Niestety, ta okazja już wygasła
LIDL żarówki LED
312° Zakończono

LIDL żarówki LED

AvatarUsunięty4233414
sie 29. 2017

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Aktualizacje społecznościowe
Lidl OkazjeLidl gazetka

Grupy

Najlepsze komentarze
250 lumenow nie powala
14 Komentarzy
250 lumenow nie powala
nigdy więcej żarówek z Lidl
LAMPA LED, nie żarówka. krwa.
moc jest śmieszna ja mam w domu gu 5.3 480lm i daje to w miarę światło, polowa tego to nawet na lampke nocna nie starczy
Mnie zastanawia tylko jedno, kiedys, parenascie lat temu jak bawilem sie w skladanie roznosci z elementow dysretnych ledy byly okreslane jako zrodlo o trwalosci 100 000 godzin. Teraz chwala sie, ze az 25 000. Ciekawe... A mamy niby postep.
Super_cena29/08/2017 15:15

nigdy więcej żarówek z Lidl

A możesz rozwinąć temat? bo właśnie miałem zakupić parę sztuk.
Ile to w watach, bo jako człowiek na watach wychowany nie przwstawilem się na lumeny😁. W brico Led 10w e27 4,99zl, Led 5w gu10 biała zimna 4,99zl.
Edytowane przez: "dredjack" sie 30. 2017
Piotr.Zetsie 30. 2017

A możesz rozwinąć temat? bo właśnie miałem zakupić parę sztuk.


Kiedyś kupiłem kilka sztuk (chyba z 5-6), wszystkie reklamowałem. Po pierwsze: 350lm Lidla świeci tak jak 250lm innej żarówki. Po drugie: wytrzymały chyba pół roku. Ja podziękowałem i już więcej nie kupię żarówki w Lidl. Poza tym te żarówki w niniejszej promocji mają strumień świetlny 200-250lm - to odpowiednik ok 20W normalnej żarówki - zastanów się gdzie chcesz taką zastosować. Ja kupiłem również bardzo budżetowe JNQ w sklepe MM - tańsze od tych Lidla a świecą lepiej. Oczywiście tez nie jest "różowo" ale do tej pory wymieniłem 1 sztukę (na gwarancji).
DrDomino30/08/2017 05:33

Mnie zastanawia tylko jedno, kiedys, parenascie lat temu jak bawilem sie w …Mnie zastanawia tylko jedno, kiedys, parenascie lat temu jak bawilem sie w skladanie roznosci z elementow dysretnych ledy byly okreslane jako zrodlo o trwalosci 100 000 godzin. Teraz chwala sie, ze az 25 000. Ciekawe... A mamy niby postep.


ale to nie ta sama technologia

monochromatyczne LED, gdzie źródłem światła jest złącze półprzewodnikowe (w "tamtych czasach" były zapewne tylko czerwone, zielone i żółte) mają faktycznie ogromną trwałość - są miejsca gdzie działają świecąc nieprzerwanie od ponad 30 lat (czyli mają już z pewnością ponad 250 000 godzin przebiegu)

"białe" LED są skonstruowane bardziej jak świetlówka - źródłem światła białego jest luminofor pobudzany do świecenia za pomocą LED świecącej w ultrafiolecie i jak widać dotąd nie udało się wyprodukować luminoforu o dostatecznie dużej trwałości


a co do samej okazji to jestem zaskoczony ilością plusów - tu powinien być "mróz"
okazja jest żadna - tak ciemne "żarówki" LED można bezproblemowo kupić w zbliżonych cenach (a bywają i sporo jaśniejsze)
Radzę się zawsze dobrze zastanowić przed zakupem jakichkolwiek źródeł światła. Sprawdzone i dobre jakościowo są tylko lampy LED (tzw. "ledówki"), a nie żadne "żarówki LED". Zresztą nie ma czegoś takiego - albo LED, albo żarnik. Zwykle chińscy lub słabi jakościowo producenci używają takich nazw, aby tylko nie musieć spełniać jakichś tam wymogów dla ledówek i tym samym omijają przepisy i normy jakości. Ale klient jak widzi "LED" w nazwie to rzuca się jak gołąb suchy chleb.
@jeremi ja to do lampki nocnej chce założyć, aby w nocy sie nie zabić jak dzieciaka trzeba przebrac mam jakąs ledówke z ikea za 5zł i powiem szczerze ze jest bardzo ok
szopensie 30. 2017

ale to nie ta sama technologiamonochromatyczne LED, gdzie źródłem światła j …ale to nie ta sama technologiamonochromatyczne LED, gdzie źródłem światła jest złącze półprzewodnikowe (w "tamtych czasach" były zapewne tylko czerwone, zielone i żółte) mają faktycznie ogromną trwałość - są miejsca gdzie działają świecąc nieprzerwanie od ponad 30 lat (czyli mają już z pewnością ponad 250 000 godzin przebiegu) "białe" LED są skonstruowane bardziej jak świetlówka - źródłem światła białego jest luminofor pobudzany do świecenia za pomocą LED świecącej w ultrafiolecie i jak widać dotąd nie udało się wyprodukować luminoforu o dostatecznie dużej trwałościa co do samej okazji to jestem zaskoczony ilością plusów - tu powinien być "mróz"okazja jest żadna - tak ciemne "żarówki" LED można bezproblemowo kupić w zbliżonych cenach (a bywają i sporo jaśniejsze)


Bardziej chodziło mi o postęp jaki dokonał się od tamtego czasu. Co do samej technologii myślę, że jednak cena ma znaczenie. Oczywiście za pomocą jednej monochromatycznej diody nie da się uzyskać koloru białego ale już za pomocą dwóch jak najbardziej (najcześciej stosuje się układy dwu, trzy lub czteroelementowe). Rozumiem, że wydajność świetlna nie jest tak wysoka jak w technologii z luminoforem ale za to wyższy jest indeks oddawania barw. Czyli reasumując, lepszy indeks odwzorowania barw kosztem mniejszej sprawności energetycznej - musi kosztować i tu chyba jest pies pogrzebany:) Jak najbardziej doceniam techniczne opisanie sprawy.
słabiutkie watowo i lumenowo żarówki.
4.5W E14 ma około 380 LM
Piotr.Zetsie 30. 2017

A możesz rozwinąć temat? bo właśnie miałem zakupić parę sztuk.

SuperLED Poland Osielsko z przesyłką (allegro mają), gwarancja, najlepsze. Kupiłem też Osram w Tesco, popatrz
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst