Niestety, ta okazja już wygasła
Nest 3 - inteligentny termostat
-102° Zakończono

Nest 3 - inteligentny termostat

858zł1.072zł-20% Darmowa dostawa DarmowaAmazon Okazje
26
-102° Zakończono
Nest 3 - inteligentny termostat
maj 17. 2018Dostawa z: Włochy

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Na włoskim Amazonie możemy nabyć inteligentny termostat Nest 3 (srebrna wersja) w promocji za 199 EURO.

Z tego co wyczytałem - zestaw powinien zawierać Heat Link niezbędny do podłączenia Nest w Polsce.

Dla tych co nie znają urządzenia: Strona producenta

Wygląda to na fajne uzupełnienie Smart Home przy wykorzystaniu HomeBridge.

Sam przymierzam się do zakupu. Czy ktoś z Pepperowiczów posiada to urządzenie w mieszkaniu z ogrzewaniem gazowym i może polecić?
Aktualizacje społecznościowe
Amazon OkazjeAmazon promocje
26 Komentarzy
Minusy, bo słaba promocja, czy nie podoba Wam się kolor? Chciałbym wiedzieć.
moim zdaniem średnio fajne rozwiązanie bo nie ma do tego głowic na kaloryfery. Jakiś czas temu myślałem o tym ale zależało mi na termostacie który dodatkowo komunikuje się z głowicami. Chodzi o to że jeśli temperatura na tym termostacie wynosi np. 21,5 stopnia C a mamy ustawione że piec ma się załączyć przy 21 to mimo tego, że w innych pokojach mamy temperaturę 19,5 stopnia C to niestety nic nam się nie włączy. Dodatkowo nie ma czujnika temperatury zewnętrznej czyli np nie może zwiększyć mocy pieca jeśli na zewnątrz jest -10 stopni C a zmniejszyć jeśli jest +5 stopni C. Za te pieniądze trochę uboga funkcjonalność.

P.S. Jeśli chodzi o cenę to 14-15 maja był za 189 euro.
Edytowane przez: "misha" maj 17. 2018
Nawet w promocji 900 zł to jakaś kosmiczna cena za sam regulator..
Po jednym sezonie z "inteligentnymi" termostatami przesiadłem się na klasyczne rozwiązanie. Wcześniej awaria modemu równała się z ciągła praca kotła, albo zimnem w domu. Kupiłem za około 100zl, działa bez wymiany baterii drugi rok, "przewiduje" na tyle dobrze, że temperatura waha się w granicach 0,1C. Ustawiłem raz i teraz jedyna rzecz, ktoś ustawiam to tryb wakacyjny (ustawiasz datę powrotu do domu i kocioł zacznie grzać odpowoedniowcześniej, żeby w domu było ciepło jak wrócisz). A "inteligentne" systemy zostawiłem tylko do monitorowania. Polecam takie rozwiazanie.
Mam u Siebie do ogrzewania elektrycznego sprawdza się

misha
Nest uczy się tego jak jest słonecznie to się później uruchamia, wie wtedy ile czasu potrzebuje by się nagrzać do danej temperatury i jak ustawisz sobie ze chcesz o 16 mieć w domu 20 stopni i Nest sam odpowiednio wcześniej zacznie grzać tak by o tej 16 było to 20 stopni, oczywiście można to wyłączyć i będzie grzał załączał się tylko według harmonogramu który ustawimy.

Tak Nest nie ma nakładki na grzejniki żadnej głowicy ale ostatni wypuścił czujniki temperatury które można domontować w pokojach i wtedy jak w którymś spadnie temperatura to załączy ogrzewanie.

Jeśli bardzo potrzebujesz na grzejniki również to zobacz Netatmo robią termostat pod który można podpiąć również kilka głowic do sterowania grzejnikami.

Ostatnio sam wymieniłem sobie Nest na 3 Gen tak do tej pory miałem 2 generacje.
PS. nie wiem czy mogę ale gdyby ktoś chciał to mam na zbyciu 2x Nest 2 Gen i 1x Nest 3 Gen i 1x Netatmo
Zależy mi na tym, aby móc kontrolować temperaturę w mieszkaniu (70 m2) za pomocą iPhone'a z dowolnego miejsca.

Mam dużo sytuacji, w których wyjeżdżam i wyłączam ogrzewanie i nie wiem kiedy wrócę. Wiele razy przydałaby mi się ta funkcja, że będąc daleko od domu - mogę zdalnie rozpocząć nagrzewanie mieszkania. Również często zdarza mi się położyć w łóżku i stwierdzić - kurde, trzeba zmniejszyć temperaturę. No i znowu trzeba dygać daleko do kuchni, a tak miałbym to w telefonie.

Macie do polecenia inne termostaty, w których będę mieć możliwość sterowania nim z dowolnego miejsca na ziemi? Z tego co widziałem w okolicach 200 zł są te zwykłe "nieinteligentne", ok. 500 zł DEVIreg Smart by Danfoss. Pytanie jak potem z integracją HomeBridge, bo chciałbym mieć możliwość sterowania w HomeKit.
Edytowane przez: "Davidoff" maj 17. 2018
ROZOR17/05/2018 13:43

Mam u Siebie do ogrzewania elektrycznego sprawdza się mishaNest uczy …Mam u Siebie do ogrzewania elektrycznego sprawdza się mishaNest uczy się tego jak jest słonecznie to się później uruchamia, wie wtedy ile czasu potrzebuje by się nagrzać do danej temperatury i jak ustawisz sobie ze chcesz o 16 mieć w domu 20 stopni i Nest sam odpowiednio wcześniej zacznie grzać tak by o tej 16 było to 20 stopni, oczywiście można to wyłączyć i będzie grzał załączał się tylko według harmonogramu który ustawimy.Tak Nest nie ma nakładki na grzejniki żadnej głowicy ale ostatni wypuścił czujniki temperatury które można domontować w pokojach i wtedy jak w którymś spadnie temperatura to załączy ogrzewanie.Jeśli bardzo potrzebujesz na grzejniki również to zobacz Netatmo robią termostat pod który można podpiąć również kilka głowic do sterowania grzejnikami.Ostatnio sam wymieniłem sobie Nest na 3 Gen tak do tej pory miałem 2 generacje.PS. nie wiem czy mogę ale gdyby ktoś chciał to mam na zbyciu 2x Nest 2 Gen i 1x Nest 3 Gen i 1x Netatmo


Można podpiąć pod to elektryczne podłogowe? Jak wygląda kwestia jak ma się w każdym pomieszczeniu podłogówkę, można każdy pokój pod to podpiąć czy każdy musi mieć osobne urządzenie?
Netatmo można sterować z HomeKit bez żadnego HomeBridge dodali obsługe HomeKit przy aktualizacji firmware (apple otworzyło HomeKit API i producenci mogą dodać obsługę poprzez aktualizację)

Nest nie ma oficjalnej informacji czy dodadzą obsługę poprzez aktualizację czy nie ma takiej opcji.

Nest fajny Możesz ustawić lokalizację domu i sam się przestawia jak Cię nie ma w domu żeby nie grzał na marne lub używał harmonogramu tylko przestawia się w AWAY i np podtrzymuje ciągle 16 stopni by było, można ustawić konkretnie wartość.
A jak wrócisz to się załącza samo ogrzewanie, lub jak piszesz wracasz z dłuższego wyjazdu i ustawiasz by się nagrzał do Twojego powrotu do 22 stopni i tak będzie.
Oczywiście jeśli jest prąd i z internetem nic się nie stało Bez internetu działa według harmonogramu lub ustawienia ręcznego.
ROZORmaj 17. 2018

