Niestety, ta okazja już wygasła
Legimi za darmo od biblioteki
646° Zakończono

Legimi za darmo od biblioteki

54
sty 3. 2019

Ta okazja wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Początek roku, więc pomyślałem że warto przypomnieć o współpracy bibliotek z Legimi, dzięki którym można uzyskać dostęp do serwisu w naszej ulubionej cenie, czyli za darmo.

Nie wiem czy wszędzie jest identycznie, ale u mnie (Dzierżoniów, dolnośląskie) wczoraj wystartował nowy rok projektu. Wystarczy być zapisanym do biblioteki publicznej i tam odebrać kod. Daje on dostęp do ponad 20000 książek, czasami jest pewien rozjazd między abonamentem płatnym Legimi, a tym bibliotecznym, ale też nie jest tak, że za darmo dostajemy dostęp jedynie do publikacji sprzed min. kilku lat (np. dostępny jest już nowy Cormoran Strike, który wyszedł pod koniec 2018) .

Nie oznaczam okazji jako lokalnej, bo wiem że działa też poza Dolnym Śląskiem (w zeszłym roku na pewno w Trójmieście i Warszawie można było skorzystać, ale pewnie było tych miejsc o wiele więcej). Jeżeli się mylę, dajcie znać, uzupełnię opis.

Największym minusem jest brak wsparcia dla Kindle, ale jeżeli ktoś rzeczywiście dużo czyta, warto pomyśleć o kupnie za zaoszczędzone pieniądze czytnika na Androidzie, na którym biblioteczne Legimi śmiga. Sam na razie męczę oczy na telefonie/tablecie.

Dzięki @Petro-7 za listę bibliotek otrzymaną od supportu Legimi:

Dzięki @Bergamote za info, że w programie jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Pozananiu. Nie wiem czy model współpracy taki sam jak na Dolnym Śląsku, ale sprawdziłbym rownież w innych placówkach podlegających WPB. Niestety w WPB kod działa tylko miesiąc i po tym czasie trzeba odebrać kolejny.

Dzięki @SquashPL za info, że w Rzeszowie też można odbierać kody. Tyle tylko, że miesięczne, trzeba chodzić raz na miesiąc do biblioteki po kolejne. Niestety, wykupione przez Rzeszów pakiety nie wspierają Kindle.

Racibórz również dołączył (dzięki @funkyskit ).

Poniżej dzierżoniowski faq:

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
Możliwość wypożyczania mają wyłącznie posiadacze ważnych kart bibliotecznych Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. W celu wyrobienia karty należy udać się do biblioteki (więcej informacji znajduje się tutaj).

Czy mogę wypożyczyć ebooka online?
W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do biblioteki (z ważną kartą czytelnika). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie legimi.pl/dbpw/. Następnie wszystkie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?
Kod ważny jest maksymalnie przez rok od daty aktywacji, pod warunkiem, że zostanie od wydany czytelnikowi i aktywowany pierwszego dnia wypożyczania e-booków czytelnikom biblioteki. Jeżeli aktywacja kodu nie nastąpi w miesiącu, w którym został pobrany z biblioteki, kod wygasa. Wówczas należy udać się do biblioteki po nowy kod.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron dla całej placówki.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi ebooki mogę czytać na Kindle?
Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.

Czy muszę być online, by czytać ebooki?
Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

Jeżeli jest taka potrzeba, mogę dorzucić regulamin.
Aktualizacje społecznościowe
Legimi OkazjeLegimi promocja

Grupy

Najlepsze komentarze
54 Komentarze
Szkoda, że aplikacja Legimi to porażka, ale podobno pracują nad nową...
txszymanski03/01/2019 11:50

Szkoda, że aplikacja Legimi to porażka, ale podobno pracują nad nową...


nie zauważyłem porażki, a używam codziennie na tel. Co masz na mysli ?
PS. oczu też nie męczę jak autor okazji.
Edytowane przez: "szymonunion" sty 3. 2019
Jest może gdzieś lista bibliotek które biorę udział w tej akcji ? Bo u mnie w mieście nie ma, to bym pojechał się zarejestrować w innym mieście xD
szymonunion03/01/2019 11:51

nie zauważyłem porażki, a używam codziennie na tel. Co masz na mysli ?PS. o …nie zauważyłem porażki, a używam codziennie na tel. Co masz na mysli ?PS. oczu też nie męczę jak autor okazji.


Audiobooki tracą pamięć o odtwarzanym momencie zakłócenia. Aplikacji nie da się często sterować z poziomu zablokowanego telefonu. Aplikacja wyłącza się co 2h. Dużo tego.
Testowałem przez tydzień na OnePlus 6.
txszymanski6 min

Audiobooki tracą pamięć o odtwarzanym momencie zakłócenia. Aplikacji nie da …Audiobooki tracą pamięć o odtwarzanym momencie zakłócenia. Aplikacji nie da się często sterować z poziomu zablokowanego telefonu. Aplikacja wyłącza się co 2h. Dużo tego.Testowałem przez tydzień na OnePlus 6.


Jeżeli ci się wyłącza po 2h to jest to funkcja telefonu

Ustawienia ( > konserwacja urządzenia) > bateria > aplikacje niemonitorowane

I tam dodaj legimi ( na przykładzie Samsung A5 2017; android 8.0.0)
I to jest porządny opis
txszymanski03/01/2019 11:56

Audiobooki tracą pamięć o odtwarzanym momencie zakłócenia. Aplikacji nie da …Audiobooki tracą pamięć o odtwarzanym momencie zakłócenia. Aplikacji nie da się często sterować z poziomu zablokowanego telefonu. Aplikacja wyłącza się co 2h. Dużo tego.Testowałem przez tydzień na OnePlus 6.


A co do audio to się nie wypowiem. Ja tylko czytam
przemo932 min

Samo Legimi umożliwia już czytanie książek na Kundelku, w ofercie bib …Samo Legimi umożliwia już czytanie książek na Kundelku, w ofercie bibliotecznej ta funkcja się nie znalazła?


Różne rodzaje abonamentów/umów.
szymonunion3 min

A co do audio to się nie wypowiem. Ja tylko czytam


A ja akurat Legimi tylko slucham i tez nie wiem o co chodzi. Wszystko mi dziala. Odtwarzanie wznawia sie tam gdzie je zatrzymalem i ogolnie wszystko gra. Sa aplikacje bardziej wypasione, ale ta swoja podstawowa funkcje spelnia dobrze.
przemo9314 min

Samo Legimi umożliwia już czytanie książek na Kundelku, w ofercie bib …Samo Legimi umożliwia już czytanie książek na Kundelku, w ofercie bibliotecznej ta funkcja się nie znalazła?


niestety tak, ale sukcesem jest już samo to, że taka usługa jak Legimi działa na Kindle (o co łatwo ponoć nie było), chociaż i tak w nieco okrojonej wersji w porównaniu do tradycyjnego abo.
patch15 min

I to jest porządny opis


dzięki
Tylko mała część bibliotek niestety
Tylko, że otrzymanie kodu na ebooka od biblioteki graniczy z cudem. Moja biblioteka dostaje kilka na miesiąc
Marchisio3 min

Tylko, że otrzymanie kodu na ebooka od biblioteki graniczy z cudem. Moja …Tylko, że otrzymanie kodu na ebooka od biblioteki graniczy z cudem. Moja biblioteka dostaje kilka na miesiąc


Nie wiem jak to wygląda w innych miastach, ale w zeszłym roku brałem dwa, dla siebie i żony, jakoś na wiosnę i nie było problemu. Wczoraj trafiłem akurat na nową pulę na ten rok.

W każdym razie - warto spróbować albo dogadać się z bibliotekarzami jakoś
Edytowane przez: "mameluch" sty 3. 2019
Sam korzystam od dawna, a od 3 miesięcy na Pocketbooku i muszę przyznać, że to jest świetna usługa. Jasne, ma swoje minusy, ale biorąc pod uwagę fakt że katalog jest naprawdę duży, jest tam dużo nowości, a w pakiecie bibliotecznym usługa jest całkowicie bezpłatna i nielimitowana (brak limitu na liczbę książek/przeczytanych stron), to nie mam się do czego przyczepić. Obsługa klienta (zawsze kontaktowałem się przez facebooka) też na wysokim poziomie. Polecam mocno!
Dla czytania-w dodatku w ulubionej cenie- zawsze plus.
W Krakowie polecam bibliotekę na Rajskiej, mają inną pulę niż biblioteki Krakowskie i jeszcze mi się nie zdarzyło aby kodów zabrakło nawet w środku miesiąca zakładacie konto, a kody można otrzymać pisząc do nich meile
przemo932 g, 23 min

Samo Legimi umożliwia już czytanie książek na Kundelku, w ofercie bib …Samo Legimi umożliwia już czytanie książek na Kundelku, w ofercie bibliotecznej ta funkcja się nie znalazła?


Nie i biblioteki nie planują rozszerzać oferty, ponoć za duży koszt
Michal_Jelen03/01/2019 14:01

W Krakowie polecam bibliotekę na Rajskiej, mają inną pulę niż biblioteki Kr …W Krakowie polecam bibliotekę na Rajskiej, mają inną pulę niż biblioteki Krakowskie i jeszcze mi się nie zdarzyło aby kodów zabrakło nawet w środku miesiąca zakładacie konto, a kody można otrzymać pisząc do nich meile


W zeszłym roku Rajska dość długo nie miała kodów i dopiero w lutym jakoś się pojawiły, teraz już są? Właśnie przez to w końcu dzięki siostrze użyłem kodu z biblioteki z Wrocławia, jest dużo wygodniej bo kod jest na cały rok więc nie trzeba co miesiąc wpisywać nowego
Petro-72 min

W zeszłym roku Rajska dość długo nie miała kodów i dopiero w lutym jakoś si …W zeszłym roku Rajska dość długo nie miała kodów i dopiero w lutym jakoś się pojawiły, teraz już są? Właśnie przez to w końcu dzięki siostrze użyłem kodu z biblioteki z Wrocławia, jest dużo wygodniej bo kod jest na cały rok więc nie trzeba co miesiąc wpisywać nowego


tak pamiętam ale jakoś od października/listopada są regularnie
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst