No Man's Sky wylądował w PC & Xbox One - Game Pass
1959°

No Man's Sky wylądował w PC & Xbox One - Game Pass

Darmowa dostawa DarmowaMicrosoft Okazje
123
1959°
No Man's Sky wylądował w PC & Xbox One - Game Pass
Zaktualizowano cze 11. (Opublikowano maj 26.)
Stworzony przez twórców otwarty świat gry jest wygenerowany proceduralnie i oferuje graczom ponad 18 trylionów planet, z których każda charakteryzuje się własną fauną i florą.
Wszechświat w No Man's Sky/pl składa się z 256 unikatowych galaktyk. Te zaś składają z wielu regionów, w których znajdują się dziesiątki gwiezdnych systemów. Na każdy gwiezdny przypada od 1 do 6 planet, często z kilkoma księżycami oraz jedna Stacja kosmiczna.

Potrzeba około 585 BILIONÓW lat aby zwiedzić każda dostępną planetę w grze.


Recenzja zaczerpnięta z sieci:

No Man's Sky zaliczyło prawdopodobnie największy "comeback" w historii. Od tytułu gnojonego przez graczy po premierze przez masę niespełnionych obietnic, projekt zmienił się w duże "coś". Ogromna aktualizacja BEYOND tylko to podkreśla.
266818.jpgHello Games to przedziwne studio. Narobili graczom smaku na grę kosmiczną w iście epickim wymiarze, a potem dostarczyli, no cóż, produkt mocno niszowy, który spodobał się niewielkiej grupce osób (w tym autorowi tego tekstu, za co przepraszać nie zamierza). Znacząca jednak część graczy była bardzo niezadowolona z tego, co dostała, na Sony oraz Hello Games posypały się gromy i… twórcy postanowili „naprawić” swoje błędy.
Takim sposobem np. po dwóch latach dostaliśmy ogromną aktualizację NEXT, zaś rok później, czyli teraz, mamy kolejne darmowe rozszerzenie treści - No Man’s Sky BEYOND.
266818.jpgZacznijmy od zmiany, która najmniej mi się podoba. Otóż pierwsza wersja No Man’s Sky była owszem, dziwacznym i miejscami nudnawym survivalem, ale przy okazji miała w sobie ową magię okładek starych książek sci-fi – wędrowaliśmy po pustym wszechświecie, szukaliśmy nieraz rozpaczliwie planety, która nadawałaby się do życia, większość czasu spędzając na różnokolorowych skalistych pustkowiach. Gdzieś tam w tle majaczyła fabuła, niezbyt zresztą porywająca, zaś my bawiliśmy się w kosmicznych eremitów i tułaczy, którzy w małym stateczku przemierzają bezkres kosmosu.
266818.jpgJuż w NEXT stan ten uległ zmianie, zaś BEYOND jest eskalacją „ugrowiania” No Man’s Sky. Przede wszystkim teraz od początku mamy bowiem system questów – ot, po prostu kolejnych zadań do wypełnienia. Dawniej nie trzymano nas za rączkę, trzeba było własnoręcznie zwiedzać kolejne planety. Teraz dostajemy co rusz kolejne zadania, które wprowadzają nas w niuanse rozgrywki. Oczywiście początek jest z grubsza taki sam – budzimy się na jakiejś zapomnianej przez bogów planecie i musimy naprawić swój kombinezon, a potem – statek, dzięki pomocy którego odlecimy w gwiazdy. O ile jednak wcześniej musieliśmy sami wykombinować, co połączyć z czym, o tyle teraz jesteśmy prowadzeni za rękę. Gdy odlecimy na moment z planety, misje każą nam odwiedzić stację. Potem zbudować bazę, następnie kolejne budynki, a w dalszej kolejności – na różnych planetach w startowym systemie – napęd hiperprzestrzenny, który pozwoli poruszać się nam po mapce galaktyki. Aż wreszcie spotykamy Anomalię. Zadania oczywiście pojawiały się już wcześniej, ale teraz zostały gruntownie przebudowane tak, by lepiej i lżej wprowadzać graczy w świat No Man’s Sky.
