Netia - internet stacjonarny za free
377°Zakończono

Netia - internet stacjonarny za free

20
cze 5. 2016
 • 3 pierwsze miesiące parametry(down/up): 100Mbps/50Mbps, potem 1Mbps/128kbps
 • wymagane zgody marketingowe (w razie wycofania tych zgód abonament z zera zmieni się na 10zł/m-c)
 • oraz e-Faktura
 • promocja jest do końca roku 2017 (ale umowa jest na czas nieokreślony)
 • tylko w zasięgu ETTH
 • tylko dla nowych klientów
 • opłata instalacyjna jest niezerowa (29zł)
 • dla nie posiadających własnego osprzętu dochodzi opłata za NetiaSpota (aktywacja 20zł + 10zł/m-c za dzierżawę od 4 miesiąca)
 • w danej lokalizacji można skorzystać z promocji tylko jeden raz (więc nie przejdzie trik w rodzaju podpisania umowy późniejszego jej rozwiązania i ponownego skorzystania z promocji)

link
netia.pl/lp-…tml
regulamin (radzę przeczytać i przeanalizować!)
netia.pl/fil…pdf
Aktualizacje społecznościowe
20 Komentarzy
czytał ktoś regulamin? mozna zrezygnowac po 3 darmowych miesiącach?
Autor
ktoś czytał - umowa jest "na czas nieokreślony" - rezygnujesz kiedy chcesz
dają 100, a zadziała jak 50 :-)
Ja miałam w netii, faktycznie słaby net-nie ma porównania z UPC.Ale promocja korzystana - 3 mce za free
trzeba płacić za utrzymanie łącza 30 zł?
Mutineercze 5. 2016

trzeba płacić za utrzymanie łącza 30 zł?


Oferta nie jest dostępna w technologii ADSL (BSA, LLU).
Czy dobrze rozumiem ze oferta po 3 miesiacach jest wciaz darmowa tylko z bardzo slabym laczem? Oczywiscie nie liczac kosztu sprzetu. Czyli zakladajac ze mam wlasny router nie zaplace nic?
michalwroniszewskicze 5. 2016

Czy dobrze rozumiem ze oferta po 3 miesiacach jest wciaz darmowa tylko z …Czy dobrze rozumiem ze oferta po 3 miesiacach jest wciaz darmowa tylko z bardzo slabym laczem? Oczywiscie nie liczac kosztu sprzetu. Czyli zakladajac ze mam wlasny router nie zaplace nic?

​Tak i to dla mnie jest bez sensu. Po co komu w 2016 r. łącze 1Mb/s. Może gdzieś na wsi, ale tam pewnie nie odpowiedniej infrastruktury.
Powiem tak: to jest jedno wielkie G. Już na początku jest napisane, że mogą ci zablokować net jak nie będziesz oglądał ich reklam, a jakbyś chciał je wyłaczyć poprzez odwołanie zgód marketingowych, to płacisz 10 zł na miesiąc. Ponadto aktywacja 29 zł + 20 za Netia Spot, + 10 zł opłaty za niego od 4 miesiąca, a jak go nie oddasz do 14 dni po zerwaniu umowe to 200 zł kary.
Tak więc 29 + 20+ 3*10= 79 zł na 3 m-ce, + jakieś 11 zł za odesłanie NetiaSpota, czyli 90 zł, to 30 zł na miesiąc. To w sieci komórkowej jest jest taniej.
Autor
@Dario
wszystko to jest czarno na białym w opisie promocji, więc nie rozumiem tych reakcji…

Dariocze 5. 2016

[…] Po co komu w 2016 r. łącze 1Mb/s. Może gdzieś na wsi, ale tam pewnie ni …[…] Po co komu w 2016 r. łącze 1Mb/s. Może gdzieś na wsi, ale tam pewnie nie odpowiedniej infrastruktury.


przykładowe zastosowania

1) jako backup dla "superszybkiego i niezawodnego" łącza innego operatora - w dużej kablówce (sieć ogólnopolska, a nie lokalny wynalazek zbudowany przez Janusza/Władka z garażu) wielokrotnie miałem dni bez internetu mimo codziennej ciekawej szybkości