Netatmo można sterować z HomeKit bez żadnego HomeBridge dodali obsługe Hom …Netatmo można sterować z HomeKit bez żadnego HomeBridge dodali obsługe HomeKit przy aktualizacji firmware (apple otworzyło HomeKit API i producenci mogą dodać obsługę poprzez aktualizację)Nest nie ma oficjalnej informacji czy dodadzą obsługę poprzez aktualizację czy nie ma takiej opcji.Nest fajny Możesz ustawić lokalizację domu i sam się przestawia jak Cię nie ma w domu żeby nie grzał na marne lub używał harmonogramu tylko przestawia się w AWAY i np podtrzymuje ciągle 16 stopni by było, można ustawić konkretnie wartość.A jak wrócisz to się załącza samo ogrzewanie, lub jak piszesz wracasz z dłuższego wyjazdu i ustawiasz by się nagrzał do Twojego powrotu do 22 stopni i tak będzie.Oczywiście jeśli jest prąd i z internetem nic się nie stało Bez internetu działa według harmonogramu lub ustawienia ręcznego.


Ten Netatmo kosztuje podobne pieniądze (700 zł) a już nie wygląda tak zjawiskowo. A z tym HomeBridge to raczej nie problem, bo i tak zamierzam podpiąć te wszystkie czujniki Xiaomi, które do mnie lecą z Chin.

No i tak jak myślałem. Ludzie piszą, że drogo i w ogóle - ale jakoś konkurencja nie jest tańsza.
illectorismaj 17. 2018

Można podpiąć pod to elektryczne podłogowe? Jak wygląda kwestia jak ma się …Można podpiąć pod to elektryczne podłogowe? Jak wygląda kwestia jak ma się w każdym pomieszczeniu podłogówkę, można każdy pokój pod to podpiąć czy każdy musi mieć osobne urządzenie?


Działa to na zasadzie przełącznika, załącza prąd lub odcina, czyli ogrzewanie jest włączone lub wyłączone po prostu podpinamy + z prądem pod jedno wejście a pod 2 wejście + do urządzenia i jak ma grzać to zwiera je urządzenie jest zasilane i grzeje.
Nest 3 może sterować ogrzewaniem domu i wody, 2 tylko ogrzewaniem może sterować.
Nest 3 ma również obsługę urządzeń z protokołem OpenTherm ale nie wiem jak to działa
Edytowane przez: "ROZOR" maj 17. 2018
ROZOR17/05/2018 13:43

Mam u Siebie do ogrzewania elektrycznego sprawdza się mishaNest uczy …Mam u Siebie do ogrzewania elektrycznego sprawdza się mishaNest uczy się tego jak jest słonecznie to się później uruchamia, wie wtedy ile czasu potrzebuje by się nagrzać do danej temperatury i jak ustawisz sobie ze chcesz o 16 mieć w domu 20 stopni i Nest sam odpowiednio wcześniej zacznie grzać tak by o tej 16 było to 20 stopni, oczywiście można to wyłączyć i będzie grzał załączał się tylko według harmonogramu który ustawimy.Tak Nest nie ma nakładki na grzejniki żadnej głowicy ale ostatni wypuścił czujniki temperatury które można domontować w pokojach i wtedy jak w którymś spadnie temperatura to załączy ogrzewanie.Jeśli bardzo potrzebujesz na grzejniki również to zobacz Netatmo robią termostat pod który można podpiąć również kilka głowic do sterowania grzejnikami.Ostatnio sam wymieniłem sobie Nest na 3 Gen tak do tej pory miałem 2 generacje.PS. nie wiem czy mogę ale gdyby ktoś chciał to mam na zbyciu 2x Nest 2 Gen i 1x Nest 3 Gen i 1x NetatmoNie wiedziałem o tych czujnikach aj się tym interesowałem ok. rok temu to nie było takiej opcji.
Osobiście używam Netatmo Thermostat, sterowane przez aplikację w komórce lub stronę WWW, lub api dla Domoticza No i taniej
mishamaj 17. 2018

Nie wiedziałem o tych czujnikach aj się tym interesowałem ok. rok temu to n …Nie wiedziałem o tych czujnikach aj się tym interesowałem ok. rok temu to nie było takiej opcji.


Bo niedawno wprowadzili do sprzedaży.
Wgl Nest ostatnio się rozwinął jeśli chodzi o urządzenia, można kupić dzwonek do drzwi z kamera, system alarmowy.
Niech dodadzą obsluge HomeKIt przy kolejnej aktualizacji i było by dobrze wygląd akurat mają fajny i są proste w obsłudze.
Honeywell Evohome, polecam! Jakby co to pomogę przy dobraniu urządzeń
MarcinKowalski17/05/2018 14:24

Honeywell Evohome, polecam! Jakby co to pomogę przy dobraniu urządzeń


149 EURO + wsparcie HomeKit. Do tego język polski w urządzeniu i wsparcie w Polsce. Dzięki za info.
Widzę, że tak jak w Nest jest dodatkowe urządzenie typu Heat Link.

Kurde, wygląda nieźle.

Ten model Lyric T6 polecasz?
Edytowane przez: "Davidoff" maj 17. 2018
Niedawno bym polecił ale teraz się waham
theverge.com/201…rms
Mam i polecam, ale cena na amazon'ach bywała już bardziej atrakcyjna (np.: w ramach WHD). U mnie Nest sprawdził się w roli nowego termostatu do 23-letniego pieca Termetu i taki mariaż nowoczesności z klasyką zdał egzamin w czasie pierwszego, wspólnego sezonu grzewczego.

Prawdą jest też, to co napisał jeden z przedmówców, że przy dużych powierzchniach (np.: dom, kilka pięter) Nest będzie regulował temperaturę wskazań z pomieszczenia, w którym jest zamontowany, tak więc w pomieszczeniach w innych częściach domu może być za zimno lub za ciepło, a piec odpowiednio nie będzie jeszcze się włączał lub wyłączał. Ale - przynajmniej w moim przypadku - kilka pierwszych zimowych tygodni wystarczyło do takiego ustawienia tradycyjnych głowic na kaloryferach, aby we wszystkich pomieszczeniach osiągnąć w miarę równą, średnią temperaturę przy założeniu 21 C w salonie, gdzie zamontowany jest Nest.

Pozdrawiam
Anisz
Davidoffmaj 17. 2018

Minusy, bo słaba promocja, czy nie podoba Wam się kolor? Chciałbym wi …Minusy, bo słaba promocja, czy nie podoba Wam się kolor? Chciałbym wiedzieć.


Bo osprzęt ID jest tym co NIE trafia do przeciętnego Pepperowicza (o ile nie jest to sprzęt za 15zł) i tak dziwne, że jeszcze nie było marudzenia, że nie działa z tym czy tamtym :P

No i wątpię w to, aby wszyscy byli aż tak dociekliwi, ale ta cena na dokładnie ten model jest u Włochów od 3 miesięcy, a przez moment było nawet taniej (oczywiście z tymczasowymi podwyżkami, ale tzw. "list price" jest ustalana zazwyczaj w/g ceny z dnia premiery)…
890355-94hyq.jpg
@Davidoff - popatrz na to
pepper.pl/pro…469
jak dotąd najlepsza okazja na ten zestaw Hue, a możemy się licytować gdzie będzie większy mróz :P
szopen17/05/2018 17:59

@Davidoff - popatrz na …@Davidoff - popatrz na tohttps://www.pepper.pl/promocje/starterkit-philips-hue-white-ambiance-e27-led-oferta-byskawiczna-amazon-de-85469jak dotąd najlepsza okazja na ten zestaw Hue, a możemy się licytować gdzie będzie większy mróz :P


U Ciebie nie jest tak źle. Pewnie dlatego, że napisałeś o tych minusach w opisie. Janusze się powstrzymali.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst