Niestety, ta okazja już wygasła
Nikon Z50 w letniej promocji Nikona o 230 zł taniej
299° Zakończono

Nikon Z50 w letniej promocji Nikona o 230 zł taniej

3.459zł3.689zł-6%x-kom Okazje
68
cze 19.

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Nikon Z50 pierwszy bezlusterkowiec Nikona z matrycą formatu APS-C
Parametry:
  • matryca CMOS 20,9 Mpix o rozmiarze fizycznym 23,5 mm x 15,7 mm
  • zakres ISO od 100 do 51200
  • HDR (wysoki zakres dynamiki)
  • mikrofon stereofoniczny
  • moduł Wi-Fi
Aktualizacje społecznościowe
X-kom OkazjeX-kom kody rabatowe
68 Komentarzy
3200zł na ceneo, faktycznie promocja jak marzenie heh
specjalistaJD19/06/2020 20:34

3200zł na ceneo, faktycznie promocja jak marzenie heh


Z dystrybucji dającej normalny serwis ?
Fajny aparat. Bardzo poważnie go rozważałem, i gdyby nie straszna bieda w natywnych szkłach apsc na bagnet Z, pewnie już bym z nim biegał. Jak komuś nie przeszkadzają adaptery, albo lubi większe i droższe szkła z pełnej klatki to polecam.
Wojt_wro19/06/2020 21:37

Fajny aparat. Bardzo poważnie go rozważałem, i gdyby nie straszna bieda w n …Fajny aparat. Bardzo poważnie go rozważałem, i gdyby nie straszna bieda w natywnych szkłach apsc na bagnet Z, pewnie już bym z nim biegał. Jak komuś nie przeszkadzają adaptery, albo lubi większe i droższe szkła z pełnej klatki to polecam.


co w końcu kupiłeś ?
dawid.smykla19/06/2020 23:20

co w końcu kupiłeś ?


Coś z zupełnie innej kategorii sprzętu i półki cenowej, więc nie ma sensu się chwalić po tą wstawką;)

Ale kiedy Z50 był na mojej liście, wahałem się miedzy nim, a Fuji X-T30, Sony A6400 (lub A6300), Olympusem EM10 Mark III (no ale to mikro 4/3), Canonem M50(odradzam), a pójściem w FF na Sony A7 mark II lub Canonem Eos Rp. Także rozstrzał bardzo duży. Ale gdybym miał się ograniczyć do wyboru co do którego byłem najbardziej przekonany przy tym czego oczekiwałem od aparatu w tej klasie/cenie sprzętu to Z50 albo Fuji X-T30, i ew. Sony A6400. Każdy ma swoje plusy i minusy.
Wojt_wro19/06/2020 21:37

Fajny aparat. Bardzo poważnie go rozważałem, i gdyby nie straszna bieda w n …Fajny aparat. Bardzo poważnie go rozważałem, i gdyby nie straszna bieda w natywnych szkłach apsc na bagnet Z, pewnie już bym z nim biegał. Jak komuś nie przeszkadzają adaptery, albo lubi większe i droższe szkła z pełnej klatki to polecam.


Sporo fajnych szkieł działa przez FTZ do aps-c.
Marcio19/06/2020 23:54

Sporo fajnych szkieł działa przez FTZ do aps-c.


Yeap. Jak ktoś lubi się bawić w przejściówki, albo chce przyoszczędzić, albo już ma szklarnie F, to dobra opcja. Ja nie lubię i nie mam;)
Wojt_wro19/06/2020 23:50

...Z50 albo Fuji X-T30, i ew. Sony A6400. Każdy ma swoje plusy i minusy.


Rozsądny wybór, każdy z wymienionych ma wady i zalety, trzeba się decydować zawsze biorąc pod uwagę optykę, a w Z50 nie bać się adaptera FTZ bo warto. Z50 ma też najlepszą matrycę z wymienionych, szumy przy wysokich ISO potrafią zawstydzić pełną klatkę czasami.
Edytowane przez: "Marcio" cze 19.
Wojt_wro19/06/2020 23:56

Yeap. Jak ktoś lubi się bawić w przejściówki, albo chce przyoszczędzić, alb …Yeap. Jak ktoś lubi się bawić w przejściówki, albo chce przyoszczędzić, albo już ma szklarnie F, to dobra opcja. Ja nie lubię i nie mam;)


Używam Z6 i obiektywy Tamrona do pełnej klatki, działają rewelacyjnie.
Marcio19/06/2020 23:58

Używam Z6 i obiektywy Tamrona do pełnej klatki, działają rewelacyjnie.


O, Z6 też bardzo fajny sprzęt, szczególnie po aktualizacjach, chociaż inna półka cenowa. Tamrona też szanuję, fajne szkła robi. No ale i tak nie lubię przejściówek, a nawet "roadmapa" Nikona dla natywnych szkieł apsc na bagnet Z niestety jest straaasznie biedna.

Ale jeśli ktoś chcę się poważniej wkręcać w fotografie, ale zacząć na lekko, i nie przeszkadzają mu gabaryty, to myślę że świetną koncepcją jest np. zacząć od takiej Z50, ale od razu z obiektywami FF na bagnet Z, z perspektywą dozbierania i wymiany właśnie na Z6. (lub po prostu zakupu Z6, a zostawienia Z50 jako backup).
Słaba promka. Da się kupić taniej. Aparat albo system nie wart zachodu. Brak szkieł a technicznie samo body nie wyprzedza konkurencji, raczej jest z tyłu, aby warto było bawić się z nim w szkła ff albo w przejściówki.
miszak20/06/2020 13:19

Słaba promka. Da się kupić taniej. Aparat albo system nie wart zachodu. Br …Słaba promka. Da się kupić taniej. Aparat albo system nie wart zachodu. Brak szkieł a technicznie samo body nie wyprzedza konkurencji, raczej jest z tyłu, aby warto było bawić się z nim w szkła ff albo w przejściówki.


Słaby komentarz bez konkretnych argumentów...
Konrad520/06/2020 13:53

Słaby komentarz bez konkretnych argumentów...


Twój kompletnie pozbawiony argumentów.

Mój argument wydaje się prosty - brak szkieł apsc w systemie. Generalnie prawie każdy fotografujący to rozumie - Ty nie łapiesz? No cóż....
Marcio19/06/2020 20:44

Z dystrybucji dającej normalny serwis ?


A nie wiem, kupowałem jakieś szkło w fotomega, ale się nie zepsuło, więc trudno powiedzieć.

Co do samego z50, to super sensor, szczególnie to widać przy wyciąganiu cieni. Warto też pamiętać o braku systemu czyszczenia matrycy (jakiegokolwiek), a co do korzystania z przejściówek, szkła nikkora od luster chodzą fajnie, tylko niestety wielkościowo zaczyna się robić jak w lustrzance np. D7200 za 1800zł.. No i ostatnia sugestia, nasz rodzimy portal optyczne.pl ma od jakiegoś czasu tendencję do koloryzowania osiągów wielu aparatów, co najlepiej widać przy ocenie autofocusa (wyższej niż D500, który uchodzi za niemal ideał af), który w z50 jest gorszy od całej konkurencji (Sony, Fuji, Canon), więc warto zasięgnąć do porównań na YT, czy chociażby na dpreview. Miałem z50 przez tydzień i ostatecznie oddałem i wybrałem Sony, głównie ze względu na tanie i dość małe szkła Sigmy (kosztem gripu i ogólnej ergonomii - braku pokręteł). Jak ktoś ma szkła od nikona to zdecydowanie warto, jak ktoś dopiero szuka nowego systemu, to rozczaruje się obecnością tylko dwóch natywnych, ciemnych zoomów
Edytowane przez: "specjalistaJD" cze 20.
specjalistaJD20/06/2020 14:18

A nie wiem, kupowałem jakieś szkło w fotomega, ale się nie zepsuło, więc tr …A nie wiem, kupowałem jakieś szkło w fotomega, ale się nie zepsuło, więc trudno powiedzieć.


Kolega kupił obiektyw Nikkora u polskiego dystrybutora na polskiej gwarancji Nikona i opłaciło się mu, bo naprawę obiektywu Nikkor serwis wycenił jemu na ponad 700 zł.
Edytowane przez: "Konrad5" cze 20.
Wojt_wro20/06/2020 00:10

O, Z6 też bardzo fajny sprzęt, szczególnie po aktualizacjach, chociaż inna …O, Z6 też bardzo fajny sprzęt, szczególnie po aktualizacjach, chociaż inna półka cenowa. Tamrona też szanuję, fajne szkła robi. No ale i tak nie lubię przejściówek, a nawet "roadmapa" Nikona dla natywnych szkieł apsc na bagnet Z niestety jest straaasznie biedna. Ale jeśli ktoś chcę się poważniej wkręcać w fotografie, ale zacząć na lekko, i nie przeszkadzają mu gabaryty, to myślę że świetną koncepcją jest np. zacząć od takiej Z50, ale od razu z obiektywami FF na bagnet Z, z perspektywą dozbierania i wymiany właśnie na Z6. (lub po prostu zakupu Z6, a zostawienia Z50 jako backup).


Ta przejściówka od nikona czy od canona to inna liga niż jakieś chińskie szmelce np do sony czy fuji itp, najważniejsze że masz dostęp do obiektywów lustrzankowych Nikon F. Druga sprawa to używanie chińskich adapterów z AF, Nikon Z to jedyny system, do którego podłączysz wszystko.
Avatar
Usunięty345789
Promocja fajna, tylko w zestawie nie widzę FTZ. Cena samego FTZ około 1000 zł.
Na stronie można zauważyć że, w zestawie jest już za 4770... Promocja żadna.
W abfoto.pl widziałam w cenie 4600 razem z obiektywem 16-50 i FTZ. I sprzęt prosto z Nikon Polska.
Edytowane przez: "Usunięty345789" cze 20.
Marcio20/06/2020 19:16

Ta przejściówka od nikona czy od canona to inna liga niż jakieś chińskie sz …Ta przejściówka od nikona czy od canona to inna liga niż jakieś chińskie szmelce np do sony czy fuji itp, najważniejsze że masz dostęp do obiektywów lustrzankowych Nikon F. Druga sprawa to używanie chińskich adapterów z AF, Nikon Z to jedyny system, do którego podłączysz wszystko.


Głupoty wypisujesz. Przejściówka do canona to jest świetne rozwiązanie. Do Nikona nie jest. Jeśli nie wiesz jaka jest różnica nie pisz. Do Sony przejściówka jest zbędna bo w systemie E jest już grubo ponad 100 obiektywów natywnych oraz mc-11 od Sigmy, która jest mniej więcej odpowiednikiem ftz nikona i daje dostęp do kolejnej grupy obiektywów. Nie ma tego jak bazie w żadnym innym systemie.
miszak20/06/2020 21:29

Głupoty wypisujesz. Przejściówka do canona to jest świetne rozwiązanie. Do …Głupoty wypisujesz. Przejściówka do canona to jest świetne rozwiązanie. Do Nikona nie jest. Jeśli nie wiesz jaka jest różnica nie pisz. Do Sony przejściówka jest zbędna bo w systemie E jest już grubo ponad 100 obiektywów natywnych oraz mc-11 od Sigmy, która jest mniej więcej odpowiednikiem ftz nikona i daje dostęp do kolejnej grupy obiektywów. Nie ma tego jak bazie w żadnym innym systemie.


Zero doświadczenia ale obrażać innych potrafisz ?!
Firmowe adaptery canon i nikon ma świetne, sony nie ma, chińszczyzna do sony do szmelc, a natywne obiektywy drożyzna i albo gigantyczne armaty albo zwyczajnie przyspawany adapter.
Potęga w canonie i nikonie to możliwość podpięcia szklarni całej od lustrzanek.
Ja wyszedłem z sony głównie ze względu na koszty obiektywów, w nikonie Z6 używam tamrony 17-35, 35-150 i taniutkie stałki różne nikkor, czasami też sigma 24-105 f/4 albo taniego af-s 70-300, w sony możesz pomarzyć o takich cenach i działaniu obiektywów nie natywnych.
Marcio20/06/2020 23:05

Zero doświadczenia ale obrażać innych potrafisz ?!Firmowe adaptery canon i …Zero doświadczenia ale obrażać innych potrafisz ?!Firmowe adaptery canon i nikon ma świetne, sony nie ma, chińszczyzna do sony do szmelc, a natywne obiektywy drożyzna i albo gigantyczne armaty albo zwyczajnie przyspawany adapter. Potęga w canonie i nikonie to możliwość podpięcia szklarni całej od lustrzanek.Ja wyszedłem z sony głównie ze względu na koszty obiektywów, w nikonie Z6 używam tamrony 17-35, 35-150 i taniutkie stałki różne nikkor, czasami też sigma 24-105 f/4 albo taniego af-s 70-300, w sony możesz pomarzyć o takich cenach i działaniu obiektywów nie natywnych.


Nie przesadzaj, MC-11 czyli EF->E działa wzorowo
Prześlij Komentarz

Początkujący łowca okazji! To pierwsza okazja od Konrad5. Podziel się wskazówkami odnośnie publikowania lub po prostu podziękuj ;)

Avatar
@
    Tekst