale bardziej ze względów wizualnych, przykładowo masz jakieś pendrive kilkuletnie lub jeszcze starsze. I co jakiś pękł, był uszkodzony fizycznie, wątpię no chyba że otwierałaś piwko sobie nim. tak naprawdę stare pendrive nie działają, ponieważ w środku znajdowało się coś słabej jakości, dodatkowo słabej jakości zewnętrzna obudowa jedynie sprawi, że ona wygląda brzydko po pewnym czasie i tyle.
Edytowane przez: "n00" sie 9.
mat9v09/08/2019 15:34

@n00 :1. jakie drgania? to nie dyski mechaniczne tylko NVMe2. chłodzenie …@n00 :1. jakie drgania? to nie dyski mechaniczne tylko NVMe2. chłodzenie jak najbardziej wskazane, pasywne z dużym aluminiowym radiatorem jak jest a dla niektórych dysków jak najbardziej aktywne (Patriot Hellfire na przykład) - jak robisz na takim dysku backup systemu i próbujesz zapisać 400GB danych w jednym "posiedzeniu" to ci się każdy NVMe mniej czy bardziej spoci


1) Jakbyś nie wiedział co to są drgania .
2) NIE. 400GB .. system ?? hahahaha xD lepiej się nie kompromituj.
Spoci ?? daj screena nie bądź laikiem bez wiedzy, masz temat na elektrodzie jak typek narzekał na temperatury 50+ i co było tego powodem. dyski takie zazwyczaj pracują w okolicach ~30 i co niby chcesz odprowadzać ??
Ja nie stosuje obudowy i dysk jak pracuje w ręku mogę trzymać przy twoim "poceniu" i zastanawiam się co jeszcze wymyślisz...
10Gbps to za mało pod NVMe
n0009/08/2019 15:45

Spoci ?? daj screena nie bądź laikiem bez wiedzy, masz temat na e …Spoci ?? daj screena nie bądź laikiem bez wiedzy, masz temat na elektrodzie jak typek narzekał na temperatury 50+ i co było tego powodem. dyski takie zazwyczaj pracują w okolicach ~30 i co niby chcesz odprowadzać ??Ja nie stosuje obudowy i dysk jak pracuje w ręku mogę trzymać przy twoim "poceniu" i zastanawiam się co jeszcze wymyślisz...Ciekaw jestem jaki to dysk ?
Mój samsung przy przeglądaniu internetu ma ponad 50 stopni, przy jakichś 'grubszych transferach' przekracza 70.
Dodam, że budka przewiewna, trzy 140 kręcą się powoli cały czas.
Cooler na procku stoi, wiatraki na grafie też - małe obciążenie, to nie pracują. Jestem raczej fanem ciszy, niż wydajności.
Zatem - jaki to dysk, jest tak chłodny w pracy - podzielisz się wiedzą ?
wrzucać nvme do obudowy usb? fuck logic
kowal200009/08/2019 16:40

wrzucać nvme do obudowy usb? fuck logicWhy not, kupisz sobie nowy, stary też możesz wykorzystać nadal z niezłmi efektami.
winston_w.09/08/2019 16:33

Ciekaw jestem jaki to dysk ?Mój samsung przy przeglądaniu internetu ma p …Ciekaw jestem jaki to dysk ?Mój samsung przy przeglądaniu internetu ma ponad 50 stopni, przy jakichś 'grubszych transferach' przekracza 70.Dodam, że budka przewiewna, trzy 140 kręcą się powoli cały czas. Cooler na procku stoi, wiatraki na grafie też - małe obciążenie, to nie pracują. Jestem raczej fanem ciszy, niż wydajności.Zatem - jaki to dysk, jest tak chłodny w pracy - podzielisz się wiedzą ?


to go zareklamuj,

0 - 70 ℃ Temperatura pracy wg. Samsunga.
winston_w.09/08/2019 16:33

Ciekaw jestem jaki to dysk ?Mój samsung przy przeglądaniu internetu ma p …Ciekaw jestem jaki to dysk ?Mój samsung przy przeglądaniu internetu ma ponad 50 stopni, przy jakichś 'grubszych transferach' przekracza 70.Dodam, że budka przewiewna, trzy 140 kręcą się powoli cały czas. Cooler na procku stoi, wiatraki na grafie też - małe obciążenie, to nie pracują. Jestem raczej fanem ciszy, niż wydajności.Zatem - jaki to dysk, jest tak chłodny w pracy - podzielisz się wiedzą ?


2679327-W4rwF.jpg
n0009/08/2019 15:45

1) Jakbyś nie wiedział co to są drgania . 2) NIE. 400GB .. system ?? ha …1) Jakbyś nie wiedział co to są drgania . 2) NIE. 400GB .. system ?? hahahaha xD lepiej się nie kompromituj. Spoci ?? daj screena nie bądź laikiem bez wiedzy, masz temat na elektrodzie jak typek narzekał na temperatury 50+ i co było tego powodem. dyski takie zazwyczaj pracują w okolicach ~30 i co niby chcesz odprowadzać ??Ja nie stosuje obudowy i dysk jak pracuje w ręku mogę trzymać przy twoim "poceniu" i zastanawiam się co jeszcze wymyślisz...


Przestań bredzić.
1. Co, elektrony ci drgają?
2. Tak baranku, mam ten dysk (Patriot Hellfire) i normalne jest że się w normalnym PC przegrzewa, wymaga radiatora żeby przy normalnej cyrkulacji powietrza poniżej 90 stopni siedzieć.
2679377-3SSYy.jpg Tak wyglądają temperatury dysku pod obciążeniem bez radiatora. Łyso ci?
3. 400GB jak robisz obraz partycji systemowej to pikuś, mam 1TB dysk systemowy w tej chwili wypełniony w 40% (system, gry, dokumenty) i backup zajmuje 410GB
4. Przeczytaj recenzję patryk-tech.pl/tes…ku/ - "dysk pod obciążeniem osiąga niebezpiecznie wysokie temperatury rzędu 80-95 C"
5. Myślisz że to jedyny dysk z problematycznymi temperaturami?
2679377-ocslt.jpgNie tak tragiczne, bo z radiatorem i aktywnym chłodzeniem (wentylator owiewający VRM płyty chłodzi przy okazji dysk) ale do spokojnych temperatur i tak daleko.
Edytowane przez: "mat9v" sie 9.
n0009/08/2019 16:50

[Obrazek]2 uruchomienia, 0 godzin pracy , ehhm
mój komp po włączeniu też ma takie temperatury przez parę minut ..
n0009/08/2019 16:57

Komentarz usuniętynie o cenę chodzi tylko o wydajność/cena. To już lepiej wsadzić zwykłe SSD Sata w obudowę
kowal200009/08/2019 17:17

nie o cenę chodzi tylko o wydajność/cena. To już lepiej wsadzić zwykłe SSD …nie o cenę chodzi tylko o wydajność/cena. To już lepiej wsadzić zwykłe SSD Sata w obudowę


Pewnie możesz poczekać 10 lat i kupować 2TB za 100PLN ... twoja logika jest genialna. Wpierw porównujesz m.2 do pendrivu, teraz do sata3 xD poczekamy będzie hdd
Edytowane przez: "n00" sie 9.
n0009/08/2019 17:23

Pewnie możesz poczekać 10 lat i kupować 2TB za 100PLN ... twoja logika je …Pewnie możesz poczekać 10 lat i kupować 2TB za 100PLN ... twoja logika jest genialna. Wpierw porównujesz m.2 do pendrivu, teraz do sata3 xD poczekamy będzie hddnie wiem gdzie widziałeś moje porównanie do pena. Ale poszukaj w sieci jaką przepustowość ma USB3 i wtedy się wypowiadaj
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst