Niestety, ta okazja już wygasła
Lista gier, które były płatne, a teraz są za darmo - min. StarCraft 1 i 2, Command & Conquer Gold/Tiberian Sun/Red Alert, S.W.I.N.E i inne
2487° Zakończono

Lista gier, które były płatne, a teraz są za darmo - min. StarCraft 1 i 2, Command & Conquer Gold/Tiberian Sun/Red Alert, S.W.I.N.E i inne

2487° Zakończono
Lista gier, które były płatne, a teraz są za darmo - min. StarCraft 1 i 2, Command & Conquer Gold/Tiberian Sun/Red Alert, S.W.I.N.E i inne
lip 5. 2021

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Z racji tego, że cały czas przybywa nowych użytkowników peppera, ale i niektórzy stali bywalcy mogą nie wiedzieć, że jest trochę klasycznych gier, które kiedyś były płatne, a teraz są udostępnione legalnie za darmo przez wydawców/deweloperów (i nie mam tu na myśli tylko serii Starcraft). Wszystkie gry sprawdzałem osobiście i działają na Win10 oprócz Mechwarrior 4: Mercenaries. Może komuś ta wrzutka się przyda i zagra w którąś z gier poniżej lub znajdzie inną go interesującą na tej liście - pełna lista gier

Linki prowadzą do sprawdzonych źródeł:

Po więcej zapraszam do wrzutki z darmowymi grami z GOG, którą zrobił Pawian_Akrobata.


Battlecruiser Millennium
Battlecruiser Millennium to kolejna część znanej serii kosmicznych symulatorów – Battlecruiser. Tytuł ten znacznie podnosi walory techniczne serii takie jak: grafika i dźwięk oraz ma dużo więcej do zaoferowania w dziedzinie rozgrywki, akcji, a także intuicyjności interfejsu i prostoty obsługi. Gra, podobnie jak poprzednie części, daje graczom możliwość pokierowania całą gamą pojazdów kosmicznych, włączając w to małe myśliwce, pojazdy naziemne, gigantyczne krążowniki oraz okręty wojenne. Na początku gry wybieramy do której z dwunastu ras będziemy należeć oraz kim się staniemy (m.in.: pilotem, dowódcą dużego statku czy komandosem). Później cała przestrzeń, składająca się z 75. planet, 145. księżyców oraz ponad 100 stacji kosmicznych, stoi przed nami otworem.

414177.jpg

Command & Conquer Gold
Pełna wersja gry Command & Conquer Gold udostępniona do pobrania za darmo dla uczczenia 12-lecia serii. Jest to pierwsza odsłona tej klasycznej serii. Zadebiutowała ona w 1995 roku i na zawsze zmieniła kształt całego gatunku RTS. Jedna z najsłynniejszych strategii czasu rzeczywistego, która przedstawia alternatywną wersję świata i historię konfliktu dwóch organizacji. Przygotowana przez studio Westwood produkcja rozwija mechaniki opracowane wcześniej przez twórców na potrzeby innego RTS-a - Dune 2

414177.jpg

Command & Conquer: Red Alert
Command & Conquer: Red Alert to druga odsłona klasycznego cyklu RTS-ów studia Westwood. Gra zapoczątkowała nową odnogę serii, która następnie była rozwijana równoległe do uniwersum Tiberium. Akcja osadzona została w świecie przeobrażonym na skutek wynalezienia wehikułu czasu. Za jego pomocą wprowadzono w historii zmiany, które miały daleko idące skutki. Wyeliminowanie Adolfa Hitlera w jego młodości sprawiło, że II wojna światowa nigdy nie wybuchła, co z kolei doprowadziło do znacznie szybszego wzrostu potęgi Związku Radzieckiego.


Command & Conquer: Tiberian Sun
Pełna wersja gry Command & Conquer: Tiberian Sun wraz z rozszerzeniem o tytule Firestorm. Tytuł został udostępniony nieodpłatnie przez firmę Electronic Arts z okazji bliskiej premiery czwartej odsłony serii - Command & Conquer 4: Tiberian Twilight. Pod względem fabularnym produkcja stanowi bezpośrednią kontynuację pierwszej części Command & Conquer z 1995 roku. Gra toczy się w alternatywnej wersji XXI wieku, a kampanie opowiadają o dalszych losach konfliktu między siłami GDI, a Bractwem NOD. Każda z tych frakcji otrzymała obszerną kampanię fabularną wzbogaconą licznymi przerywnikami filmowymi z udziałem profesjonalnych aktorów.


