KingDian S180 Solid State Drive SSD  -  60GB
140°Zakończono

KingDian S180 Solid State Drive SSD - 60GB

12
lip 28. 2016
Na gearbest jest aktualnie bardzo dobra cena 54zl na KingDian S180 Solid State Drive SSD - 60GB
24575.jpg

Aby nabyć go w tej cenie konieczne jest założenie nowego konta, nawet jeśli już takowe posiadamy w tym sklepie. Można do tego użyć tymczasowego adresu email choćby z TEJ strony.
Po założeniu konta aktywujemy je klikając w link w emailu aktywacyjnym. Nastepnie zapisujemy się na newsletter, oraz dodajemy zdjęcie do profilu (dowolna fotka).
Te zabiegi pozwolą nam uzbierać 80 punktów GB, równowartość 1,60 USD.

Teraz możemy przystąpić do składania zamówienia. Należy pamiętać o dodaniu 80 pkt w koszyku !

Zamówiłem dla siebie będzie na system do stacjonarki.
Opinie na internecie ma pozytywne.
Aktualizacje społecznościowe
GearBest OkazjeGearBest kody rabatowe

Grupy

12 Komentarzy
Zapis sekwencyjny 67 MB/s?! Dyski talerzowe mają więcej...
Odczyt dla odmiany całkiem niezły, ale i tak zdecydowanie odradzam - dobre opinie to zapewne komentarze z GB, gdzie nikt raczej nie napisze o awaryjności.
Tanio można ożywić starego laptopa na SATA 1/2 (o ile pójdzie, bo z tą wsteczną kompatybilnością różnie bywa).
Za $10,55 (użyłem max liczbę punktów) przetestuję.
https://www.pepper.pl/profile/mmpp zapis sekwencyjny raczej mniej ważny, filmów nikt nie będzie na nim trzymał, poza tym SATA 1 i tak przytnie transfer. Istotny jest czas dostępu i tu każdego HDD przebije wielokrotnie. Bardziej martwiłbym się potencjalną awaryjnością - tu przyznam rację, ale to przecież tylko dysk na system + dokumenty z backupem w chmurze, więc nie będzie strat.
cooliklip 28. 2016

Tanio można ożywić starego laptopa na SATA 1/2 (o ile pójdzie, bo z tą wste …Tanio można ożywić starego laptopa na SATA 1/2 (o ile pójdzie, bo z tą wsteczną kompatybilnością różnie bywa).Za $10,55 (użyłem max liczbę punktów) przetestuję[email protected] zapis sekwencyjny raczej mniej ważny, filmów nikt nie będzie na nim trzymał, poza tym SATA 1 i tak przytnie transfer. Istotny jest czas dostępu i tu każdego HDD przebije wielokrotnie. Bardziej martwiłbym się potencjalną awaryjnością - tu przyznam rację, ale to przecież tylko dysk na system + dokumenty z backupem w chmurze, więc nie będzie strat.


Oczywiście - filmów nikt tam nie będzie kopiował Bardziej chodziło mi o udowodnienie na konkretnym przykładzie, że zastosowana pamięć prawdopodobnie jest jeszcze gorsza, niż chociażby w GoodRAM C40 (który i tak był uznawany za dysk dość awaryjny i niezwykle powolny). Odnośnie ożywiania starych laptopów - najczęściej nie mają one możliwości wymiany napędu na drugi dysk, a 55GB na dane i system to dość mało (chociaż wielu osobom może wystarczyć, dlatego samą koncepcję uznaję za sensowną). Natomiast co do awaryjności... backup w chmurze jest akceptowalnym rozwiązaniem tylko przy stałym dostępie do internetu.
o dziwo, większość laptopów dla których ma sens taki SSD ma napęd optyczny, w miejsce którego można wcisnąć stary HDD na obszerniejsze i cenniejsze dane (no OK dochodzą 3 dyszki za przejściówkę, aby włożyć twardziela w miejsce DVD)
preview.tinyurl.com/zuf…fvs

albo kieszeń na USB - przykładowa na USB3.0 to aż nadmiar szczęścia (bo większość starych trupów ma jedynie USB2.0):
preview.tinyurl.com/goc…kej
preview.tinyurl.com/z9m…qos

linki czyste z możliwością podglądu dokąd kierują
Edytowane przez: "szopen" lip 28. 2016
szopenlip 28. 2016

o dziwo, większość laptopów dla których ma sens taki SSD ma napęd optyc …o dziwo, większość laptopów dla których ma sens taki SSD ma napęd optyczny, w miejsce którego można wcisnąć stary HDD na obszerniejsze i cenniejsze dane (no OK dochodzą 3 dyszki za przejściówkę, aby włożyć twardziela w miejsce DVD)http://preview.tinyurl.com/zufafvsalbo kieszeń na USB - przykładowa na USB3.0 to aż nadmiar szczęścia (bo większość starych trupów ma jedynie USB2.0):http://preview.tinyurl.com/gocskejhttp://preview.tinyurl.com/z9mkqoslinki czyste z możliwością podglądu dokąd kierują


Nie bez powodu napisałem "najczęściej nie mają one możliwości wymiany napędu na drugi dysk". Nawet popularny ThinkPad T61 (produkowany zaledwie 6 lat temu) ma napęd ATA zamiast SATA, co wyklucza zastosowanie takiego adaptera - natomiast na modernizację bardziej nowoczesnych laptopów chyba opłaca się wydać nieco więcej, niż 54zł
do wczoraj był też dysk s200 w tej cenie z odczytem i zapisem 500/300 Nie udało mi się go jednak kupić m.gearbest.com/lap…tml
Avatar
Usunięty15786
Oferta już nie aktualna .
mmpplip 28. 2016

Nie bez powodu napisałem "najczęściej nie mają one możliwości wymiany napę … Nie bez powodu napisałem "najczęściej nie mają one możliwości wymiany napędu na drugi dysk". Nawet popularny ThinkPad T61 (produkowany zaledwie 6 lat temu) ma napęd ATA zamiast SATA, co wyklucza zastosowanie takiego adaptera - natomiast na modernizację bardziej nowoczesnych laptopów chyba opłaca się wydać nieco więcej, niż 54złsą też adaptery na ATA - wiem bo mam w starym macbooku.
WrednyBuclip 28. 2016

są też adaptery na ATA - wiem bo mam w starym macbooku.


Zaznaczyłem "takiego adaptera", bo zdaję sobie sprawę z istnienia podobnych urządzeń na ATA - po prostu wydaje mi się, że to niezbyt opłacalne. W wielu starych laptopach (chociażby we wspomnianym T61) napęd ma port IDE, a dysk złącze SATA, więc zamiana jest niemożliwa. Natomiast dyski ATA (IDE) są mało pojemne i drogie.
oczywiście trzeba zachować zdrowy rozsądek, bo modernizacja starego trupa może być wywalaniem kasy w błoto

co do T61 to on był jakoś wyjątkowo długo produkowany, a najuboższe wersje miały fabrycznie HDD 60GB (oczywiście pod koniec produkcji chyba nikt już takich nie kupował)
Już jest 25,40
mmpplip 28. 2016

Zapis sekwencyjny 67 MB/s?! Dyski talerzowe mają więcej... Odczyt dla o …Zapis sekwencyjny 67 MB/s?! Dyski talerzowe mają więcej... Odczyt dla odmiany całkiem niezły, ale i tak zdecydowanie odradzam - dobre opinie to zapewne komentarze z GB, gdzie nikt raczej nie napisze o awaryjności.Akurat do prostego, bezgłośnego HTPC odtwarzającego filmy z sieci. Wystarczy by pomieścić i sprawnie zbootować system, KODI, NetFlix, przeglądarkę, YT.
Prześlij Komentarz

Początkujący łowca okazji! To pierwsza okazja od Maximus21. Podziel się wskazówkami odnośnie publikowania lub po prostu podziękuj ;)

Avatar
@
    Tekst