Niestety, ta okazja już wygasła
LIVE FROM THE FOREST: THE END | VALKOV | KUŚMIROWSKI | STACHYRA Koncert sylwestrowy
171° Zakończono

LIVE FROM THE FOREST: THE END | VALKOV | KUŚMIROWSKI | STACHYRA Koncert sylwestrowy

3
171° Zakończono
LIVE FROM THE FOREST: THE END | VALKOV | KUŚMIROWSKI | STACHYRA Koncert sylwestrowy
gru 30. 2020

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

LIVE FROM THE FOREST:
„THE END” VALKOV/KUŚMIROWSKI/STACHYRA

Start: 15:00


Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju oraz pierwszy i ostatni w tym roku koncert improwizowanej muzyki eksperymentalnej, łączącej wschód z zachodem, post-pandemiczną klasykę z jazzem oraz etniczne głosy odległej Tajgi z polsko - bułgarskim folklorem! A wszystko to o zachodzie słońca, na żywo - prosto z leśnego studio L.A.S!

Tym sylwestrowym koncertem zakończymy i zaskoczymy rok 2021.


LIVE FROM THE FOREST: „The End” w składzie:

Atanas Valkov - wibrafon, pianino, instr.elektroniczne
Robert Kuśmirowski - wokale, elektronika, pianino
Michał Stachyra - instrumenty perkusyjne, sampler

  • Atanas Valkov - polski kompozytor pochodzenia bułgarskiego, pianista, perkusista i producent muzyczny wychowany w Lublinie. Zdobył główną nagrodę w 7. edycji Berlinale Score Competition, był nominowany do European Talent Award w Kolonii. Finalista 4. Konkursu FMF Young Talent Award w 2016 roku. Czerpie inspiracje z różnych źródeł: folkloru polskiego i bałkańskiego, muzyki elektronicznej, współczesnej oraz jazzu. Oryginalne kompozycje Atanasa są doceniane w Polsce i na świecie. Jest twórcą aranżacji i producentem albumu „Transorietnal Orchestra” Kayah, za którą otrzymał platynową płytę. We współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) wyprodukował album „Ambition”. Atanas Valkov jest też uznanym kompozytorem muzyki filmowej. W Polsce stworzył muzykę do filmu „Ostatnia rodzina” i „Deep Love” oraz serialu „Król” Jana P. Matuszyńskiego, „Belfer” reż. Łukasz Palkowski. Skomponował muzykę do „Legend Polskich” Allegro – cyklu filmów krótkometrażowych w reżyserii Tomasza Bagińskiego, która łączy motywy etnicznych legend z nowoczesnym językiem filmowym w konwencji science-fiction i fantasy. Brał udział w produkcji Andrzeja Wajdy „Zwięzła kronika czasu”, „Ambicji” oraz „Czarna Polanej” T. Bagińskiego.

  • Robert Kuśmirowski w latach 1998-2003 studiował na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskał dyplom w pracowni Rzeźby Monumentalnej prof. Sławomira Andrzeja Mieleszki. Związany z Fundacją Galerii Foksal w Warszawie, Johnen Galerie w Berlinie, Guido Costa Projects w Turynie. Laureat Paszportów "Polityki" i Dorocznej Nagrody MKiDN w dziedzinie Sztuk Wizualnych za 2011r oraz wielu innych nagród. Mieszka i pracuje w Lublinie. Od 2007 roku zatrudniony na macierzystej uczelni Instytutu Sztuki Pięknych WA UMCS w Lublinie, Zakład Intermediów oraz Summer Academy in Salzburg (2013-2014). Większość jego prac oparta jest na rekonstrukcji i kopiowaniu starych przedmiotów, dokumentów, fotografii, a raczej tworzeniu ich łudząco podobnych imitacji. Cechuje je obsesyjna dokładność i skrupulatność. W większych instalacjach ujawnia się też kolekcjonerskie zamiłowanie artysty - nagromadzone przedmioty tworzą wówczas trudne do ogarnięcia zbiory. W ten sposób Kuśmirowski odwołuje się do pamięci, historii i nostalgii, jaka towarzyszy kulturze wizualnej z odległej i nieco bliższej przeszłości powoli znikającej pod kolejnymi warstwami. Dzięki temu w jego pracach ujawnia się też wątek wanitatywny - odtwarzanie minionej kultury materialnej staje się sposobem podejmowania tematu krótkotrwałości, przemijalności i śmierci. Podobny charakter mają też jego akcje i działania performerskie, czasami uzupełniane skomponowaną przez niego muzyką.

  • Michał Stachyra - artysta, absolwent malarstwa na UMCS, kurator, performer, autor instalacji, obiektów, filmów wideo, fresków, aktywista, muzyk, perkusista. Założyciel fundacji KZMRZ angażującej mieszkańców Kazimierza w działania artystyczne, organizator festiwali, koncertów i wystaw. Na potrzeby swoich projektów wciela się w fikcyjne role. Był już m.in.: fińskim archeologiem, Vice Misterem w konkursie na Najprzystojniejszego Studenta Lublina, antyterrorystą, kuratorem Pielgrzymki przez sztukę, twórcą poradni psychologicznej dla artystów. Jego sztuka dotyka rozmaitych problemów socjokulturowych. Interesują go zagadnienia związane z podziałem ról społecznych, a także historyczne interpretacje. Najważniejsze wystawy i realizacje Stachyry to konkurs “Spojrzenia” w Narodowej Galerii Zachęta w Warszawie i wystawa zbiorowa Mobility w Narodowej Galerii w Pradze w Czechach. Ponadto ważnym wydarzeniem w jego życiu artystycznym był udział w warszawskiej wystawie zatytułowanej “Malarstwo XXI wieku w Polsce” podsumowującej współczesne polskie malarstwo oraz rola Mika Coxa w performansie wystawionym w Muzeum Narodowym w Warszawie. Obecnie Michał Stachyra mieszka i pracuje w Kazimierzu Dolnym.
Aktualizacje społecznościowe
3 Komentarze
Prześlij Komentarz