Microsoft Wireless Display Adapter - przeceniony o ok 50% @Microsoft
131°Zakończono

Microsoft Wireless Display Adapter - przeceniony o ok 50% @Microsoft

15
gru 23. 2015
Microsoft wymyślił już jakiś czas temu urządzenie o nazwie Microsoft Wireless Display Adapter, które podłączamy do HDMI w TV, a drugi koniec do USB (niestety telewizor musi mieć te obydwa złącza). Od teraz możemy na ekranie TV wyświetlać na żywo to co dzieje się na ekranie telefonu z systemem Windows - nie wiem jak z innymi (coś jak Project my screen, o którym pisałem jakiś czas temu na mojej stronie - mam nadzieję, że nie zabijecie za linka - nie jest "ref"). Tyle tytułem wstępu, a teraz do rzeczy – na takie promo dzisiaj trafiłem – dla wszystkich nie posiadających continuum, które jest dostępne w nowych Lumiach 950 i 950XL oraz TV bez obsługi Miracast, Microsoft zrobił obniżkę w sklepie w UK.

Dotychczas urządzenie to kosztowało (i nadal kosztuje) ok 300 zł, w PL sklepie jest to 270 zł, a w UK było to 59,99 funta, natomiast w Irlandii 69,99 eurasa. Tylko dzisiaj, możemy je kupić w baaaardzo atrakcyjnej cenie bo ok 150 zł. Zakupu musimy dokonać w sklepie Microsoft w UK bo tylko w nim (na naszym kontynencie) jest ta promocja. Płacimy kartą kredytową lub PayPal-em. Dostawa i zwroty są za darmo. Gdyby ktoś miał problem z podaniem kodu pocztowego do danych na fakturę, to możemy wkleić śmiało ten: rg6 1wg (ja go podałem), ale nic się nie musimy martwić, bo w ship adress (czyli w adresie doręczenia) możemy, a nawet musimy wpisać nasz pełny polski adres. Myślę, że warto zakupić sobie to urządzenie w tej cenie – ja sobie zrobiłem prezent na gwiazdkę ;-) .

Aktualizacje społecznościowe
15 Komentarzy
To USB można podłączyć po prostu do ładowarki. Nie trzeba sobie portu w tv zajmować (o ile się go ma). Służy tylko do zasilania.
Promocja niezła, choć żeby z niej skorzystać, trzeba mieć dość niszowy jednak w Polsce produkt: telefon z Windowsem :-)
jak ktoś ma xbox'a to jest aplikacja która robi to samo z komórki( na 100%) i chyba z laptopa( a tu nie jestem pewny)
Autor
@DoReMi Zgadzam się - pisałem, że nie wiem jak to się ma do innych systemów w telefonach obsługujących Miracast (sądzę, że powinno działać - bo w tym "dynksie" chodzi o to, żeby zrzucić na TV obraz z telefonu przez Miracast właśnie, atak więc ja bym obstawiał, że urządzenia z Andkiem obsługujące Miracast powinny ogarnąć tzn. będą widziały TV z przystawką, ale głowy nie dam). W każdym razie ja mam Lumkę i cena 300 zł mnie skutecznie zniechęcała, ale 150 zł mogę na to wydać.
Faktycznie, napisane jest że obsługuje Androida z Miracast. Ciekawe, jak grałby YouTube. Trochę może być lokalny WiFi wysycony, jeśli telefon będzie odbierał film i potem wysyłał go do tv...
Autor
@DoReMi Możesz sprawdzić ;-) Ja tam kupiłem, bo podoba mi się opcja wyświetlania całej zawartości ekranu, a nie tylko multimediów - do tego mam DLNA.
BTW - a to nie jest przypadkiem tak, że WiFi tu nie ma nic do gadania w relacji telefon>TV ? Wydaje mi się, że właśnie ta przystawka łączy telefon z TV bezpośrednio, bez użycia routera - nawet jestem prawie pewien tego. Nigdzie nie piszą, że musisz mieć WiFi dostępne.
na szczęście mogę przesłać obraz ze swojego smartfona na tv bez żadnych przystawek, aczkolwiek prawie wcale tego nie używam, więc przed kupnem dobrze się zastanówcie czy Wam to potrzebne
Autor
Gdyby mój TV posiadał Miracast, też nawet bym na to nie zwrócił uwagi :-)
Ciekawa propozycja dla wszystkich posiadających nowe laptopy z kartą WiFi obsługującą WiDi... bezprzewodowe oglądanie filmów na TV z laptopa, przeglądanie zdjęć, granie... praca na 2 monitory... i co się wam tam zamarzy...bezprzewodowo... moim zdaniem dobra promocja.
DoReMigru 23. 2015

Ciekawe, jak grałby YouTube. Trochę może być lokalny WiFi wysycony, jeśli t …Ciekawe, jak grałby YouTube. Trochę może być lokalny WiFi wysycony, jeśli telefon będzie odbierał film i potem wysyłał go do tv...


Transmisja z telefonu do telewizora idzie po WiFi (czyli po sieci LOKALNEJ), natomiast sam streaming z Youtube nie ma nic wspólnego z WiFi, wykorzystuje łącze internetowe .
Autor
HAQERgru 24. 2015

Transmisja z telefonu do telewizora idzie po WiFi (czyli po sieci … Transmisja z telefonu do telewizora idzie po WiFi (czyli po sieci LOKALNEJ), natomiast sam streaming z Youtube nie ma nic wspólnego z WiFi, wykorzystuje łącze internetowe.... a jak łącze internetowe to też na WiFi i na tym samym routerze? Muszę sprawdzić, czy przy użyciu tego ustrojstwa, sieć lokalna > router będzie bardziej obciążony, ale to niestety dopiero jak przyślą, czyli po świętach.
Budniugru 24. 2015

.... a jak łącze internetowe to też na WiFi i na tym samym routerze? Mu … .... a jak łącze internetowe to też na WiFi i na tym samym routerze? Muszę sprawdzić, czy przy użyciu tego ustrojstwa, sieć lokalna > router będzie bardziej obciążony, ale to niestety dopiero jak przyślą, czyli po świętach.


Nie chcę tłumaczyć szczegółów, ale sieć lokalna i internet nie wpływają na siebie (no chyba że w skrajnych przypadkach, ale to trzeba by było mieć internet 1GB/s i wykorzystać całe łącze)

Połączenie wifi w laptopie jest dzielone tzn część pasma idzie na adapter a część na internet chyba że internet ma ktoś kablem.
Do oglądania filmów, czy też prezentacji wystarczy (np wpinamy adapter do rzutnika bo praktycznie każdy nowszy tablet z win 8.1 i w górę to wspiera, nie wiem jak z androidem, a laptop musi mieć technologie widi).
Natomiast jeżeli ktoś ma zamiar grać na tv to odpada przez widoczne opóźnienie sygnału.
A i połączenie nie obciąża routera bo jest bezpośrednio pomiędzy laptopem a adapterem z pominięciem sieci lokalnej.
Autor
Bobson4gru 24. 2015

A i połączenie nie obciąża routera bo jest bezpośrednio pomiędzy laptopem a …A i połączenie nie obciąża routera bo jest bezpośrednio pomiędzy laptopem a adapterem z pominięciem sieci lokalnej.No tak mi się wydawało właśnie.
Autor
Gdyby ktoś był zainteresowany działaniem - przyszło do mnie 28.12 (pn), kupione 23.12 (po drodze Święta i weekend). Tu moje review.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Najlepsi sprzedawcy