Dink Smallwood
Klasyk w ramach uśmiechu W Dink Smallwood – grze z gatunku action/adventure, która została zrealizowana przez studio Robinson Technologies w 1997 roku – wcielamy się w rolę tytułowego świniopasa, wiodącego nudny żywot w wiosce o nazwie Stonebrook.


Hidden and Dangerous Deluxe
Pełna, darmowa, wersja edycji deluxe gry Hidden & Dangerous. Owa taktyczna gra akcji pozwala nam dowodzić oddziałem żołnierzy elitarnej jednostki SAS, którzy muszą wykonać szereg niebezpiecznych misji (porwania, sabotaże, szpiegowanie, itp.). Oprócz oryginalnej gry, wydanie Hidden & Dangerous Deluxe zawiera także rozszerzenie o podtytule Devil's Bridge, wszystkie patche i update'y, jakie ukazały się do tej pory (zlikwidowanie większości uciążliwych błędów, optymalizacja kodu) oraz edytor, pozwalający na stworzenie własnych scenariuszy, obiektów czy modeli postaci.

414177.jpg

MechWarrior 4: Mercenaries - MekTek
To specjalna wersja symulatora wielkich robotów Mechwarrior 4: Mercenaries, opracowaną przez zespół moderów MekTek. Przerobili oni oryginalną grę, poprawiając grafikę i zbalansowanie rozgrywki, usuwając błędy i nieścisłości fabularne oraz zapewniając wsparcie dla sieciowego trybu multiplayer. Ponadto całośc opracowano tak, aby ułatwić fanom pobieranie dodatkowych map i skórek. Co ważne, MekTek uzyskał zgodę of firmy Microsoft na wypuszczenie z modem pełnej wersji gry. Nie musimy więc posiadać oryginalnego pudełkowego wydania i zamiast tego wszystko co potrzeba znajduje się w archiwum. Obejmuje to także kampanie fabularne.

414177.jpg

StarCraft
StarCraft jest grą strategiczną czasu rzeczywistego, opracowaną przez studio Blizzard Entertainment, w którego portfolio znaleźć można między innymi takie serie, jak WarCraft oraz Diablo. Produkcja została wydana na platformie PC w 1998 roku i w krótkim czasie zyskała status kultowej, po latach doczekując się miana prawdziwej legendy. Pozycja odniosła niebywały sukces na całym świecie, stając się absolutnym numerem jeden wśród graczy z Korei Północnej i zajmując stałe miejsce na tamtejszych kanałach telewizyjnych poświęconych grom wideo. Tytuł na długie lata zagościł również na e-sportowych turniejach o lokalnym i globalnym zasięgu, a także odcisnął trwałe piętno na spopularyzowanym przez siebie gatunku RTS. W 2017 roku została wydana jego odświeżona wersja zatytułowana StarCraft: Remastered.

414177.jpg

StarCraft II: Wings of Liberty
Wings of Liberty jest pierwszą i podstawową częścią StarCrafta II, rozpoczynającą trylogię. Gra oferuje pełny tryb rozgrywki sieciowej, rozbudowany edytor map oraz przede wszystkim sporych rozmiarów kampanię, opowiadającą o losach rasy Terran. Wcielamy się w niej w znanego z pierwowzoru Jima Raynora, który w świetle prawa Dominium Terran (na czele którego stoi podstępny Arcturus Mengsk) jest rebeliantem. W skórze dzielnego Raynora przychodzi nam walczyć z powracającą pod przewodnictwem Kerrigan rasą Zergów, która zainteresowana jest zdobyciem pewnego artefaktu. Na swej drodze napotykamy oczywiście też tajemniczych i potężnych Protossów. Kampania oferuje sporą swobodę, gdyż sami możemy wybierać misje oraz inwestować w konkretne technologie.

