Małopolski Festiwal Innowacji 2022 - konferencje, szkolenia, warsztaty, pokazy(wydarzenie w formie hybrydowej; wstęp darmowy)

Obowiązuje do 26/06/2022cze 19. 2022
Małopolski Festiwal Innowacji to cykl wydarzeń, które odbędą się zarówno online, jak i stacjonarnie w różnych lokalizacjach w Małopolsce. Wstęp na wszystkie jest BEZPŁATNY. Weź udział w Małopolskim Festiwalu Innowacji! Poszukaj inspiracji, poczuj małopolską kreatywność, poznaj małopolskie wynalazki, spotkaj niezwykłych ludzi i poszerz swoje horyzonty!

  • 21 czerwca, godz. 13: KONFERENCJA GŁÓWNA “INNOWACJE W MAŁOPOLSCE. MYŚLIMY HORYZONTALNIE”

Zapraszamy na konferencję główną 12. Małopolski Festiwal Innowacji. Streaming ze studia w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie przeprowadzimy na żywo we wtorek 21 czerwca, o godz. 13.

Cenieni eksperci. Trzy bloki tematyczne. Trzy i pół godziny wystąpień i dyskusji wokół tematyki innowacji, kreatywności, cyfrowej transformacji, a także fake newsów i dezinformacji.


  • Czy Twoja firma działa w duchu zero waste? Spotkanie online 21 czerwca o godz. 17.

Podejmowanie działań z zakresu zero waste coraz częściej staje się nie tylko inwestycją w wizerunek firmy, ale rynkową koniecznością.

Podczas kolejnego spotkania z cyklu “Przy kawie o innowacjach”, w ramach 12. Małopolski Festiwal Innowacji, wspólnie z naszymi ekspertami - Magdaleną Czajkowską, współwłaścicielką marki Dolina Czeremchy, Adrianem Golonką TakeCup oraz Joanną Kądziołką z zarządu Polskie Stowarzyszenie Zero Waste, poszukamy odpowiedzi na pytania:
◾️ Jak działania proekologiczne wpływają na zmniejszenie kosztów?
◾️ Jak oprzeć strategię firmy na zasadach zero waste? Jak projektować biura zero waste?
◾️ Czy działania ekologiczne mogą zwiększyć konkurencyjność na rynku?
◾️ Jak wprowadzić ekologiczne rozwiązania w życie firmy?


  • WYDARZENIA PRZYGOTOWANE PRZEZ PARTNERÓW

Tegoroczny Festiwal współtworzy 16 partnerów, którzy przygotowali ponad 40 różnorodnych wydarzeń.

Wśród naszych partnerów znalazły się:
-Narodowy Bank Polski - zaprasza na wydarzenia, podczas których dowiemy się o metodach zabezpieczenia znaków pieniężnych oraz innowacyjnych instrumentach i usługach płatniczych w Polsce
-Bank Gospodarstwa Krajowego - przygotował webinar na temat możliwych form wsparcia na wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych przez przedsiębiorców
-Urząd Komunikacji Elektronicznej - zaprasza na warsztaty z kodowania
- Fundacja Optimus i Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN - podmioty te przybliżą młodszym Małopolanom „poWody do oszczędzania wody”.
-Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej - zaoferuje przedsiębiorcom m.in. bezpłatne konsultacje oraz usługi doradcze .
-Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ - m.in. przybliży wykorzystanie flipcharttellingu w biznesie.
- Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie - zaprosi do interaktywnej gry symulującej przedsiębiorstwo działające w oparciu o koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu.
(Stowarzyszenie Metropolia Krakowska - dzięki, któremu poznamy inspirujące historie firm, które skorzystały na innowacyjności i dowiemy się jak zacząć wprowadzać innowacje
- Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie - przygotuje wydarzenia dla najmłodszych
▪️ Małopolski Instytut Kultury - zorganizuje wydarzenia dla miłośników innowacji w kulturze, dzięki którym dowiemy się m.in. jak zbudować wirtualne muzeum!
-Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI - przygotowało warsztaty sensoryczne „Zobacz dotykiem”
-Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS - oprowadzi po swojej unikalnej w skali kraju infrastrukturze badawczej.
- Miasto Tarnów - zaprezentuje film pod znamiennym tytułem “Informatyka jest kobietą!”

Wśród tegorocznych partnerów jest również Krakowski Park Technologiczny.
Szczegółowy program wydarzeń “dzień po dniu” jest dostępny tutaj: innowacyjna.malopolska.pl/mal…am/
  • STREFA WYNALAZKÓW

Jak co roku, przybliżymy zdobycze małopolskiej myśli technicznej, zapraszając do strefy małopolskich wynalazków. Strefa zostanie zaprezentowana w formie materiałów filmowych, które opublikowane zostaną na dedykowanej zakładce na stronie innowacyjna.malopolska.pl oraz na kanale "Innowacyjna Małopolska" na You Tube.
Małopolski Festiwal Innowacji organizowany jest dzięki środkom z Unii Europejskiej w ramach projektu Innowacyjna Małopolska, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (poddziałanie 3.3.1 RPO WM 2014-202).
Za koordynację i promocję Małopolskiego Festiwalu Innowacji odpowiada Województwo Małopolskie. Województwo jest także organizatorem konferencji głównej Festiwalu, spotkań z cyklu „Przy kawie o innowacjach” oraz strefy małopolskich wynalazków.
Aktualizacje społecznościowe
2 Komentarze
Prześlij Komentarz