Niestety, ta okazja już wygasła
Mata do akupresury z poduszką NETTO
135° Zakończono

Mata do akupresury z poduszką NETTO

55złNetto Okazje
9
135° Zakończono
Mata do akupresury z poduszką NETTO
sty 14. 2020

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Mata i poduszka w dobrej cenie. Super rozluźnia plecy.

Mata do akupresury pomaga przy bólach kręgosłupa, szyi, rwie kulszowej czy wspiera funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Z jej pomocą można wykonać masaż całego ciała i stóp. Pamiętajmy jednak, że mata nigdy nie zastąpi właściwego procesu leczenia i diagnostyki, ale może być ich uzupełnieniem.

Mata do akupresury może być stosowana w domu. Jest łatwa do przechowywania, a z jej pomocą można wykonać wiele ćwiczeń, poprawiając w ten sposób ogólną kondycję organizmu. To rozwiązanie, które rehabilitacja zaczerpnęłą z medycyny naturalnej, gdzie zasadą jest unikanie farmakoterapii i suplementacji, jeśli można stymulować organizm w inny sposób.

Czym jest akupresura?
Mata do akupresury ma na celu spowodowanie delikatnego ucisku poszczególnych części ciała. Akupresura wywodzi się z Chin, a jej zwolennicy uważają, że przez organizm przepływa życiodajna energia, która jeśli zostanie gdzieś zablokowana, oznacza nieprawidłowe funkcjonowanie danego narządu. Odblokowanie polega na ucisku (lub nakłuwaniu jak w przypadku akupunktury) wyznaczonych miejsc tzw. meridianów.

Mata do akupresury umożliwia samodzielne stosowanie masażu w domu. Najczęściej składa się z kilkunastu rzędów plastikowych krążków z kolcami w kształcie stożków, które skierowane są tak, aby pod wpływem ciężaru ciała, uciskały określone punkty akupresurowe i nerwowe np. wzdłuż linii kręgosłupa. Dlaczego mata działa? Ponieważ ciało człowieka jest tak skonstruowane, że o nieprawidłowym funkcjonowaniu niektórych narządów mogą świadczyć bóle pleców, szyi lub właśnie kręgosłupa. Ich masaż może znacznie poprawić jakość funkcjonowania organizmu, a przez to przyczynić się do lepszego samopoczucia i komfortu.

Mata do akupresury - jak używać?
Po macie do akupresury można chodzić - poprawia to ogólną kondycję nóg, a zwłaszcza krążenie, co jest wskazane zwłaszcza przy siedzącym trybie pracy. Takim osobom zaleca się spacerowanie po niej przez około 10 min dziennie. Można się też na niej położyć - im większy nacisk tym lepsza poprawa ukrwienia danego miejsca, dlatego też można matę dodatkowo docisnąć dłonią lub rozmasować z jej pomocą miejsce bólu. Po zabiegu wskazane są także ciepłe okłady. Masaż dobrze jest wykonać przed snem, ponieważ zrelaksowane ciało ułatwi zasypianie, a przez to regeneracja będzie przebiegać szybciej.

Najlepiej stosować matę:

wzdłuż kręgosłupa, aby złagodzić dolegliwości bólowe odczuwane z powodu np. zwyrodnień lub przy dokuczającej rwie kulszowej, ale też aby znormalizować pracę układu sercowo-naczyniowego, zrelaksować się, wyciszyć i uspokoić oddech.
pod kark, jeśli cierpimy na przewlekłe migreny - nacisk zmniejsza ból.
Niektórzy zwolennicy akupresury zwracają uwagę na dodatkowe wydzielanie się endorfin - hormonu szczęścia, pod wpływem celowanego ucisku, co wpływa też na poprawę samopoczucia.
Aktualizacje społecznościowe
9 Komentarzy
Prześlij Komentarz