414177.jpg

S.W.I.N.E. vel Ś.W.I.N.I.A.
S.W.I.N.E. to zabawna strategia czasu rzeczywistego, której tematem jest wojna pomiędzy dwoma państwami: świń i królików. 3 sierpnia świńska armia pod przywództwem SteelFang’a przekroczyła granicę marchewkowego państwa i zaatakowała jego lubujących pokój mieszkańców. W ciągu zaledwie dwóch tygodni większość terenu tego kraju została zniszczona, a stolica znalazła się pod oblężeniem. W obliczu tej klęski i niemożności przeciwstawienia się wrogowi twarzą w twarz, jedyną nadzieją królików na odparcie najeźdźcy stała się dobrze zorganizowana wojna podjazdowa. Gracze mogą się wcielić, zarówno w dowódcę sił króliczych, jak i świńskich. A następnie w szeregu zajmujących misji (po 15 dla każdej rasy) udowodnić wszystkim swą wartość. Do dyspozycji grających oddano wiele różnorodnych jednostek: czołgi lekkie i ciężkie, pojazdy zwiadowcze, artylerię, wsparcie lotnicze, itp. Gra oferuje trójwymiarową oprawę graficzną, uwzględniającą zmienne warunki atmosferyczne oraz doskonale modelowany teren. Całość została okraszona porcją dobrego humoru. Uwaga: Pełna wersja gry udostępniona przez jej producenta z okazji świat Bożego Narodzenia w roku 2005.

414177.jpg

The Elder Scrolls: Arena
Pierwszy rozdział epickiej serii cRPG The Elder Scrolls: Arena rozgrywa się w olbrzymim świecie fantasy Tamriel zamieszkałym przez 18 różnych ras. Gracz porusza się swoim bohaterem w pełni trójwymiarowym świecie z widokiem z pierwszej osoby. Wielkość stworzonej krainy jest zdumiewająca. Możemy zwiedzać ponad czterysta miast i wiosek, oraz lochy i labirynty kryjące 2500 magicznych przedmiotów. Fabuła jest całkowicie nieliniowa, umożliwiając nam wybór dowolnej ścieżki postępowania. Jest jednak wątek główny, wokół którego toczy się akcja. Naszym zadaniem jest uratowanie Imperatora uwięzionego w więzieniu poza wymiarami, do którego kluczem jest Staff of Chaos. Musimy odnaleźć osiem zaginionych kawałków magicznej laski i złożyć ją w całość.

414177.jpg

The Elder Scrolls II: Daggerfall
Drugi rozdział The Elder Scrolls: Daggerfall to gra cRPG rozgrywająca się na największym dotychczas obszarze. Można podróżować po lądzie, którego wielkość dwukrotnie przekracza obszar Wielkiej Brytanii, odkrywać podziemia, zamki, lochy, a nawet zwiedzać alternatywne wymiary. Przejście całego świata z jednego końca na drugi zajęłoby ponad dwa tygodnie czasu rzeczywistego. Świat zamieszkuje 750 tysięcy mieszkańców, z którymi można rozmawiać. Gracz może właściwie robić w grze co chce i iść gdzie zapragnie. Można dołączyć się do którejkolwiek z gildii i po jakimś czasie awansować stając się szanowanym członkiem Bractwa Rycerskiego. Można zostać szpiegiem aby infiltrować otoczenie króla, a nawet wywołać rebelię przeciwko władcy. Złodziejem, który kryjąc się w cieniu, kradnie największe skarby świata. Gra ma sześć różnych zakończeń, w zależności od sposobu wykonywania misji głównych, ale dla każdego gra zawsze będzie toczyła się w inny sposób tworząc wyjątkową historię.

414177.jpg

Warzone 2100
Warzone 2100 jest reprezentantem gatunku RTS-ów, który stara się wnieść powiew świeżości do gatunku (w roku 1999, kiedy nastąpiła jego premiera). Autorzy z Pumpkin Studios zrezygnowali z typowych elementów, jak rozbudowa bazy co każdą misję, i postawili na własne pomysły w rodzaju kreatora jednostek bojowych.
414177.jpg

Opisy gier z Gry-Online
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
70 Komentarzy
Prześlij Komentarz