Niestety, ta okazja już wygasła
Miernik / Mulitimetr Aneng 8009  66.73 zł lub 58.88 zł kuponem 2$
529° Zakończono

Miernik / Mulitimetr Aneng 8009 66.73 zł lub 58.88 zł kuponem 2$

66,73zł Darmowa dostawa DarmowaAliExpress Okazje
29
sie 26.

Ta okazja wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Aneng 8009 za 16,98$ a korzystając z wymiany monet możemy zapłacić 14.98$ , nikt nie broni też skorzystać z cashbacku lub dołożenia czegoś za 3.02$ i skorzystania z kodu obniżającego cenę o te 3$ to już zależy od waszej pomysłowości.

Pozwoliłem sobie na skopiowanie opisu z aukcji allegro i mam nadzieje że nie jest to zbyt wielkie przestępstwo tam kosztuje 149 zł

AN8009 miernik uniwersalny Aneng True Rms
Dane techniczne:
 • multimetr cyfrowy - miernik uniwersalny ANENG model AN8009
 • maksymalne wskazanie 9999 zapewnia dużą rozdzielczość pomiaru
 • pomiar wartości skutecznej TrueRMS
 • duży wyświetlacz LCD z podświetlaniem
 • automatyczna lub ręczna zmiana zakresów pomiarowych
 • Auto Power OFF - automatyczny wyłącznik - funkcja oszczędzania baterii
 • zasilanie: bateria AAA 1,5V x2szt.
 • Data Hold - funkcja zatrzymania wskazania pomiaru
 • NCV No Contact Voltage - bezprzewodowe wykrywanie napięcia zmiennego
 • wykonywane 3 pomiary na sekundę
 • Low Battery Alert - wskaźnik rozładowanej baterii
 • kompaktowe i poręczne wymiary zewnętrzne miernika: 130mm x 65mm x 32mm

AN8009 to kompaktowy miernik uniwersalny produkcji Aneng. Jest to multimetr wyposażony w duży cyfrowy wyświetlacz LCD z podświetleniem. W mierniku AN8009 mamy możliwość wykorzystania funkcji automatycznej zmiany zakresu pomiarowego lub ręcznej zmiany zakresu przez użytkownika. Co ważne miernik AN8009 posiada wbudowany przetwornik pomiarowy wartości skutecznej TrueRMS dla napięcia zmiennego (przemiennego AC). W dość poręczne obudowie idealnie mieszczącej się w dłoni mamy funkcje pomiarowe najczęściej wykorzystywane i potrzebne przez początkujących elektroników i elektryków hobbystów, a także przez profesjonalnych użytkowników serwisów elektronicznych. Najczęściej wykorzystywaną funkcją pomiarową w tego rodzaju miernikach cyfrowych jest funkcja pomiaru napięcia. Miernik AN8009 umożliwia pomiar napięcia zarówno stałego DC jak i zmiennego AC. Co warto znaczyć multimetr dwa osobne zakresy pomiaru napięcia V i mV. W ramach zakresów pomiarowych napięcia V i mV posiadamy odpowiednio dwa i cztery podzakresy pomiarowe. Biorąc pod uwagę maksymalne wskazanie na wyświetlaczu LCD miernika AN8009 wynoszące 9999 możemy mierzyć napięcie stałe DC z najmniejszą rozdzielczością 0,1mV. Jest to wartość w zupełności przekraczająca potrzeby amatorskich pomiarów. Drugim zakresem często wykorzystywanym jest pomiar rezystancji czyli oporu elektrycznego np. rezystorów w jednostkach Ohm. AN8009 mierzy rezystancję do 99,99MΩ w 7 podzakresach. Pomiar pojemności kondensatorów maksymalnie do wartości 9,999mF ( mili faradów) = 9999 μF (mikro faradów). Pomiar częstotliwości do 9,999MHz w 6 podzakresach. Pomiar współczynnika wypełnienia przebiegu Duty Cycle od 1% do 99%. Jak praktycznie w każdym mierniku cyfrowym uniwersalnym mamy podstawowe funkcje: akustycznego testera ciągłości tzw. „brzęczyka” i funkcję testowania diod półprzewodnikowych (test diode). Jedną z funkcji nie występujących często w multimetrach cyfrowych jest NCV (No Contact Voltage ) czyli funkcja bezkontaktowego wykrywania napięcia zmiennego. Pomiaru temperatury możemy dokonywać przy pomocy dołączonej zewnętrznej termopary lub po odłączeniu od zacisków pomiarowych miernika AN8009 miernik zaczyna mierzyć temperaturę otoczenia wewnętrzną diodą półprzewodnikową.

