Niestety, ta okazja już wygasła

Kołdra jedwabna - 220x200 Dziki jedwab | stacjonarnie Selgros albo Selgros24.pl

sty 6. 2022

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

To już druga moja wstawka w ciągu ostatnich dni z tą kołdrą.
Pojawiła się w niższej cenie w sklepie Selgros (stacjonarnie) oraz w Selgros24.pl (online z wysyłką)

Od dwóch dni śpię pod taką kołdrą, jest bardzo komfortowa (jak dla mnie), za to dosyć bardzo szeleści...
Wg. komentarzy z allegro powinna się z czasem "ubić" i przestać tak głośno szeleścić.


Kołdra luksusowa jedwabna Imperial Dziki Jedwab 220x200

Kołdra Imperial Dziki Jedwab to luksusowa kołdra wypełniona wysokiej jakości jedwabiem. Ekskluzywna kołdra jedwabna z kolekcji Imperial polskiego producenta AMW stworzona jest dla najbardziej wymagających użytkowników i doskonała dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort snu.

Wypełnienie z jedwabiu dzięki swoim szczególnym właściwościom jakim jest doskonałe odprowadzanie wilgoci pozwala skórze oddychać a także zapewnia utrzymanie stałej temperatury ciała podczas snu. Całość poszyta jest najwyższej jakości tkaniną- batyst ze 100 % bawełny która zapewnia dodatkowe wrażenie estetyczne.

Certyfikat OEKO-TEX® STANDARD 100 przyznany kołdrze Imperial Dziki Jedwab poświadcza bezpieczeństwo kołdry dla zdrowia człowieka oraz środowiska naturalnego

Poszycie: 100% bawełna batyst
Wypełnienie: 100% dziki jedwab 1100 g
Kolor: biały

UWAGA
W gazetce znalazłem wpis że kołdra ma w wypełnieniu tylko 20% dzikiego jedwabiu, a 80% to kulka poliestrowa
Mam nadzieje, że to błąd w druku.
Tak, to błąd w druku. Wypełnienie kołder 100% dziki jedwab.
Poduszki za to mają wypełnienie tylko 20% dziki jedwab. Rdzeń poduszko jest z kulki poliestrowej obłożonej dzikim jedwabiem.

Sprawdzałem taki sam produkt na allegro i jest tam 100% dzikiego jedwabiu

Podobnie na stronie producenta również jest 100% dzikiego jedwabiu.
Strona producenta

486826_1.jpg


Szukając kołdry dla siebie znalazłem powyższą ofertę na kołdre wypełnioną dzikim jedwabiem.

Znalazłem następujący opis tego wypełnienia:

"Dziki jedwab uzyskiwany jest z kokonów dziko żyjących motyli i ciem. Larwa otacza się kokonem, który w całości zrobiony jest z nici jedwabnej. Zebrane kokony wrzucane są do gotującej się wody, lub przekłuwane igłą i w ten sposób larwy giną, a nici pozyskuje się na materiał. Taka metoda pozyskania jedwabiu gwarantuje, że nici nie zostają zniszczone przez larwy, co miałoby miejsce, gdyby larwa opuściła kokon. By zyskać 1 kg jedwabiu potrzeba ok. 5000 larw.(1) Dziki jedwab pochodzi z Azji (zwłaszcza Chin, Indii, Japonii, Tajlandii).

MOCNE STRONY

W przeciwieństwie do jedwabiu hodowlanego, pochodzącego od jedwabnika morwowego, dziko żyjące owady, składające jaja z których później wykłuwają się larwy, nie uległy degradacji genetycznej. Degradacja ta, w przypadku jedwabników hodowlanych polega na skróconym okresie życia (4 – 5 dni), nieumiejętności latania oraz nieumiejętności przyswajania pokarmów. Owady składające jaja w warunkach naturalnych nie zatraciły powyższych zdolności.

Tak jak w przypadku konwencjonalnego jedwabiu do produkcji dzikiego jedwabiu nie używa się żadnych substancji chemicznych i niebezpiecznych.
Produkcja dzikiego jedwabiu, w przeciwieństwie do jedwabiu hodowlanego, gwarantuje producentom stały, całoroczny dochód, gdyż motyle i ćmy żyjące na wolności składają jaja kilka razy w roku, nie jak w przypadku jedwabnika morwowego – tylko raz w roku.

SŁABE STRONY

Dziki jedwab jest mniej wytrzymały od jedwabiu hodowlanego. Dodatkowo jego przyswajalność barwników jest znacznie bardziej ograniczona niż w przypadku jedwabiu konwencjonalnego.

Ze względu na kontrowersyjność metody pozyskiwania nici z kokonów żywych motyli i ciem, PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) prowadzi kampanię na rzecz zaprzestania produkcji jedwabiu (zarówno dzikiego jak i hodowlanego), uznając, że jest ona okrutna i niehumanitarna.(2)
"

Odnośniki:

By zyskać 1 kg jedwabiu potrzeba ok. 5000 larw.(1)

Ze względu na kontrowersyjność metody pozyskiwania nici z kokonów żywych motyli i ciem, PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) prowadzi kampanię na rzecz zaprzestania produkcji jedwabiu (zarówno dzikiego jak i hodowlanego), uznając, że jest ona okrutna i niehumanitarna.(2)
Aktualizacje społecznościowe
15 Komentarzy
Prześlij Komentarz