44°
Opublikowano 12 godzin temu

Muchołówka roślina owadożerna pełen zestaw do uprawy

23,59zł
9,99zł ·
Opublikowane przez
moto_doktor
Dołączył w 2015
1 148
2 228

O tej okazji

Podłoże to podstawa każdej uprawy
Najważniejszym elementem aby nasze roślinki rosły jest starannie dobrane podłoże. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu otrzymujesz perfekcyjne skomponowaną mieszankę ziemi z staranie dobranymi mikroelementami i nawozem w większości pochodzenia ekologicznego. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć dorodnym owocem i kwietniem.

Odpowiednie napowietrzenie
Perlit czyli skała wulkaniczna, idealnie nadaje się do wysiewu nasion. Doskonale spulchnia i napowietrza ziemię oraz reguluje jej wilgotność stwarzając optymalne warunki do rozwoju systemu korzeniowego, co znacznie przyspiesza wzrost roślin.

mucholowka-owadozerna-nasiona-zestaw-do-uprawy-rodzaj-rosliny-inny
mucholowka-owadozerna-nasiona-zestaw-do-uprawy
Keramzyt - doskonały drenaż i zabezpieczenie przed przelaniem
Dzięki kulkom keramzytu bardzo dobrze możemy napowietrzyć ziemię, w której zasadzimy nasze roślinki. Jest on bardzo trwały i obojętny chemicznie, więc nie trzeba martwić się, że zaszkodzi naszym roślinom zmieniając pH lub oddając inne pierwiastki do gleby. W naszym zestawie znajduje się duże opakowanie keramzytu, które zapewnia odpowiedni drenaż wody i chroni roślinki przed przelaniem.

Nawodnienie nawet gdy zapomnisz podlać
HYDROŻEL jest substancją magazynującą wodę. Jest to "magazyn wody" dla korzeni rośliny. Działanie hydrożelu polega na zatrzymaniu wody dostępnej dla systemów korzeniowych. Powoli oddając wodę pozostawia wolne przestrzenie zwiększając przez to pulchność gleby. Stymuluje rozwój systemu korzeniowego oraz korzeni włośnikowych rośliny. Zmniejsza potrzebę częstego podlewania zabezpieczając roślinę w czasie suszy lub np. urlopu. Jedna porcja hydrożel potrafi zatrzymać do 200ml wody co starcza roślinie nawet na dwa tygodnie bez podlewania, ułatwi nam to wyjazdy służbowe i wakacyjne. Działa przez około 5 lat i jest bezpieczny dla środowiska. Po tym czasie ulega rozpadowi.
Erli Więcej szczegółów na
Aktualizacje społecznościowe

14 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika luuq
  Miałem, much nie żre, wypluwa skubana.
  Awatar użytkownika cebuliard
  Wypluwa tylko zdechłe muchy, jak nakarmisz roślinkę ogłuszoną muchą, to zeżre. Gorzej jest z osami, te są za silne i uciekają po zamknięciu pułapki...
  Z małymi muszkami lepiej radzi sobie rosiczka.
 2. Awatar użytkownika K.Azarot
  Żreć żre, ale w 99% tylko wtedy kiedy się ją samemu nakarmi, sama z siebie złapała coś tylko będąc wystawiona na balkonie i to też jako mocno rozrośnięta sztuka (kilkadziesiąt pułapek). Ogólnie dużo pierdzielenia się z nią jest żeby nie padła, dłużej niż rok wytrzyma tylko u pasjonatów, bo wymaga dość rygorystycznego przezimowania. Z ww. powodu - nie polecam do bloków, chyba, że jako roślinę na jeden sezon.
  Awatar użytkownika Azuan
  Ona jest ogólnie trudna w hodowli
  Większości ludzi, którzy ją sieją pierwszy nawet nie kiełkuje
 3. Awatar użytkownika JayDustheadz
  Z mojego doswiadczenia, dosyc trudna w utrzymaniu.
  Osobiscie bardziej polecalbym zainteresowanie sie tlustoszami - te nie tylko dosyc trudno ubić, to do tego bardzo łatwo je rozmnożyć ( wyrywasz jeden zdrowy listek, wstawiasz do ziemi w nowej doniczce, voila ).
  I niektóre z nich wyglądają naprawdę pięknie
  Awatar użytkownika kranu
  A gdzie takiego tłustosza kupić?
 4. Awatar użytkownika TytanowyxJanusz
  zamówiłem chyba 5 różnych papryczek i żadna z nich nie wyrosła.. nie wiem czy coś było nie tak z nasionkami, nawet wprawna „ogrodniczka” próbowała i też nici. Nie wiem, ogólnie nie polecam „łatwej uprawy”
 5. Awatar użytkownika Interlokutor
  Miałem może z 2 razy i zawsze po jakimś czasie po prostu gniła. Nie wiem czy za mało wody czy za dużo wody. Sam jej muchy łapałem i wrzucałem ale musiała się jeszcze ruszać bo inaczej nie chciała.
  Awatar użytkownika JayDustheadz
  Prawdopodobnie ja przekarmiles (o ile dobrze pamietam, to 1 mucha na miesiac na 1 roslinke, nie na 1 kwiatek) i/lub podlewales woda ktora miala za duzo mineralow (powinna chyba byc zdemineralizowana albo deszczowka).
Awatar użytkownika