Niestety, ta okazja wygasła 5 minut temu.
739° Zakończono
27
Opublikowano 17 lutego 2023

Profilaktyka nowotworów u dzieci. Ruszają zapisy na darmowe badania ultrasonograficzne z Fundacją Ronalda McDonalda - Legionowo.

Stacjonarnie: Mazowieckie
Awatar użytkownika Hunt
Opublikowane przez Hunt
Dołączył w 2015
1.353
1.579

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Tylko w poniedziałek, 6 marca 2023 r. będzie można zapisać dziecko na darmowe badania ultrasonograficzne w ramach profilaktyki chorób nowotworowych. Badania będą wykonywane w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda w piątek, 10 marca 2023 r. pod Urzędem Miasta (UM) w Legionowie.
Więcej szczegółów od sprzedawca
Aktualizacje społecznościowe

27 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Wrong_way
  McDonald's najpierw wspiera powstawanie nowotwór, później ich wczesne wykrywanie, błędne koło.
  Awatar użytkownika websy
  Podasz jakieś badania na poparcie tezy?
 2. Awatar użytkownika peny
  Jakoś mi się to gryzie z kampanią antynowotworową
  Awatar użytkownika BaZyL4
  Ta fundacja to (poza oczywiście szczytnym celem) takie marketingowe puszczanie oczka do klientów stojących po środku "no może mają trochę niezdrowe to jedzenie, ale dbają o dzieci".
  Ogólnie fundacje przy koncernach to temat rzeka i nie kojarzy mi się pozytywnie.
 3. Awatar użytkownika BaZyL4
  Fajna okazja, wszelka profilaktyka na propsie.

  Czekam na podobną okazję dla siebie lub żony. Niestety dla ludzi w wieku 18-45 nie ma praktycznie żadnych tego typu akcji, jakby w tym przedziale jedyne choroby to grypa i co..id. Jak masz szczęście do lekarza POZ lub medycyny pracy to czasem da jakieś skierowanie (ja nie mam - moje badania okresowe z pracy to rozmowa z lekarzem emerytem "zna się pan na komputerach? bo chciałem żeby pacjenci mi się według nazwisk wyświetlali, zobacz pan" - historia autentyk)
  Awatar użytkownika eter
  Lekki off: Dalsza znajoma skończyła medycynę jakoś 3-4 lata temu... Chciała zrobić specjalizację więc żeby "zapunktować" odbywała staż po minimalnej krajowej (w stolicy) w jednym ze szpitali. Miejsc na specjalizację było ponoć 7 (a na cały kraj 16 w sumie), niestety nie dostała się (ale to pewnie tak jak z tymi aplikacjami komorniczymi - mimo że egzamin państwowy zdasz nie oznacza że pracę znajdziesz jak nie jesteś "krewnym/znajomym"), popracowała jeszcze pół roku i się "wypieła" i wyjechała z kraju. Wykształcenie takiego lekarza (studia 6 letnie) trochę podatnika kosztuje ale po studiach już pracy dla młodego nie ma jak nie będzie za minimalną krajową w zawodzie, no chyba że jak dr. Judym będzie żyć ideami (ew. będzie "krewnym/znajomym"). Smutne niestety.. lekarze POZ'u to też coraz częściej 55+ więc jak dalej tak będzie szło to będą "teleporady z Ugandy z translatorem gugla" za parę lat.
 4. Awatar użytkownika adamr20
  Powiem tak. W takim busie córce wykryto że ma jedną nerkę. Nawet byśmy z żoną na to nie wpadli żeby taki badania poza tym busem robić. Dziecko nie ma żadnych złych objawów ale przynajmniej wiemy na co uważać. A tak nie bylibyśmy świadomi i nigdy nie wiadomo co by mogłoby się stać gdyby się hmmm nie uważało na różne sprawy. (Edytowano)
  Awatar użytkownika KasiastyBidok
  chyba sobie zartujesz, takie rzeczy powinny wyjsc juz przy narodzinach dziecka
 5. Awatar użytkownika broker
  Jakie badania profilaktyczne polecacie?
  Awatar użytkownika BaZyL4
  Zależy od wieku, masy i uwarunkowań genetycznych.
  Począwszy od najgrubszego kalibra: Z najczęstszych u mężczyzn nowotworów to prostata i jądra to warto sobie w każdym wieku badać - zwłaszcza jajka.
  Potem to już zależnie co Ci doskwiera, zwykłe badania krwi pod kątem hormonów tarczycy, cukier (cukrzyca), obserwacja znamion (czerniak).
Awatar użytkownika