Niestety, ta okazja już wygasła
Łódź | Festiwal Światła w Łodzi 2021 – Light Move Festival
825° Zakończono

Łódź | Festiwal Światła w Łodzi 2021 – Light Move Festival

825° Zakończono
Łódź | Festiwal Światła w Łodzi 2021 – Light Move Festival
wrz 6. 2021Dostępność Łódzkie

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

433567-SKLe1.jpg
Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival to największy festiwal światła w Polsce, organizowany od 2011 roku. Przygotujcie się na kolorową Łódź! Tegoroczna edycja 2021 odbywa się pod hasłem "Połączenia"

Czego możecie się spodziewać? Widowiska łączącego światło, kolor, dźwięk i taniec na monumentalnym kościele Św. Teresy przy Rondzie Solidarności, rozświetlonych parków – im. Sienkiewicza oraz im. Staszica, podświetlonych kamienic i skwerów przy Piotrkowskiej, ale też nowych części programu – spotkań z mówcami w ramach LMF Edu i przeglądu filmów dokumentalnych w ramach LMF Film.

Festiwal Światła w Łodzi to niecodzienna, cykliczna impreza, której głównym celem jest promowanie potencjału kulturalnego i twórczego. Festiwal pokazanie w zupełnie inny, niepowtarzalny sposób wartościowych zakątków, przestrzeni oraz budynków miasta nocą. Festiwal Światła w Łodzi to połączenie historycznej tożsamości Łodzi z elementami sztuki wizualnej i multimedialnego przekazu. To ruch i dynamika, światło, projekcja, animacja, sztuka kinetyczna, dźwięk, barwa, rzeźby i instalacje świetlne.

Podczas Festiwalu Światła łódzkie ulice, zakamarki, zapomniane dziedzińce i podwórka przeistaczają się w otwarte galerie sztuki. Świadome, artystyczne użycie światła podkreśla indywidualność i atrakcyjność Łodzi oraz sprawia, że staje się ona niepowtarzalnym punktem na mapie Europy.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła łączy elementy Łodzi wielokulturowej, przemysłowej i eklektycznej architektury. Festiwal idealne wpisuje się miejski krajobraz. Układa się w prawdziwą mozaikę: mozaikę kultur, stylów architektonicznych, mozaikę religii, różnorodności krajobrazu, mozaikę światła.
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
23 Komentarze
Prześlij Komentarz