Łąkomaty - automat z nasionami polnych kwiatów za darmo

maj 9. 2022
Miejskie łąki od lat cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców miast w całej Polsce. Władze Warszawy postanowiły postawić w stolicy dwa automaty z darmowymi nasionami kwiatów, które każdy może zabrać do swojego domu i posiać w ogrodzie lub na balkonie.
W ramach projektu Warszawa w Kwiatach w stolicy stanęły dwa Łąkomaty, z których każdy mieszkaniec może nieodpłatnie pobrać mieszankę ziaren kwietnych
Jednorazowo można pobrać 10 g ziaren, co pozwoli na wysianie ok. 5 mkw łąki
Kwietna mieszanka została przygotowana przez specjalistów Zarządu Zieleni Warszawy i jest tą samą kompozycją kwiatów, które w ubiegłym roku rosły na Rondzie Dmowskiego.

532401_1.jpgPierwsze dwa Łąkomaty stanęły w Pawilonie Edukacyjnym Kamień oraz na Osiedlu Jazdów przy ul. Jazdów 10/5. Każdy może pobrać z nich specjalną mieszankę nasion, skomponowaną przez specjalistów z Zarządu Zieleni. To ten sam zestaw kwiatów, który w ubiegłe lato zdobił centrum miasta.

Warszawa w kwiatach
Dwa warszawskie łąkomaty to element projektu Warszawa w Kwiatach, promującego miejskie ogrodnictwo i wspieranie różnorodności biologicznej w mieście. Całą wiosnę mieszkańcy mogą uczestniczyć w warsztatach ogrodniczych w Kamieniu i w szkoleniach z ogrodnikami.
532401_1.jpg
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
52 Komentarze
Prześlij Komentarz