Niestety, ta okazja wygasła 5 minut temu.
458°
Opublikowano 23 godziny temu

„Miłość do Gdańska niech idzie w pokolenia”. Darmowe wycieczki piesze i meleksem po mieście z okazji Dnia Przewodnika

ZA DARMO50zł
Stacjonarnie: Pomorskie
Opublikowane przez
Hunt Lider Okazji
Dołączył w 2015
2 764
2 670

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

W niedzielę przewodniczki i przewodnicy zrzeszeni w Kole Przewodników Miejskich i Terenowych PTTK zapraszają wszystkich chętnych na darmowe spacery po najciekawszych miejscach Gdańska. Oprowadzanie ruszy o 11:00 między innymi na Drodze Królewskiej, Westerplatte, Stoczni Gdańskiej czy sprzed Muzeum Obrońców Poczty Polskiej.

W ten sposób przewodnicy świętują Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Poza tak zwanymi spacerami terenowymi, przewodnicy oprowadzać będą po zabytkowych świątyniach i najważniejszych placówkach muzealnych. Co ważne, aby wziąć udział w oprowadzaniu po muzeum, konieczne jest zakup biletu wstępu.

Wszystkich nas przewodników łączy miłość do Gdańska, pasja do naszej rodzimej ojczyzny. Rozszerzę to do całego Trójmiasta i całego Pomorza. Przewodnicy, którzy są tutaj zrzeszeni w naszym Kole Przewodników, to są ludzie o bardzo szerokich zainteresowaniach, ogromnym wachlarzu pasji. Natomiast wszystkich nas łączy również chęć do dzielenia się tą wiedzą. To jest rzecz podstawowa każdego przewodnika - opowiada w rozmowie z reporterem RMF FM Filip Popek, prezes Koła Przewodników Miejskich i Terenowych PTTK im. Franciszka Mamuszki w Gdańsku.

Spacerów będzie siedem. Jeden z nich ruszy o 11:00 sprzed siedziby PTTK przy ul. Długiej, a jego uczestnicy poznają historie Drogi Królewskiej.

Spacery weekendowe zostaną zorganizowane też w Gdyni, Malborku, Pucku, Wejherowie, Lęborku i Kościerzynie. Do tego w Gdańsku zaplanowano grę miejską. Początek o godz. 13.
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

1 Komentarz

Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika ChronimyPolskieRodziny
    Szkoda, że wcześniej nie napisałeś