Niestety, ta okazja już wygasła
Książka Linux. Profesjonalne administrowanie systemem. Wydanie II (ebook)
159° Zakończono

Książka Linux. Profesjonalne administrowanie systemem. Wydanie II (ebook)

74,50zł149zł-50% Darmowa dostawa DarmowaHelion Okazje
11
lut 22.
Ciekawa oferta za bardzo dobrą książke, połowa taniej za ebooka, Książka też jest w promocji ale za 104,50 ze 149,00 (na allegro ok 90zł). Opis poniżej:
Najciekawsze zagadnienia:

  • porównanie Linuksa z MS Windows,
  • instalacja systemu linuksowego i przygotowanie go do pracy,
  • sieci, zapory sieciowe, zarządzanie ruchem w sieci,
  • pliki, dyski, pamięć masowa,
  • bezpieczeństwo systemu i przywracanie jego sprawności po awarii.
  • i wiele innych
Aktualizacje społecznościowe
Helion OkazjeHelion kupony rabatowe

Grupy

11 Komentarzy
Posiadam. Dobra jsiazka. Plusik
nie czytałem ale po spisie treści stwierdzam, że warto
nie jest to kolejny przedruk biblii sprzed 15 lat, omawiane usługi/aplikacje jak najbardziej na czasie.
_Krzysztof_Jarzyna_22/02/2019 16:04

nie czytałem ale po spisie treści [...]

Hmm, a mnie nie przekonuje. Pozycja raczej zbędna, jeśli w miarę biegle czytamy po angielsku i umiemy używać mana/google/stack overflow. Prawdopodobnie samo wiki Archa porusza większość zagadnień omawianych w ww książce.
Dla osób z Poznania:
czytam.pl/k,k…tml
cena: 79.80 zł z odbiorem własnym (oczywiście wydanie papierowe)
dankowski22/02/2019 16:33

Hmm, a mnie nie przekonuje. Pozycja raczej zbędna, jeśli w miarę biegle cz …Hmm, a mnie nie przekonuje. Pozycja raczej zbędna, jeśli w miarę biegle czytamy po angielsku i umiemy używać mana/google/stack overflow. Prawdopodobnie samo wiki Archa porusza większość zagadnień omawianych w ww książce.


Po co wiki Archa? Masz mana i helpa, RFC

Chyba nie do końca wiesz do kogo takie książki są adresowane. To ma dać zarys wiedzy na temat szeroko pojętego linuksa. Ta książka skupia się na Centosie i Ubuntu i na ich przykładach jest opisywana. To nie jest przedruk z z helpa, tylko w miarę sensownie i przyjaźnie wytłumaczone w zarysie działanie systemu Linux.
Powinni zmienic tytul:
Książka Linux. Podstawy administrowania systemem. Wydanie II
neo.vin22/02/2019 17:24

Chyba nie do końca wiesz do kogo takie książki są adresowane.


Nie wiem, nie czytałem. Ale spis treści sugeruje, że do początkujących(?). Migrowałem na Linuksa 15+ lat temu. Nigdy nie potrzebowałem takich pozycji, mając dostęp do mana i sieci, więc podtrzymuję opinię.
dankowski22/02/2019 17:41

Nie wiem, nie czytałem. Ale spis treści sugeruje, że do początkujących(?). …Nie wiem, nie czytałem. Ale spis treści sugeruje, że do początkujących(?). Migrowałem na Linuksa 15+ lat temu. Nigdy nie potrzebowałem takich pozycji, mając dostęp do mana i sieci, więc podtrzymuję opinię.


Oczywista, oczywistość- nie każdy podpiera się tego typu książką, ale czasem warto się z takim materiałem zapoznać (Nawet jak się ma lvl expert). Ja np. czasem w wolnej chwili czytałem sobie "Cisco. Receptury", a przecież też konfigurowałem urządzenia bez niej:) Wszystko dla ludzi, a skoro może ona nakłonić do zdobycia ciekawej wiedzy, a dzięki czemu nawet dobrej pracy to ja polecam!:)
wireshark28 min

Oczywista, oczywistość- nie każdy podpiera się tego typu książką, ale czase …Oczywista, oczywistość- nie każdy podpiera się tego typu książką, ale czasem warto się z takim materiałem zapoznać (Nawet jak się ma lvl expert). Ja np. czasem w wolnej chwili czytałem sobie "Cisco. Receptury", a przecież też konfigurowałem urządzenia bez niej:) Wszystko dla ludzi, a skoro może ona nakłonić do zdobycia ciekawej wiedzy, a dzięki czemu nawet dobrej pracy to ja polecam!:)


I tak, i nie. Tytuł obiecuje góry, a w rzeczywistości liźniemy zaledwie wierzchołek. Wiedzę w niej zawartą znajdziemy za darmo, przy minimum wysiłku. Vortal dla cebul, więc, imho, lepiej przeznaczyć kasę na coś bardziej specjalistycznego. Nie szukając daleko, o samym wiresharku można by napisać 900. stronicową książkę
w dobie googla to kurzolap. mam tego pol piwnicy.
dankowski4 g, 42 min

Nie wiem, nie czytałem. Ale spis treści sugeruje, że do początkujących(?). …Nie wiem, nie czytałem. Ale spis treści sugeruje, że do początkujących(?). Migrowałem na Linuksa 15+ lat temu. Nigdy nie potrzebowałem takich pozycji, mając dostęp do mana i sieci, więc podtrzymuję opinię.


Unix Power Tools to byla książka tez 15+
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst