Niestety, ta okazja już wygasła
135° Zakończono
9

Mata do akupresury z poduszką NETTO

55zł
Avatar
luxtorpeda
Dołączył w 2018
33
999
sty 14. 2020

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Mata i poduszka w dobrej cenie. Super rozluźnia plecy.

Mata do akupresury pomaga przy bólach kręgosłupa, szyi, rwie kulszowej czy wspiera funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Z jej pomocą można wykonać masaż całego ciała i stóp. Pamiętajmy jednak, że mata nigdy nie zastąpi właściwego procesu leczenia i diagnostyki, ale może być ich uzupełnieniem.

Mata do akupresury może być stosowana w domu. Jest łatwa do przechowywania, a z jej pomocą można wykonać wiele ćwiczeń, poprawiając w ten sposób ogólną kondycję organizmu. To rozwiązanie, które rehabilitacja zaczerpnęłą z medycyny naturalnej, gdzie zasadą jest unikanie farmakoterapii i suplementacji, jeśli można stymulować organizm w inny sposób.

Czym jest akupresura?
Mata do akupresury ma na celu spowodowanie delikatnego ucisku poszczególnych części ciała. Akupresura wywodzi się z Chin, a jej zwolennicy uważają, że przez organizm przepływa życiodajna energia, która jeśli zostanie gdzieś zablokowana, oznacza nieprawidłowe funkcjonowanie danego narządu. Odblokowanie polega na ucisku (lub nakłuwaniu jak w przypadku akupunktury) wyznaczonych miejsc tzw. meridianów.

Mata do akupresury umożliwia samodzielne stosowanie masażu w domu. Najczęściej składa się z kilkunastu rzędów plastikowych krążków z kolcami w kształcie stożków, które skierowane są tak, aby pod wpływem ciężaru ciała, uciskały określone punkty akupresurowe i nerwowe np. wzdłuż linii kręgosłupa. Dlaczego mata działa? Ponieważ ciało człowieka jest tak skonstruowane, że o nieprawidłowym funkcjonowaniu niektórych narządów mogą świadczyć bóle pleców, szyi lub właśnie kręgosłupa. Ich masaż może znacznie poprawić jakość funkcjonowania organizmu, a przez to przyczynić się do lepszego samopoczucia i komfortu.

Mata do akupresury - jak używać?
Po macie do akupresury można chodzić - poprawia to ogólną kondycję nóg, a zwłaszcza krążenie, co jest wskazane zwłaszcza przy siedzącym trybie pracy. Takim osobom zaleca się spacerowanie po niej przez około 10 min dziennie. Można się też na niej położyć - im większy nacisk tym lepsza poprawa ukrwienia danego miejsca, dlatego też można matę dodatkowo docisnąć dłonią lub rozmasować z jej pomocą miejsce bólu. Po zabiegu wskazane są także ciepłe okłady. Masaż dobrze jest wykonać przed snem, ponieważ zrelaksowane ciało ułatwi zasypianie, a przez to regeneracja będzie przebiegać szybciej.

Najlepiej stosować matę:

wzdłuż kręgosłupa, aby złagodzić dolegliwości bólowe odczuwane z powodu np. zwyrodnień lub przy dokuczającej rwie kulszowej, ale też aby znormalizować pracę układu sercowo-naczyniowego, zrelaksować się, wyciszyć i uspokoić oddech.
pod kark, jeśli cierpimy na przewlekłe migreny - nacisk zmniejsza ból.
Niektórzy zwolennicy akupresury zwracają uwagę na dodatkowe wydzielanie się endorfin - hormonu szczęścia, pod wpływem celowanego ucisku, co wpływa też na poprawę samopoczucia.
Aktualizacje społecznościowe
Skomentuj
9 Komentarzy
 1. Avatar
  W podobnej cenie bez poduszki na allegro zamawiałem. Dobra rzecz
 2. Avatar
  Autor
  _EmbE_14/01/2020 20:14

  W podobnej cenie bez poduszki na allegro zamawiałem. Dobra rzecz


  Racja.Podasz link to będzie porównanie
 3. Avatar
  Kupiłem na Allegro nic mi nie pomogło, może oryginalny pranamat jest lepszy ?
 4. Avatar
  Marcin_R4WS14/01/2020 20:30

  Kupiłem na Allegro nic mi nie pomogło, może oryginalny pranamat jest le …Kupiłem na Allegro nic mi nie pomogło, może oryginalny pranamat jest lepszy ?  Jako fizjo polecam Lyapko, np. mata 24x46,5cm
 5. Avatar
  Dobra rzecz polecam, kilka tygodni temu taki komplet z allegro za 70 zł bralem. Widze robi się to modne:)
 6. Avatar
  DawPaw14/01/2020 22:45

  Dobra rzecz polecam, kilka tygodni temu taki komplet z allegro za 70 zł …Dobra rzecz polecam, kilka tygodni temu taki komplet z allegro za 70 zł bralem. Widze robi się to modne:)


  Ale pomaga konkretnie na bóle kręgosłupa, jest rzeczywiście jakaś poprawa czy rozluźnienie? Czy równie dobrze można się położyć na podłodze?
 7. Avatar
  pisz14/01/2020 22:54

  Ale pomaga konkretnie na bóle kręgosłupa, jest rzeczywiście jakaś poprawa c …Ale pomaga konkretnie na bóle kręgosłupa, jest rzeczywiście jakaś poprawa czy rozluźnienie? Czy równie dobrze można się położyć na podłodze?


  Jest różnica od podłogi, dziwne ale w sumie przyjemne uczucie... kto co lubi:).. chodzę na masaże raz w tygodniu więc mata dodatkowo oceniam pozytywnie, może efekt placebo:) zobacze po dłuższym stosowaniu
 8. Avatar
  Ni jak ma się to do prawdziwej maty... Jakoś wykonania poziom chińczyk.
  Owszem lepsze to niż nic, ale jak ktoś szuka alternatywy do masażu to tylko coś dobrej jakości.
 9. Avatar
  DawPaw14/01/2020 23:06

  Jest różnica od podłogi, dziwne ale w sumie przyjemne uczucie... kto co lu …Jest różnica od podłogi, dziwne ale w sumie przyjemne uczucie... kto co lubi:).. chodzę na masaże raz w tygodniu więc mata dodatkowo oceniam pozytywnie, może efekt placebo:) zobacze po dłuższym stosowaniu


  Hej @DawPaw i jak po dłuższym stosowaniu? Przymierzam się do zakupu i ciekawy jestem różnicy pomiędzy pranamatem a tańszymi wersjami.
Prześlij Komentarz
Avatar