Książka "Angular 2. Programowanie TypeScript" za 50% ceny @ Helion
102°Zakończono

Książka "Angular 2. Programowanie TypeScript" za 50% ceny @ Helion

39,50zł79zł-50% Darmowa dostawa DarmowaHelion Okazje
9
mar 17. 2018
W tym tygodniu w księgarni Helion codziennie inna książka na temat programowania. Codziennie przez 7 dni inna umiejętność programistyczna do opanowania. Dzisiaj jest to "Angular 2. Programowanie z użyciem języka TypeScript" w cenie 79 39,50 zł.

Ta książka jest przeznaczona dla programistów, którzy korzystają z Angular JS lub pracują z innym frameworkiem i potrafią kodować w JavaScripcie. Przedstawiono tu zagadnienia związane z danymi i widokami, interakcjami użytkowników z formularzami i komunikacją z serwerami, a także sposoby testowania i wdrażania aplikacji napisanej w Angular 2. Wyjaśniono działanie routera Angular, techniki wstrzykiwania zależności, wiązania i potoki. Nie zabrakło szczegółowego opisu korzystania z formularzy oraz komunikacji z serwerami. Co istotne, autorzy położyli duży nacisk na stosowanie dobrych praktyk w programowaniu.

Najważniejsze zagadnienia:
  • Przegląd architektury Angular 2 i metodyka budowy aplikacji
  • Składnia języka TypeScript i kompilacja kodu TypeScript na JavaScript (ECMAScript 5)
  • Programowanie reaktywne z obserwowalnymi strumieniami
  • Wzorzec projektowy Mediator i cykl życia komponentu
  • Automatyzacja procesów kompilacji i wdrażania
  • Narzędzia i biblioteki przydatne w pracy z Angular 2
Aktualizacje społecznościowe
Helion OkazjeHelion kupony rabatowe

Grupy

Najlepsze komentarze
czupiatrachamar 17. 2018

Tylko aktualna wersja angulara to 5...


Największa przepaść jest między 1 a 2. Przy wyższych nie ma aż takich różnic.
9 Komentarzy
Tylko aktualna wersja angulara to 5...
czupiatrachamar 17. 2018

Tylko aktualna wersja angulara to 5...


Największa przepaść jest między 1 a 2. Przy wyższych nie ma aż takich różnic.
czupiatrachamar 17. 2018

Tylko aktualna wersja angulara to 5...


Od dłuższego czasu aktualna to 6 Prawdą jest to co pisze @JemRekami nie mniej śledząc changelog można dostrzec sporo różnic (przynajmniej 2 => 4, bo potem miałem trochę mniej czasu na front). Upgrade'u sporej aplikacji z A2 do A4 nie udało mi się zrobić w rozsądnym czasie i porzuciłem ten koncept, choć powodem i głównym winowajcą jest Material Design (god damn u MD).
Edytowane przez: "rYk" mar 17. 2018
Na ten moment stabilna wersja to 5.2.9. Nie wiem skąd pomysł wersji 6 w komentarzu powyżej. Piszecie o wersji 2 jakby to bylo 10 lat temu. Cala logika angulara od wersji 2 do dzisiejszej 5 jest taka sama. Od dwojki nie ma grubszych zmian. Tych kilka szczegolow da sie doczytac z dokumentacji i stackoverflow.
Swoja droga po co placic 40 zl skoro 10 razy wiecej bazapelacyjnie aktualnej wiedzy jest w internecie.
Wegomar 17. 2018

Na ten moment stabilna wersja to 5.2.9. Nie wiem skąd pomysł wersji 6 w k …Na ten moment stabilna wersja to 5.2.9. Nie wiem skąd pomysł wersji 6 w komentarzu powyżej. Piszecie o wersji 2 jakby to bylo 10 lat temu. Cala logika angulara od wersji 2 do dzisiejszej 5 jest taka sama. Od dwojki nie ma grubszych zmian. Tych kilka szczegolow da sie doczytac z dokumentacji i stackoverflow.Swoja droga po co placic 40 zl skoro 10 razy wiecej bazapelacyjnie aktualnej wiedzy jest w internecie.


Nie śledzę aż tak mocno od jakiegoś czasu rozwoju Angulara, ale mam kilka kanałów dodanych na YT i tutoriale z v6 widzę od miesiąca albo dłużej. Co do wiedzy w necie masz rację, ale czasem przy małej ilości czasu dobrze jest mieć wszystko w jednym miejscu. Ja akurat przerobiłem sobie kurs na udemy, który gdzieś wyrwałem za darmola (chyba na pepperze o A2,zrobiony przez Academind, których subskrybuje na YT). Wiadomo, że taki kurs wskazuje tylko drogę, a w projekcie na tej drodze można się potknąć jeszcze o wiele problemów, z którymi trzeba zmierzyć się indywidualnie Moją codziennością jest JEE, a aplikację w Angularze dostałe jakby trochę w spadku, więc czasem w takich sytuacjach nawet taka książka może być pomocna i koszt 40 zł jest wtedy marginalny.
Edytowane przez: "rYk" mar 17. 2018
dobre
Jak ktoś chce się nauczyć angulara to książka o wersji 2 jest OK. Byle by ta książka nie była napisana jak pierwsza książka o Angularze 2 w helionie. "Po 15 minutach nie wiedziałem, o czym czytam. Wielki chaos."

Przejście na wyższe wersje to aktualizacja metod i drobne dodatki związane z usprawnieniem kodu. Często związane z aktualizacją TypeScriptu lub zewnętrznych bibliotek, jak np. RxJS.
azielaznymar 17. 2018

Jak ktoś chce się nauczyć angulara to książka o wersji 2 jest OK. Byle by t …Jak ktoś chce się nauczyć angulara to książka o wersji 2 jest OK. Byle by ta książka nie była napisana jak pierwsza książka o Angularze 2 w helionie. "Po 15 minutach nie wiedziałem, o czym czytam. Wielki chaos."Przejście na wyższe wersje to aktualizacja metod i drobne dodatki związane z usprawnieniem kodu. Często związane z aktualizacją TypeScriptu lub zewnętrznych bibliotek, jak np. RxJS.


ogółem przejśćie z A1 do A2 to jeden wielki chaos
sh7mar 17. 2018

ogółem przejśćie z A1 do A2 to jeden wielki chaos


dlatego nie pisałem o A1. Ogólnie jednak warto zajrzeć do A2+.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst