Lampa stołowa z bezprzewodową ładowarką Qi @Ikea Wrocław
151°Zakończono

Lampa stołowa z bezprzewodową ładowarką Qi @Ikea Wrocław

99,99zł249zł-60%Ikea Okazje
5
Lokalniesty 12.
Lampa stołowa model VARV wraz z kloszem w komplecie, bez żarówki, gwint E27 maksymalna moc żarówki 13W - praktycznie każda LED i CFL zmieści się w tym limicie mocy.

Wbudowana ładowarka bezprzewodowa Qi zgodna z WPC 1.1
Dodatkowo dostępny port DCP (czyli ładowarka USB) o nieznanych parametrach (brak na opakowaniu ani w instrukcji)

Najbliższy zbliżony model to coś takiego (przy okazji widać cenę tego "golasa" bez klosza):
ikea.com/pl/…7/9
ale nie gwarantuję, że parametry lampy z okazji są identyczne - ta z linka ma w parametrach obciążalność USB 2A.

Okazja prawdopodobnie lokalna (zaznaczyłem odpowiedni checkbox, więc proszę mi tu nie walić minusami - lokalne można sobie wyłączyć) na dziale z oświetleniem (stamtąd zdjęcie) jest przynajmniej kilka sztuk w kartonach fabrycznych (nowe), widziałem też na dziale wyprzedażowym w tej samej cenie (ale raczej powystawowe), na wyprzedażach były też białe "plecki" Qi do starszych modeli telefonów bodajże do SGS3, SGS4 oraz iPhone 4 i 4s po 2 zł.

Jedyna wada to fakt, że kontrolka LED w ładowarce Qi od czasu do czasu delikatnie błyska (przy pustym polu ładowania). SGS7 ładuje się na niej prawdopodobne około 4-5h (3h ładowania dały ~70%).

PS sorry za kiepskie zdjęcie, ale zrobiłem tylko jedno i nawet chałupniczy retusz mu nie pomógł...
Aktualizacje społecznościowe
Ikea OkazjeIkea ikea katalog

Grupy

5 Komentarzy
Jak jest DCP to się mieści pomiędzy 0,5 a 1,5A. Zwykle takie urządzenia dostarczają minimum 1A ale trzeba by na labelce sprawdzić.
Na tabliczkę znamionową już dzisiaj nie spojrzę - lampa dostała awans do sypialni ;P ale przy składaniu nie zauważyłem nic rzucającego się w oczy, tj. tabliczki znamionowej.

Wizualnie może sprzęt nie rzuca na kolana ;D ale pasują też inne klosze (tyle że nie są wliczone w cenę) eksperymentalnie wkręciłem żarówkę Zigbee (ściemnialną zdalnie) 1000lm 12,5W czyli akurat na styk na możliwości tej oprawy i się nie gryzie jedno z drugim (w sensie Qi z Zigbee) więc pewnie już tak zostanie. W sumie miganie kontrolki ładowania Qi może wynikać z bliskości urządzenia Zigbee, ale aż tak to nie przeszkadza, jakkolwiek ładowarki Qi raz na jakiś czas dokonują "próbkowania" czy jest w zasięgu coś do naładowania - więc może to miganie jest z tym powiązane.
Edytowane przez: "szopen" sty 13.
Było
Wojtysty 13.

Było


1. dzięki za info - przynajmniej się upewniłem, że nie wrzuciłem badziewia (są tam dobre opinie o sprzęcie)

2. tamta okazja jest zakończona (sprawdzałem przed wrzuceniem czy jest coś podobnego i nie wiem czemu tamtej nie znalazłem? może byłem zbyt zajarany sprzętem ;P)

3. tam była Warszawa (a skoro jest już zakończona, to tym bardziej wydaje się być to akcją lokalną), swoja drogą nie bywam w Ikei codziennie, ale praktycznie za każdym razem jak jestem zaglądam na dział oświetleniowy i pierwszy raz trafiłem we Wrocku na tego rodzaju okazję (Qi)
Kupiłem wczoraj w Ikea Targówek. Było jeszcze kilka sztuk.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst