Might & Magic Clash of Heroes  za  0,99Euro iOS
47°Zakończono

Might & Magic Clash of Heroes za 0,99Euro iOS

0
lis 12. 2015
12720.jpgOdświeżona wersja przeboju z konsoli Nintendo DS. Autorzy połączyli grę logiczną z elementami RPG oraz strategii turowych i cały ten koktajl osadzili w realiach świata znanego z serii Might & Magic. Zabawa polega głównie na toczeniu walk w systemie turowym, ale nie brakuje również eksplorowania terenów i rozmów z postaciami niezależnymi.
12720.jpg
Upiększona i poprawiona wersja spin-offowej odsłony cyklu Heroes of Might & Magic, opracowanej na zlecenie koncernu Ubisoft przez studio Capybara Games. Gra pojawiła się pierwotnie w 2009 roku na konsolce Nintendo DS. Dwa lata później tytuł został przeniesiony na pecety oraz konsole siódmej generacji, by w końcu trafić także na urządzenia mobilne z systemem iOS.

Fabuła przedstawiona jest w pięciu odrębnych epizodach, które zazębiają się, tworząc jedną kampanię. Gra stanowi prawdziwy koktajl wielu gatunków, łącząc elementy RPG, gry logicznej oraz strategii. Zabawa polega głównie na toczeniu walk w systemie turowym, ale nie brakuje również eksplorowania terenów i rozmów z postaciami niezależnymi. Ci ostatni są zresztą głównym źródłem zlecanych nam misji. Sporo czasu poświęcamy też na kompletowanie, zarządzanie oraz rozwój drużyny. Do naszego zespołu dołączyć mogą waleczni rycerze, szlachetne elfy, nekromanci, czarodzieje, a nawet demony.

W porównaniu do pierwotnej wersji gry, wydanej na Nintendo DS, w wersji pecetowej, konsolowej oraz mobilnej wprowadzono pewne zmiany w mechanizmach rozgrywki. Twórcy poświęcili sporo uwagi odpowiedniemu zbalansowaniu artefaktów, z których spora część była w pierwowzorze po prostu zbyt potężna. Ponadto w przeciwieństwie do oryginału, teraz możliwy jest powrót do ukończonych wcześniej rozdziałów, tak by dobić wynik do maksymalnego poziomu 100%. Oprócz kampanii fabularnej, gra oferuje też opcje rozgrywki wieloosobowej, możliwej zarówno za pośrednictwem internetu, jak i w wariancie pass-and-play.

Might & Magic: Clash of Heroes na urządzeniach z systemem iOS wykorzystuje oprawę z wersji pecetowo-konsolowej, a rezultatem tego jest piękna kreskówkowa grafika w rozdzielczości HD. W porównaniu z pierwowzorem z 2009 roku, każda z postaci otrzymała nowy zestaw animacji, a lokacje zyskały dynamiczne detale, jak na przykład poruszające się na wietrze gałęzie

Wersja PC ocena:
Ocena gry 8.1 / 10 na podstawie 155 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.3 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników
Aktualizacje społecznościowe
ITunes Okazje

Grupy

Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst