Niestety, ta okazja wygasła 1 lipca 2023.
637°
Opublikowano 31 maja 2023

„Miej oko na swój wzrok” – bezpłatne badania przesiewowe wzroku dla studentów i pracowników uczelni >>> Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Stacjonarnie: Lubelskie
Awatar użytkownika Hunt
Opublikowane przez
Hunt
Dołączył w 2015
1.725
1.946

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Trwa przesiewowe badanie krótkowzroczności wśród pracowników i studentów Związku Uczelni Lubelskich (ZUL). Akcja pod hasłem „Miej oko na swój wzrok” organizowana jest w ramach projektu „Badania przesiewowe krótkowzroczności wśród studentów lubelskich uczelni” i zyskała finansowanie w ramach Akademickiego Budżetu Partycypacyjnego ZUL.

Badanie ma na celu wykrycie i ocenę postępu krótkowzroczności i innych zaburzeń widzenia wymagających pilnej diagnostyki i leczenia okulistycznego wśród studentów Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Przyrodniczego.
Polega ono na badaniu ostrości wzroku przenośnymi tablicami Snellena w oku prawym i lewym oraz badaniu refrakcji autorefraktometrem bezkontaktowym SVS prod. Welch Allyn.
Organizatorami wydarzenia są Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Klinice Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej UMLub, ZUL, organizacja studencka IFMSA-Poland Oddział Lublin oraz Samorządy Studenckie Uczelni zrzeszonych w ZUL.
Badanie przeprowadza zespół badaczy składający się z członków Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze i Klinice Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej UMLub pod opieką merytoryczną Kierownika Kliniki prof. dr hab Roberta Rejdaka oraz dr hab. Anny Matysik-Woźniak, prof. UM.
Pierwsza edycja projektu, podczas której przebadano ponad 450 osób, odbyła się w zeszłym roku na terenie naszej Uczelni. W roku bieżącym zespół badawczy odwiedził także pozostałe uczelnie zrzeszone w Związku Uczelni Lubelskich, zaś badania na Uniwersytecie Medycznym odbędą się ponownie w Centrum Symulacji Medycznej w dniach 19-23 czerwca 2023.
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

2 Komentarze

Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika Eferu
    Eferu
    Pepper ! , dajcie filtry do aplikacji, żeby takie ciulstwa wywalać do spamu
  2. Awatar użytkownika General_Patton_1885
    General_Patton_1885
    Tam gdzie darmowe to zawsze jest haczyk. Już jeden uniwerek medyczny w Poznaniu po bezpłatnym programie praktycznie jest w rozsypce.