Niestety, ta okazja już wygasła

[Lidl] Likier Cointreau 40% 0,5 + szklanka

maj 24. 2018

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Dobry, wytrawny likier z gorzkich pomarańczy, typu triple sec (potrójnie destylowany).

Chodzą plotki po mieście, że Seba pija go tylko na czysto.
Moim zdaniem dużo lepiej sprawdza się jako dodatek do wielu drinków - zaczynając na prostym orzeźwiającym z wodą, lodem i jakimiś owocami, przez klasyki jak Margarita, White Lady, Sidecar, kończąc na własnych wariacjach.

Ceny początkowa wg Lidla to 49,99. Z tego co wiem jest ona jednak większą - mniej więcej 65zl. Tutaj ze szklanką, tak więc przyjemna cebulka.

Zdaje mi się, że oferta ogólnopolska. W sklepie była gazetka alkoholowa, ale nie pomyślałem żeby do niej zajrzeć. W necie po raz kolejny nie mogę jej znaleźć.
Jeśli ktoś będzie miał do niej dostęp, to może chętnie dać znać.

"Likier powstaje w wyniku aromatyzowania spirytusu. W przypadku Cointreau (czyt. kłantro) mamy do czynienia z bezbarwnym trunkiem o 40% zawartości alkoholu, który swój charakterystyczny smak zawdzięcza słodko-gorzkiej skórce pomarańczy. Przezroczysty alkohol kryje w sobie tajemnicę, którą jest reakcja na chłód – przy oziębieniu pojawiają się w nim opalizujące chmurki. Historia Cointreau sięga drugiej połowy XVIII wieku, a sam proces jego wytwarzania pozostaje rodzinnym sekretem. Co ciekawe, niewielu wie, że reklama francuskiego likieru, w której wykorzystano nowatorską w ówczesnych czasach technikę braci Lumiere, uważana jest za pierwszą reklamę tego typu na świecie."

I tak tak, moja pierwsza wrzutka.
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
6 Komentarzy
Prześlij Komentarz