Niestety, ta okazja już wygasła
Likier Ramazzotti Amaro 30% - Lidl
171° Zakończono

Likier Ramazzotti Amaro 30% - Lidl

38,79zł47,99zł-19%Lidl Okazje
171° Zakończono
Likier Ramazzotti Amaro 30% - Lidl
lis 18. 2020Dostępność Podkarpackie

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Ceny w innych sklepach prawie dwa razy wyższe niż tutaj.
Oznaczona jako lokalna w Stalowej Woli, nie wiem jak w innych lidlach.
Nie piłem, więc nie wiem czy to coś w stylu jagerka, aperolu czy całkiem coś innego nadającego się do picia

Opis ze strony domalkoholi.pl:

"Amaro Ramazzotti - jest klasycznym włoskim likierem, opartym o przepis trzymany w tajemnicy od ponad 200 lat. 33 składniki z całego świata: zioła, przyprawy, kwiaty i owoce są łączone w celu uzyskania idealnie intensywnego, harmonijnego smaku.

Na początku XIX wieku, na długo przed zjednoczeniem Włoch, zamieszki w Mediolanie utrudniały znalezienie najlepszych przypraw. Pomimo tej sytuacji w 1815 roku, dzięki swojej pasji i inicjatywie, młody przedsiębiorca i początkujący zielarz stworzył w swym małym laboratorium coś wyjątkowego. Ausano Ramazzotti eksperymentował ze składnikami z całego świata, w tym słodką skórką włoskich pomarańczy, gencjanem , rabarbarem, kurkumą i rozmarynem. Kierując się chęcią wyprodukowania aromatyzowanego napoju idealnego do spożycia o każdej porze dnia, Ausano stworzył Amaro Ramazzotti, harmonijną mieszankę 33 przypraw, ziół, kwiatów i owoców. Przepis ten jest nadal tajemnicą i był przekazywany z pokolenia na pokolenie.

W ciągu zaledwie kilku lat mieszanka 33 przypraw, ziół, kwiatów i owoców Amaro Ramazzotti podbiła serca całego miasta. Pierwsze butelki Amaro Ramazzotti wkrótce zaczęły pojawiać się na półkach barów i salonów w całym Mediolanie. Dla Ausano Ramazzottiego to jednak wciąż było mało. Kierując się tym samym pragnieniem zmian i wzrostu, które ogarnęło w tym czasie Mediolan, Ausano zaczął eksplorować miejsca, w których spotykała się miejska szlachta. W 1848 roku znalazł idealne miejsce - zaledwie kilka kroków od słynnej mediolańskiej katedry Duomo, przy Via Santa Margherita - gdzie otworzył bar i zaczął podawać swój Amaro - pierwszy włoski likier bez wina.

Amaro Ramazzotti wkrótce stał się ulubionym gorzkim likierem w Mediolanie. Nadającym się do picia o każdej porze dnia. Amaro Ramazzotti stało się w Mediolanie symbolem nowej ekscytującej ery. Był to symbol nowego stylu życia, który przejął Włochy. Niepowtarzalny smak Amaro najpierw oczarował Mediolan, a następnie podbił serca całego świata.

W smaku mocny, gorzkawy, z delikatną nutą słodyczy, o charakterystycznym bukiecie z wyczuwalną skórką pomarańczy.

Amaro Ramazzotti może być podawane zarówno jako aperitif jak i na lodzie, bądź w drinkach np. z tonikiem."
Aktualizacje społecznościowe
12 Komentarzy
Prześlij Komentarz