Ta okazja została opublikowana ponad 2 tygodnie temu i może już nie być dostępna.
Ładowarka (prostownik mikroprocesorowy) do akumulatora 6/12 V 4 A 120 Ah HAMRON @Jula
317°

Ładowarka (prostownik mikroprocesorowy) do akumulatora 6/12 V 4 A 120 Ah HAMRON @Jula

69,99zł89,99zł-22% 9,90zł Jula Okazje
53
317°
Ładowarka (prostownik mikroprocesorowy) do akumulatora 6/12 V 4 A 120 Ah HAMRON @Jula
paź 15. 2020
Szukałem sensownej ładowarki na zime do podtrzymania pojazdu nie za miliony monet (tak wiem jest CTEK ale kosztuje 4/5 razy tyle).

Rozważałem półkę do 100 zł więc podobne są: Lidlowa, Biedronkowa lub ta z okazji (HAMRON z Jula). Ta ostatnia wydaje się najbardziej sensowna, ponieważ:
+ ma pamięć ostatniego trybu ładowania (przy zaniku prądu)
+ ma prąd ładowania zależny od pojemności akumulatora (od 1A do 4A)

Małe porównanie - forum.karawaning.pl/top…my/

Może nie jest to demon szybkości w ładowaniu bo teoretycznie ładuje 40Ah w 10h (4A) ale myślę że idealnie sprawdzi się do motocykla, doraźnego podładowania akumulatora czy podtrzymania pojazdu na zimę.

Początkowo rozważałem 2,5x droższego BOSCHa C3 ale chyba nie ma znaczącej różnicy. Myślę, że ta na zime jak znalazł Jest sporo ofert 'starterów' a nie ma ładowarek.

Szkoda, że nie ma rozłączanych przewodów (jak CTEK) ale łatwo można to zmienić kupując np. takie złącze (z odrobiną zdolności manualnych):
allegro.pl/ofe…031
Odbiór w sklepie darmowy lub dostawa 9,90.
Aktualizacje społecznościowe
Jula OkazjeJula gazetka
Najlepsze komentarze
Nie mylisz się
Aby naładować większy akumulator do połowy trzeba by ładować tym urządzeniem dwa tygodnie . Ale i to nie wystarczy , bo urządzenie po kilku godzinach wyświetli że akumulator już jest naładowany i przestanie ładować . Nie ma żadnego logicznego uzasadnienia żeby posiadać takie urządzenie , chyba że dla własnego dobrego samopoczucia .
Edytowane przez: "Sorento" paź 15.
53 Komentarze
szkoda kasy
slk15/10/2020 20:47

szkoda kasy


Jakieś uzasadnienie ? W takim razie co polecasz ?
Nie wiem czy ktokolwiek kiedykolwiek interesował się zależnością prądu ładowania od pojemności akumulatora, jak dla mnie ten może ładować optymalnie akumulator o pojemności 40Ah, potrzebują więcej czasu aby uzupełnić prądem 4A całą pojemność akumulatora. 10% wartości pojemności powinien być prąd ładowania. Poprawcie mnie jak się mylę.
Edytowane przez: "Qoneek" paź 15.
Qoneek15/10/2020 20:59

Nie wiem czy ktokolwiek kiedykolwiek interesował się zależnością prądu łado …Nie wiem czy ktokolwiek kiedykolwiek interesował się zależnością prądu ładowania od pojemności akumulatora, jak dla mnie ten może ładować optymalnie akumulator o pojemności 40Ah, potrzebują więcej czasu aby uzupełnić prądem 4A całą pojemność akumulatora. 10% wartości pojemności powinien być prąd ładowania. Poprawcie mnie jak się mylę.


Zgadza się - 'najlepszy' prąd ładowania to 10% pojemności. Po prostu naładowanie akumulatora np. 60/70 AH zajmie pewnie dłużej (min 15h). Należy też wziąć pod uwagę jaką pojemność ma akumulator w stanie rozładowania. Zakładam, że nie jest to całkowite 0Ah.
Edytowane przez: "Seweryn_S" paź 15.
Nie mylisz się
Aby naładować większy akumulator do połowy trzeba by ładować tym urządzeniem dwa tygodnie . Ale i to nie wystarczy , bo urządzenie po kilku godzinach wyświetli że akumulator już jest naładowany i przestanie ładować . Nie ma żadnego logicznego uzasadnienia żeby posiadać takie urządzenie , chyba że dla własnego dobrego samopoczucia .
Edytowane przez: "Sorento" paź 15.
Seweryn_S15/10/2020 20:53

Jakieś uzasadnienie ? W takim razie co polecasz ?


Do czego potrzebujesz tą ładowarkę? Ma ona faktycznie naładować rozładowany akumulator? czy chcesz tylko urządzenie które będziesz mógł pozostawić na zimę. Podłączony do akumulatora? po pierwsze wątpię żeby to urządzenie dawało faktycznie 4 amper szczególnie przez dłuższy czas. po drugie, napięcie przy jakim ta ładowarka odcina ładowanie nie pozwoli na naładowanie akumulatora w pełni, tak żeby uzyskać prawidłową gęstość elektrolitu i faktycznie osiaagnac 100% pojemność akumulatora. jeśli szukasz czegoś co będziesz mógł podpiąć na zimę do naładowanego akumulatora to myślę że się nada ale nada się do tego też każda inna praktycznie ładowarka byleby pamiętała stan w jakim została wyłączona na przykład podczas zaniku zasilania.. jeśli chcesz nią ładować faktycznie rozładowany akumulator, to nawet 40 amperogodzin będzie się ładował na pewno dłużej i w dodatku nigdy nie będzie w pełni naładowany. Jeśli chcesz porządna ładowarkę i tanią to kup najnormalniejszy prostownik na przykład stef-pol, Hertz. Te znam i mogę polecić. Z tym że są to proste prostowniki które trzeba samemu kontrolować po odpowiednim czasie odpiąć od akumulatora i nadają się tylko do akumulatorów mokrych czyli takich najbardziej tradycyjnych samochodowych. Nie będziesz mógł nimi ładować na przykład akumulatorów żelowych czy innych tego typu.
Może lekko podładuje, ale w życiu nie naładuje nawet 44 Ah. 60/70 Ah może za 3 dni.....
Do motocykla może się sprawdzić. Generalnie takich malutkich akumulatorów jak najbardziej. do pozostawienia na zimę czemu nie. Krzywdy raczej nie zrobi A powinna zapewnić w miarę prawidłowe napięcie na akumulatorze przez dłuższy czas. natomiast rozładowany akumulator samochodowy 40 amperogodzin będzie ładowała na pewno bardzo bardzo długo i uwierz mi że to nie będzie 10 godzin a w dodatku wyłączy się kiedy wcale akumulator nie będzie jeszcze w dobrej kondycji. Pomijając wszystko inne cenowo wydaje się żadna promocja/\.
Seweryn_S15/10/2020 20:53

Jakieś uzasadnienie ? W takim razie co polecasz ?


tego typu ładowarki z marketów nie ładują do końca, choć tak sygnalizują. Jest to oszustwo. W internecie są testy takich ładowarek.
elbarto15/10/2020 21:10

Do motocykla może się sprawdzić. Generalnie takich malutkich akumulatorów …Do motocykla może się sprawdzić. Generalnie takich malutkich akumulatorów jak najbardziej. do pozostawienia na zimę czemu nie. Krzywdy raczej nie zrobi A powinna zapewnić w miarę prawidłowe napięcie na akumulatorze przez dłuższy czas. natomiast rozładowany akumulator samochodowy 40 amperogodzin będzie ładowała na pewno bardzo bardzo długo i uwierz mi że to nie będzie 10 godzin a w dodatku wyłączy się kiedy wcale akumulator nie będzie jeszcze w dobrej kondycji. Pomijając wszystko inne cenowo wydaje się żadna promocja/\.


Nie neguję - ja potrzebuję to konkretnie do motocykla w którym jest aku ok. 9Ah więc dla mnie spełni oczekiwania. Do normalnego ładowania mam 'tradycyjny' prostownik 10A. Zaznaczyłem, że do doraźnego ładowania akumulatora raczej będzie w porządku. Ctek MXS 5.0 też daje tylko 5A a kosztuje ok 300zł. Rozumiem, że sugerujecie, że żadna ładowarka mikroprocesorowa się do niczego nie nadaje. Chętnie poznam alternatywy. Dodałem tutaj ofertę ze względu na cenę - nie każdy potrzebuje sprzęt dla zawodowca za min 500zł.
Seweryn_S15/10/2020 21:14

Nie neguję - ja potrzebuję to konkretnie do motocykla w którym jest aku ok …Nie neguję - ja potrzebuję to konkretnie do motocykla w którym jest aku ok. 9Ah więc dla mnie spełni oczekiwania. Do normalnego ładowania mam 'tradycyjny' prostownik 10A. Zaznaczyłem, że do doraźnego ładowania akumulatora raczej będzie w porządku. Ctek MXS 5.0 też daje tylko 5A a kosztuje ok 300zł. Rozumiem, że sugerujecie, że żadna ładowarka mikroprocesorowa się do niczego nie nadaje. Chętnie poznam alternatywy. Dodałem tutaj ofertę ze względu na cenę - nie każdy potrzebuje sprzęt dla zawodowca za min 500zł.


prostowniki które ci zaproponowałem kosztują około 100 paru zł w zależności od mocy. natomiast tak jak piszesz, te ładowarki automatyczne szczególnie właśnie w takich niewielkich cenach, to raczej tylko doładowywarki Ja CTK miałem i sprzedałem. bo po prostu się nie sprawdzał. nie widziałemt specjalnych plusów względem na przykład ładowarki z Lidla. Z tym że miałem do ładowania akumulator 60 i 80. Które ze względu na rzadkie używanie samochodów czasami po prostu trzeba było porządnie przeładować.
do motocykla taka ładowarka ci się sprawdzi jego nie można ładować w wyższym napięciem niż 14,8 v, chodzi tu o nadmierne gazowanie elektrolitu. akumulatory te mają niewielką pojemność także jak najbardziej ale do auta tego nie podpinaj bo szkoda czasu i pieniędzy i akumulatora. .
Jeżeli ktoś ma czas i chce się doktoryzować to może sobie na przykład zobaczyć taki w miarę szybki test świeżutki
Seweryn_S15/10/2020 20:53

Jakieś uzasadnienie ? W takim razie co polecasz ?


Spokojnie dla siebie wystarcza szczególnie za tą cenę. To urządzenie do ładowania aku. Fakt nie naładujesz do 100% ale nie uszkodzisz nic nawet myląc plus z minusem. Max prąd to 4A nie ma szału ale podladujesz aku. Mam taki z Aldi i radziecki na trafo regulowany do 10A.
Mam ten z Lidla. Jak Aku nie trzyma to ładowanie to tylko podtrzymanie jego życia do czasu wymiany. Więc to raczej jest do tego żeby uruchomić auto jak Aku padnie...
elbarto15/10/2020 21:31

Jeżeli ktoś ma czas i chce się doktoryzować to może sobie na przykład zobac …Jeżeli ktoś ma czas i chce się doktoryzować to może sobie na przykład zobaczyć taki w miarę szybki test świeżutki [Video]


Myślę, że nie do końca się rozumiemy. Nigdzie nie napisałem, że jest to sprzęt który nie ma sobie równych. Z resztą cena też o czymś świadczy i myślę, że jest odpowiednia do jakości - jak dla mnie sprzęt który naładuje mi akumulator na ok 85% (69Ah z 82Ah) jest dla mnie zadowalający za tą cenę. Do głęboko rozładowanych akumulatorów prostownik wydaję się lepszym rozwiązaniem.
Edytowane przez: "Seweryn_S" paź 15.
Za każdym razem ta dziwna filozofia kupić drogi prostownik do akumulatora, którego się rozładowało do zera, czyli prawdopodobnie uszkodziło. Zamiast pilnować, aby go nie rozładować do zera, chociażby używając tej lidlowskiej taniochy.
Edytowane przez: "haz" paź 15.
haz15/10/2020 21:54

Za każdym razem ta dziwna filozofia kupić drogi prostownik do akumulatora, …Za każdym razem ta dziwna filozofia kupić drogi prostownik do akumulatora, którego się rozładowało do zera, czyli prawdopodobnie uszkodziło. Zamiast pilnować, aby go nie rozładować do zera, chociażby używając tej lidlowskiej taniochy.


A co ma prostownik z Lidla do rozładowanego do zera akumulatora. zazwyczaj akumulator głęboko rozładowuje się ze względu na jakiś problem albo na to że nie zgasimy jakiegoś światełka i tak dalej. . Nie bardzo rozumiem co chciałeś swoim komentarzem powiedzieć
haz15/10/2020 21:54

Za każdym razem ta dziwna filozofia kupić drogi prostownik do akumulatora, …Za każdym razem ta dziwna filozofia kupić drogi prostownik do akumulatora, którego się rozładowało do zera, czyli prawdopodobnie uszkodziło. Zamiast pilnować, aby go nie rozładować do zera, chociażby używając tej lidlowskiej taniochy.


J
W Lidlu był jakiś ostatnio za 49,99
Kanał na YouTube Tomasz
hudy on testuje te wszystkie ładowarki i prostowniki. Trochę obejrzałem i wzięłam Agri 30 12 bo potrzebuje naładować czasem duży akumulator a on ma REALNE 18 A i regulacje prądu (napięcia w sumie też)
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst