NUTRICARDIN OMEGA MAX KWASY OMEGA-3 EPA DHA @Allegro
26°Zakończono

NUTRICARDIN OMEGA MAX KWASY OMEGA-3 EPA DHA @Allegro

11
lip 14. 2016
NUTRICARDIN OMEGA MAX KWASY OMEGA-3 EPA DHA 30szt. za 1 zł. + przesyłka 3,49 zł

Fakt, że data przydatności kończy się w tym miesiącu, ale suplementy diety spokojnie mozna przyjmowac po tej dacie.
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
Ryba psuje się od głowy, a tu nie ma głowy.

11 Komentarzy
medonet.pl/zdr…tml

z ciekawości wrzuciłem w wujka googla..
Edytowane przez: "Spides" lip 14. 2016
termin przydatności - połowa substancji czynnych jest jeszcze aktywna.
+ trzeba zwrócić uwagę na co mogą się rozłożyć składniki czynne (szkodliwe metabolity, z którymi organizm może sobie nie poradzić). W tym wypadku raczej nie powinno być problemu, to zwykłe kwasy tłuszczowe.
Ja tylko uprzedzę, że to je olej w kapsułkach, który jak najbardziej może się zepsuć. Może nie 1 sierpnia, ale wielkiego zapasu bym nie robił.
Suplementy diety jeśli są oparte o oleje i są przegrzane można tylko wyrzucić niezależnie od terminu przydatnościci. Dlatego witamina D czy kwasy tłuszczowe przechowywane w aptece na półce, jeśli chociaż przez jakiś czas były w temperaturze powyżej 25 stopni (np. w transporcie) nie działają. Stąd krzywica u tak dużej liczby dzieci mimo branych kapsułek... (polecam krople z lodówki lub rozgniecione tabletki). Ten preparat oparty o olej rybi przy ostatnich temperaturach i wysyłce pocztą na pewno jest nieaktywny, a może i zepsuty.
Edytowane przez: "mamaela" lip 14. 2016
Autor
No to do lodówki
Ryba psuje się od głowy, a tu nie ma głowy.

xartixlip 14. 2016

Ryba psuje się od głowy, a tu nie ma głowy.

​Mistrz
Autor
No i koniec wykupione
Edytowane przez: "d7ejkej" lip 14. 2016
W przypadku kapsułek z olejem rybnym można się zorientować po kolorze czy są przydatne do spożycia. Kapsułka powinna mieć jasno-słomkowy kolor. Jeśli jest ciemno-żółta to należy wyrzucić.
żelatyna wołowa, substancja utrzymująca wilgotność - glicerol, substancja zagęszcza­jąca - wosk pszczeli, emulgator - lecytyna sojowa, substancja przeciwzbrylająca - dwutlenek krzemu, barwniki - tlenek żelaza czerwony i dwutlenek tytanu.No nawet nieźle. Za tanie pieniądze kupujesz przeterminowaną żelatynę (puszczam oko do tych co pamiętają dlaczego jednego roku zginęła z półek w sklepach mamaba), lecytynę sojową (soi nie powinni przyjmować przede wszystkim mężczyźni - no chyba że nie interesujesz się potomstwem i masz w dupie swoją trzustkę), dwutlenek krzemu czyli piasek i dwa barwniki.
No ale czego chcieć więcej skoro ustawa o obrocie lekami zabrania sprzedaży bez recepty czegokolwiek co tym lekiem jest. I właśnie dlatego w reklamach słyszeliśmy "suplement diety" - czyli możesz zagryźć tym kotleta i najwyżej cię przeczyści,oraz "wyrób medyczny" - czyli produkuje to firma która może robić leki
1 łyżka oleju lnianego nieoczyszczonego tzw. budwig, zawiera więcej Omega-3 niż te śmieszne suplementy
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Najlepsi sprzedawcy