2) dla gracza - ping w tej technologii jest naprawdę niski (warunek - łącze nie może być wysycone) który ma "codzienny dostęp" np. w LTE (bo się pozbył łącza TEPSy czy jakiegoś innego wymagającego opłaty za sam drut)

ale w jednym masz rację - poza aglomeracjami nie ma szans na tą technologię (jedynie centra miast w zwartej zabudowie + blokowiska)
Autor
Mutineercze 5. 2016

trzeba płacić za utrzymanie łącza 30 zł?nie trzeba bo nie masz łącza "na drucie telefonicznym" dawnej TPSA czy jakimkolwiek innym

i jeszcze jedno uzupełnienie dla tych którzy nie czytają opisu okazji - opłata instalacyjna wynosi 29zł i nie jest ona do uniknięcia tak jak pozostałe opłaty, więc jeśli ktoś planuje 3-mce za friko :P to się przeliczy, bo wtedy wyjdzie średnio 10zł/m-c
Autor
Dariocze 5. 2016

Tak więc 29 + 20+ 3*10= 79 zł na 3 m-ce, + jakieś 11 zł za odesłanie Neti …Tak więc 29 + 20+ 3*10= 79 zł na 3 m-ce, + jakieś 11 zł za odesłanie NetiaSpota, czyli 90 zł, to 30 zł na miesiąc. To w sieci komórkowej jest jest taniej.podsumowując

1) najbardziej cebularska opcja = nie zamawiasz NetiaSpota i wtedy:
29 + 0 + 3*0 = 29zł na 3 m-ce no i nie odsyłasz sprzętu więc dochodzi zero, razem 29zł czyli 10zł/m-c (dla okresu 3-mce potem średni koszt używania to ciąg malejący do zera)

2) nie masz żadnego sprzętu nadającego się do ETTH (no nie wierzę, ale jednak są i tacy co jako najbardziej zaawansowane sieciowo urządzenie mają np. tylko tablet lub telefon)
29 + 20 +3*0 = 59zł na 3-mce - czyli prawie 20zł/m-c przy założeniu, że zamierzasz używać tylko te 3 m-ce = tu faktycznie nie ma sensu ta oferta (+ potem odesłanie sprzętu lub użytkowanie z opłatą 10zł/m-c - czyli ostatecznie jest to ciąg malejący z granicą 10zł/m-c w nieskończenie długim okresie użytkowania)

PS może warto było doczytać całość i zauważyć, że dzierżawa NetiaSpota jest płatna dopiero od 4 m-ca
szopencze 5. 2016

podsumowując1) najbardziej cebularska opcja = nie zamawiasz NetiaSpota i … podsumowując1) najbardziej cebularska opcja = nie zamawiasz NetiaSpota i wtedy:29 + 0 + 3*0 = 29zł na 3 m-ce no i nie odsyłasz sprzętu więc dochodzi zero, razem 29zł czyli 10zł/m-c (dla okresu 3-mce potem średni koszt używania to ciąg malejący do zera)2) nie masz żadnego sprzętu nadającego się do ETTH (no nie wierzę, ale jednak są i tacy co jako najbardziej zaawansowane sieciowo urządzenie mają np. tylko tablet lub telefon)29 + 20 +3*0 = 59zł na 3-mce - czyli prawie 20zł/m-c przy założeniu, że zamierzasz używać tylko te 3 m-ce = tu faktycznie nie ma sensu ta oferta (+ potem odesłanie sprzętu lub użytkowanie z opłatą 10zł/m-c - czyli ostatecznie jest to ciąg malejący z granicą 10zł/m-c w nieskończenie długim okresie użytkowania)PS może warto było doczytać całość i zauważyć, że dzierżawa NetiaSpota jest płatna dopiero od 4 m-ca


Ad. PS: Może warto było doczytać co napisałem - że właśnie od 4 miesiąca się płaci za sprzęt

A tak poza tym to na jakiej zasadzie jest to łącze jeśli nie jest na drucie telefonicznym? ETTH to połączenie Ethernetowe, więc oni ciagną osobny kabel ethernetowy?
Autor
Dariocze 5. 2016

Tak więc 29 + 20+ 3*10= 79 zł na 3 m-ce, + jakieś 11 zł za odesłanie Neti …Tak więc 29 + 20+ 3*10= 79 zł na 3 m-ce, + jakieś 11 zł za odesłanie NetiaSpota, czyli 90 zł, to 30 zł na miesiąc. To w sieci komórkowej jest jest taniej.to jeszcze raz cytuję co napisałeś ^ obliczenia są błędne, bo uwzględniłeś opłatę, której nie ma przez pierwsze 3 m-ce

infrastruktura po stronie operatora Cię nie interesuje (zwykle to światłowód) - warunkiem tej promocji jest przebywanie w zasięgu ETTH - tak to właśnie wygląda, że do chaty dostajesz neta po Ethernecie
szopencze 6. 2016

to jeszcze raz cytuję co napisałeś ^ obliczenia są błędne, bo uwzgl … to jeszcze raz cytuję co napisałeś ^ obliczenia są błędne, bo uwzględniłeś opłatę, której nie ma przez pierwsze 3 m-ceinfrastruktura po stronie operatora Cię nie interesuje (zwykle to światłowód) - warunkiem tej promocji jest przebywanie w zasięgu ETTH - tak to właśnie wygląda, że do chaty dostajesz neta po EthernecieTo 10 zł to nie opłata za NetiaSpot tylko za to, żeby nie oglądać reklam, które Netia "wymusza" - zobacz paragraf bodajże 2, gdzie są definicje pojęć.
Autor
a to sorry oczywiście zakładałem opcję "z reklamami"

mam w planie skorzystanie osobiście z tej promocji (jestem w zasięgu) o ile nie koliduje z jakąś inną którą też biorę pod uwagę (ale nie jest darmowa…) więc w takim wypadku podzielę się informacjami jak to jest z tymi reklamami - spam mailowy mnie nie przeraża - poczta sama mi się sortuje dość skutecznie, ale inne formy mogą nie być do zaakceptowania

no chyba, że ktoś inny zdąży się podzielić wrażeniami zanim ja się doczekam (po wyjaśnieniu się sytuacji z RBM DIL nie mam już specjalnie dużego ciśnienia, ale i tak nadszedł czas na zmianę z LTE na Netię właśnie dzięki temu, że jestem w zasięgi ETTH, a stcjonarnej konkurencji póki co nie chcę - mam do wyboru jeszcze 2 dostawców - Orange za drogo i Multimedia - nie chcę z powodu fatalnych doświadczeń w poprzednim mieszkaniu)
Czy dobrze zrozumiałem że jest jednorazowy koszt 30 zł a potem do 2017 totalnie za darmo? (nie potrzebuje ich routera)
Autor
dobrze zrozumiałeś, nawet z regulaminu wynika więcej - za darmo "na zawsze", bo to promocja jest do końca 2017 a sama umowa jest bezterminowa, (tylko pytanie czy ktokolwiek za parę lat będzie chciał mieć nawet darmowego neta z takimi parametrami?)

ale są 3 "ale":
1) podobno są bezczelnie wyświetlane reklamy, których się nie da obejść
2) spójrz na parametry od 4 m-ca
3) MUSISZ być w zasięgu ETTH (najlepiej popytać zorientowanych technicznie sąsiadów) jeśli nie jesteś, to będą wciskali neta w innych technologiach i oczywiście na innych warunkach (również słyszałem, że wyszukiwarka na stronie oferty działa zbyt optymistycznie i pokazuje zasięg także tam gdzie go nie ma, choć sprawdziłem kilka mi znanych adresów i raczej pokazywała prawdę)

ad 3) jestem w zasięgu, ale niestety nie będę królikiem doświadczalnym, ponieważ ta promocja się podobno (w/g konsultanta, jeszcze będę analizował regulaminy, ale czuję w kościach, że ma rację) kłóci z inną, którą miałem na myśli jako kontynuację (a 1Mbps/128kbps mi nie wystarczy…)
więc wygląda na to że od początku wyląduję w płatnej ofercie (oczywiście już była gadka o gratisach na wstępie itd.), ale generalnie problem polega na tym, że te darmowe 3 m-ce nie rekompensują tego co stracę na innej promocji - tej gdzie net jest jednak płatny (ale ma parametry, które uznałem za wystarczające)

Moim zdaniem jako zapasowy net to swietna oferta
Prześlij Komentarz
Avatar
@
  Tekst

  Najlepsi sprzedawcy