Z pozostałych funkcji zwiększających atrakcyjność codziennej pracy z multimetrem AN8009 jest Auto Power Off czyli automatyczny wyłącznik. Funkcja ta wyłącza miernik gdy nie są wykonywane żadne czynności po ok. 15 minutach bezczynności. Ze stanu uśpienia można wybudzić miernik naciskając żółty przycisk SEL. Oczywiście jeśli chcemy dokonywać dłuższych pomiarów mamy możliwość wyłączenia funkcji Auto Power Off: w tym celu należy wcisnąć przycisk HOLD aż do momentu usłyszenia 5 sygnałów dźwiękowych. Funkcja HOLD pozwala nam na zatrzymanie wskazania na wyświetlaczu LCD. Wewnętrzny układ pomiarowy miernika AN8009 dokonuje odświeżenia pomiaru 3 razy na sekundę.
Aktualizacje społecznościowe

Grupy

Najlepsze komentarze
Kupiłem podobny we wcześniejszej ofercie... Teraz jak idę do sąsiadki to wygląda bardziej profesjonalnie
29 Komentarzy
Skusiłem się jakiś czas temu na ten model głównie dla pomiarów pojemności ale bez sensu zakup bo i tak używam starego miernika za 15zł który dla mnie jest dużo szybszy, wygodniejszy w użyciu, bardziej intuicyjny szybszy w obsłudze.
To nie jest automat i trzeba stracić sporo czasu zanim się go przygotuje do pomiaru.
Do miernika nie dają kabli z końcówkami kątowymi tylko proste które trzeba za każdym razem po skończeniu pracy wyciągać z miernika bo zajmują dużo miejsca nie mówiąc że nie mieszczą się w oryginalny pokrowiec.
Edytowane przez: "Me_Know" sie 26.
Me_Know26/08/2019 21:26

Skusiłem się jakiś czas temu na ten model głównie dla pomiarów pojemności a …Skusiłem się jakiś czas temu na ten model głównie dla pomiarów pojemności ale bez sensu zakup bo i tak używam starego miernika za 15zł który dla mnie jest dużo szybszy, wygodniejszy w użyciu, bardziej intuicyjny szybszy w obsłudze. Do miernika nie dają kabli z końcówkami kątowymi tylko proste które trzeba za każdym razem wyciągać z miernika bo zajmują dużo miejsca nie mówiąc że nie mieszczą się w oryginalny pokrowiec.


U mnie jest odwrotnie, mam dużo droższy miernik, ale głównie używam tego bo jest mały i poręczny, jeśli chodzi o kable to posiada zwykłe kątowe i dodatkowy zestaw z wymiennymi końcówkami (fakt te są proste i wystają z miernika, krokodylki są słabej jakości i musiałem zlutowac własny zestaw) ale jeśli chodzi o stosunek cena/jakość to jest rewelacja, pomiary porownywalem z dużo droższym miernikiem Sanwy i różnice były minimalne, od siebie mogę polecić
Kupiłem podobny we wcześniejszej ofercie... Teraz jak idę do sąsiadki to wygląda bardziej profesjonalnie
Kupilem dzisiaj an870 za 79zl
Nie wiem czy warty ale czytajac opinie wychodzi na to, ze to najlepszy model. Wymieniłem punkty na kupon i jak zaznaczylem paypal to mi doliczylo nastepny kupon i tym sposobem wyszlo mi 79zl
A znacie jakieś dobry kierunki ale bez auto skali/przedziału czy jak to się tam zwie?
A poleci ktoś jakieś krokodylki lub takie szczypce haczykowe do pomiarow tak żeby wpiać się do standardowych końcówek?
Edytowane przez: "Alvaro" sie 27.
Alvaro27/08/2019 07:41

A poleci ktoś jakieś krokodylki lub takie szczypce haczykowe do pomiarow t …A poleci ktoś jakieś krokodylki lub takie szczypce haczykowe do pomiarow tak żeby wpiać się do standardowych końcówek?


W gotroniku mają krokodylki na banan 2mm czyli taki jaki masz w typowych sondach pomiarowych. Ja używam i sobie chwalę.
Ktoś ogarnia te chińskie multimetry i powie czy brać? Od jakiegoś czasu poluję i kojarzę, że byłem zdecydowany właśnie na ten model. Jest teraz na rynku coś lepszego co bywa w podobnej cenie?
Dokładny (pewnie każdy egzemplarz jest kalibrowany i współczynniki poprawek ma zapisane w pamięci) ale kiepski wyświetlacz, coś widać tylko gdy się patrzy pod odpowiednim kątem, trochę z dołu, na wprost bardzo mizernie (w porównaniu z miernikami za 15 zł)
Ten czy richmeters 113e?
Tiller27/08/2019 09:06

Ktoś ogarnia te chińskie multimetry i powie czy brać? Od jakiegoś czasu pol …Ktoś ogarnia te chińskie multimetry i powie czy brać? Od jakiegoś czasu poluję i kojarzę, że byłem zdecydowany właśnie na ten model. Jest teraz na rynku coś lepszego co bywa w podobnej cenie?


Ja mam modele 8002 i 8008, z obu jestem bardzo zadowolony, 8002 ma pomiar temperatury termoparą, jak dla mnie za takie pieniądze nie znajdziesz nic lepszego, mają pomiar kondensatorow (dość często używam) tester diod chyba do 3V (także można sprawdzać ledy) oraz bezpieczniki ceramiczne (nietypowy rozmiar ale znalazłem na allegro zamienniki), wszystkie pomiary dokładne i bardzo zbliżone do dużo droższych mierników.

A jak potrzebujesz mierzyć prąd to polecam cęgowy uni-t ut210e (mierzy prąd DC) - również mam i mogę polecić
Ja posiadam AN8002 i póki co nie czuję potrzeby wymiany na inny, jest mały poręczny i dokładny, Ale 8008 i 8009 sa na pewno nieco lepsze. Zależy do czego potrzebujesz.
Tiller27/08/2019 09:06

Ktoś ogarnia te chińskie multimetry i powie czy brać? Od jakiegoś czasu pol …Ktoś ogarnia te chińskie multimetry i powie czy brać? Od jakiegoś czasu poluję i kojarzę, że byłem zdecydowany właśnie na ten model. Jest teraz na rynku coś lepszego co bywa w podobnej cenie?


Ponieważ to automat, to jest dobry (wręcz idealny) dla początkujących, ale w intensywnym użytku znacznie lepiej się sprawdzają multimetry z ręcznym wyborem zakresu pomiarowego, bo mierzą znacznie szybciej.
szopen27/08/2019 14:54

Ponieważ to automat, to jest dobry (wręcz idealny) dla początkujących, ale …Ponieważ to automat, to jest dobry (wręcz idealny) dla początkujących, ale w intensywnym użytku znacznie lepiej się sprawdzają multimetry z ręcznym wyborem zakresu pomiarowego, bo mierzą znacznie szybciej.


Na czym polega ten "problem" wolnego pomiaru? Z tego co widzę, to te multimetry mają opcję ręcznego ustawiania zakresu.
focus005527/08/2019 16:28

Na czym polega ten "problem" wolnego pomiaru? Z tego co widzę, to te …Na czym polega ten "problem" wolnego pomiaru? Z tego co widzę, to te multimetry mają opcję ręcznego ustawiania zakresu.


Problem (bez cudzysłowów!) to kwestia ergonomii… przyjrzyj się dokładniej - to jest przełącznik wyboru mierzonej wielkości, ale dobór faktycznego zakresu pomiarowego jest automatyczny, stąd długi czas pomiaru (i to akurat wiem z testów "organoleptycznych"), ponadto to nie jest "pełny automat" i faktycznie wymaga wstępnego doboru skali (może to i dobrze, bo bym chyba nie zniósł wędrującego przecinka przez więcej niż 3 zakresy pomiarowe ), ale to nie jest zakres pomiarowy w klasycznym znaczeniu.
Zrozumiesz różnice gdy zaczniesz używać multimetru z ręcznym wyborem zakresu pomiarowego - pomiary do momentu ustabilizowania się wyniku są w nich wielokrotnie szybsze (tu jest zupełny bałagan na wyświetlaczu przez jakieś 2 sekundy, w odróżnieniu od miernika z ręcznym doborem zakresu - tam masz zgrubny wynik natychmiastowo i stabilizuje się w ułamku sekundy, no oczywiście mówię o najbardziej typowym pomiarze np. napięcia, bo nie każdą wielkość da się równie szybko zmierzyć).
Z pełnym automatem też przegrywa (bo musisz przyciskiem wybrać AC/DC/i przy okazji pozostałe parametry mierzonego sygnału/albo jeszcze inne jego parametry).

Oprócz tego są "problemiki" - jak dla mnie na 2 miejscu po czasie pomiaru jest słaba czytelność wyświetlacza (mały kontrast) mimo sporych wymiarów (i podświetlenie nie daje się włączyć na stałe), a na 3 miejscu jest… konieczność korzystania z przycisku oprócz przełącznika obrotowego (bo w taki sposób przełączasz np. między DC i AC) - tu znowu wygrywają ergonomią konstrukcje z ręcznym wyborem zakresu.
Jeśli mnie pamięć nie myli(!) oprócz tego bezpieczniki są nietypowe (jak dotąd nie miałem szczęścia spalić).

Jakkolwiek miernik jako taki nie jest zły, po prostu przegrywa w codziennych pomiarach z prostszymi ale wygodniejszymi konstrukcjami.
Edytowane przez: "szopen" sie 27.
szopen27/08/2019 17:06

Problem (bez cudzysłowów!) to kwestia ergonomii… przyjrzyj się dokładniej - …Problem (bez cudzysłowów!) to kwestia ergonomii… przyjrzyj się dokładniej - to jest przełącznik wyboru mierzonej wielkości, ale dobór faktycznego zakresu pomiarowego jest automatyczny, stąd długi czas pomiaru (i to akurat wiem z testów "organoleptycznych"), ponadto to nie jest "pełny automat" i faktycznie wymaga wstępnego doboru skali (może to i dobrze, bo bym chyba nie zniósł wędrującego przecinka przez więcej niż 3 zakresy pomiarowe ), ale to nie jest zakres pomiarowy w klasycznym znaczeniu.Zrozumiesz różnice gdy zaczniesz używać multimetru z ręcznym wyborem zakresu pomiarowego - pomiary do momentu ustabilizowania się wyniku są w nich wielokrotnie szybsze (tu jest zupełny bałagan na wyświetlaczu przez jakieś 2 sekundy, w odróżnieniu od miernika z ręcznym doborem zakresu - tam masz zgrubny wynik natychmiastowo i stabilizuje się w ułamku sekundy, no oczywiście mówię o najbardziej typowym pomiarze np. napięcia, bo nie każdą wielkość da się równie szybko zmierzyć).Z pełnym automatem też przegrywa (bo musisz przyciskiem wybrać AC/DC/i przy okazji pozostałe parametry mierzonego sygnału/albo jeszcze inne jego parametry).Oprócz tego są "problemiki" - jak dla mnie na 2 miejscu po czasie pomiaru jest słaba czytelność wyświetlacza (mały kontrast) mimo sporych wymiarów (i podświetlenie nie daje się włączyć na stałe), a na 3 miejscu jest… konieczność korzystania z przycisku oprócz przełącznika obrotowego (bo w taki sposób przełączasz np. między DC i AC) - tu znowu wygrywają ergonomią konstrukcje z ręcznym wyborem zakresu. Jeśli mnie pamięć nie myli(!) oprócz tego bezpieczniki są nietypowe (jak dotąd nie miałem szczęścia spalić). Jakkolwiek miernik jako taki nie jest zły, po prostu przegrywa w codziennych pomiarach z prostszymi ale wygodniejszymi konstrukcjami.


A masz możliwość podesłania przykładu tej prostszej i wygodniejsze konstrukcji w podobnych pieniądzach? Nie musi być automat.
Tiller27/08/2019 19:12

A masz możliwość podesłania przykładu tej prostszej i wygodniejsze kons …A masz możliwość podesłania przykładu tej prostszej i wygodniejsze konstrukcji w podobnych pieniądzach? Nie musi być automat.


Nie, ale praktycznie każdy multimetr z ręcznym wyborem zakresów będzie działał efektywniej w najbardziej typowych pomiarach.

Prawdopodobnie nawet taki:
aliexpress.com/ite…tml
będzie wygodniejszy w użytku (sorry nie mam siły na poszukiwania w tym upale - to inna oferta z tego samego sklepu co w okazji), chociaż jest ubogi w funkcje, ale za to jest kilkukrotnie tańszy.
Albo taki:
aliexpress.com/ite…tml
Edytowane przez: "szopen" sie 27.
ManRay_XXX26/08/2019 22:17

Kupiłem podobny we wcześniejszej ofercie... Teraz jak idę do sąsiadki to wy …Kupiłem podobny we wcześniejszej ofercie... Teraz jak idę do sąsiadki to wygląda bardziej profesjonalnie


Nie wstydzisz sie pokazać sąsiadce tak ciękiego kabla(do sondy)?
Prześlij Komentarz
Avatar
@
  Tekst