Anomalia to koncept znany z wcześniejszych wersji, ale teraz przerobiony na modłę nowego trybu multiplayer. Tak jest, o ile już w NEXT mogliśmy teoretycznie grać przez sieć, o tyle teraz mamy pełnoprawną bazę, w której umawiamy się z kumplami na misje. To ogromna zmiana, bo wreszcie możemy – niczym w Guild Wars – dostać do rąk hub, w którym pojawiają się tak po prostu inni gracze. Jest nawet chat tekstowy, więc można zobaczyć na nim „kto PL? Ide na misje” i różne inne tego typu ciekawostki. Naturalnie wszelkie aktywności kooperacyjne są opcjonalne – nadal możemy przechodzić grę samemu. Teraz jednak pozwala ona na tworzenie drużyn, które będą wspólnie lądowały na planetach i np. rozprawiały się z jakąś wyjątkowo wredną plagą jadowitych roślin…
266818.jpgKolejnym dodatkiem jest większe skupienie na zwierzętach oraz pożywieniu – wraz z BEYOND możemy… po pierwsze zbierać i gotować różne żarcie, po drugie pojawiła się zaś opcja oswajania różnorakich stworów, które potem można ujeżdżać. Jeśli wprowadzone ponad rok temu pojazdy to dla was za mało, proszę bardzo, można teraz jeździć na jakimś proceduralnie stworzonym zwierzaku. Ba, kto ma w pamięci nieco absurdalną scenę z nowych Gwiezdnych wojen, ten na pewno doceni to, że możemy także doić różne kosmiczne krowy czy inne owce.
O ile jednak zwierzęta to moim zdaniem tylko miły dodatek, o tyle zmiany w ekwipunku to coś, na co czekałem od dawna. Wreszcie poszczególne sloty mogą mieścić aż 10 tys. jednostek jakiegoś surowca, więc koniec z zapychaniem miejsc przez pył ferrytowy czy inne badziewie. Teraz to wszystko będzie zgrabnie umieszczone w jednym kwadraciku. Do tego dochodzi także uspokojenie tzw. Strażników – to różnorakie maszyny, które strasznie nerwowo reagowały na wydobywanie w ich pobliżu surowców. Teraz są znacznie spokojniejsze i trzeba się mocniej postarać, zanim nas zaatakują.
266818.jpgCo jeszcze? Jeśli macie ciągoty typowo erpegowe, to i tu znajdzie się coś dla amatorów rozwijania postaci. Wiele planów dotyczących zarówno ulepszeń kombinezonu, pojazdu czy bazy, teraz zostało przetworzone w swego rodzaju drzewka technologii. Uczenie się nowych rzeczy jest więc nieco bardziej przejrzyste, a przy okazji bardziej działa na wyobraźnię gracza. Na koniec zostają takie maleństwa jak podkręcenie walki w kosmosie czy – wreszcie! - optymalizacja lasera do wydobywania surowców. Teraz możemy zeń dłużej korzystać przed przegrzaniem urządzenia, więc nie trzeba będzie co chwilę przerywać wydobycia.

266818.jpg
Aktualizacje społecznościowe
Subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate kosztuje 54,99 zł/miesiąc
Microsoft OkazjeMicrosoft rabaty
Najlepsze komentarze
Kurna właśnie go kupiłem....
Komentarze pełne ocen samej gry, a ja chciałbym bardzo pochwalić autora.

Dostajemy info o promocji wraz z subiektywną i rozbudowaną opinią na temat samej gry.
Milo było poczytać, o niuansach zmian i kierunku rozwoju, choć w samą grę nigdy nie grałem.

Dziekuje, leci plus. Za takie wstawki lubie peppera
"Recenzja zaczerpnięta z sieci"
Kiedy kopiujesz czyjąś pracę to wypada dodać źródło/autora
Edytowane przez: "AiryDoubloon" cze 11.
123 Komentarze
Wow, nigdy nie zagram bo nie mój klimat ale i tak super
tylko xbox, na pc nie?
🔥🔥🔥🔥🔥
Kurna właśnie go kupiłem....
dusT26/05/2020 15:57

tylko xbox, na pc nie?


"In addition, we can also announce that next month we’re bringing a Windows 10 PC version of No Man’s Sky to the Microsoft Store. Our PC fanbase has always been among our most active and devoted and we are overjoyed to be able to count Windows 10 PC gamers among them for the first time very soon."

Chyba nie, szkoda.
dusT26/05/2020 15:57

tylko xbox, na pc nie?


A jak mają Ci dać na PC coś co w ekosystemie MSu na PC nie istnieje?
GamePass jest osobno na Xboxa i osobno na PC. Gra wyszła na konsole u MSu ale już na PC nie (na ten moment).
KocurMarek26/05/2020 16:03

A jak mają Ci dać na PC coś co w ekosystemie MSu na PC nie is …A jak mają Ci dać na PC coś co w ekosystemie MSu na PC nie istnieje?GamePass jest osobno na Xboxa i osobno na PC. Gra wyszła na konsole u MSu ale już na PC nie (na ten moment).


Nie wiem to pytam, tytuł i opis tego nie sugeruje. Zresztą w wyżej cytowanym tekście MS wprowadza na PC. Nie wiedziałem, że MS nei ma na innych platforlamch jest na PC.
Edytowane przez: "dusT" maj 26.
PC też
Kiepski port jeśli chodzi o optymalizację. Bez dobrego procka nie ma co podchodzić do tej gry bo stuttering jest niemiłosierny.
TomoS26/05/2020 16:18

Kiepski port jeśli chodzi o optymalizację. Bez dobrego procka nie ma co p …Kiepski port jeśli chodzi o optymalizację. Bez dobrego procka nie ma co podchodzić do tej gry bo stuttering jest niemiłosierny.


To, że gra jest wymagająca to nie znaczy, że jest słabo zoptymalizowana, w tej grze procesor ma bardzo dużo pracy.
rnn26/05/2020 16:31

Komentarz usunięty


Bardzo ładnie wykonana strona. Dzięki przyda się
Gitara. Miałem kupować właśnie na dniach na XOX
yhans26/05/2020 16:02

Kurna właśnie go kupiłem....


Właśnie to było pierwsze o czym pomyślałem widząc to info jak nie pobrałeś to powinno dać się anulować zakup przez support.
Bojar26/05/2020 16:54

Właśnie to było pierwsze o czym pomyślałem widząc to info ja …Właśnie to było pierwsze o czym pomyślałem widząc to info jak nie pobrałeś to powinno dać się anulować zakup przez support.


Przeboleje jako, przez vpn kupowałem, dużo nie wydałem
Edytowane przez: "yhans" maj 26.
Moted26/05/2020 16:45

Bardzo ładnie wykonana strona. Dzięki przyda się


Cieszę się, reklamowana raczej nigdzie nie będzie (czasem tutaj wrzucę link) i szkoda by się marnowała więc zapraszam częściej jest aktualizowana na bieżąco.
A miałem kupować dziś w Argentynie chętnie sprawdze
Pmarco961_.26/05/2020 17:05

A miałem kupować dziś w Argentynie chętnie sprawdze


Jaka pogoda?
yhans26/05/2020 16:02

Kurna właśnie go kupiłem....


To będziesz miał dwa.
Kurde, jaka szkoda, że nie kupiłem PS4, znowu nie ma w co grać na Xboksie
to nadal ta sama nudna i pusta gierka, tylko teraz ma wiecej ficzerow
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst