Niestety, ta okazja już wygasła

Kielce - darmowe talony na kastrację psów i kotów

lip 12. 2022

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Miasto Kielce 19 lipca rozdysponuje 80 talonów (szał , w Kielcach mieszka prawie 200 tys. ludzi, ale to projekt z Budżetu Obywatelskiego, więc i finansowanie ograniczone) na bezpłatną kastrację kotów (kocic i kocurów) oraz psów (samców i suk) właścicielskich.

Talony będzie można odbierać osobiście od godziny 16:00 do 18:00 w holu budynku Urzędu Miasta przy ul. Strycharskiej 6. Talony będą wydawane mieszkańcom Kielc po okazaniu dowodu osobistego oraz książeczki zdrowia zwierzęcia. Każdej osobie przysługuje jeden talon.

Liczba talonów przeznaczonych na zwierzęta właścicielskie to 20 talonów na kocice, 20 na kocury, 20 na suczki i 20 na psy. Część talonów na kastracje psów będzie przyznana osobom w trudnej sytuacji losowej i finansowej.

Integralnym elementem projektu jest wszczepienie zwierzęciu mikroczipa z danymi właściciela lub opiekuna. Elektroniczne oznakowanie wraz z rejestracją w Międzynarodowej Bazie Safe - Animal pomoże w szybkim odnalezieniu właściciela danego zwierzęcia i niezwłocznym skontaktowaniu się z nim.

Zanim co bardziej sceptyczne Pepperki zaczną się pultać, że mikrochip = podatek, ustalcie czy Kielce przyjęły taką politykę, ponieważ wiele miast odchodzi od podatku za posiadanie psa. Wiele samorządów zwalnia również z opłaty za psa, gdy ma on zarejestrowanego chipa, np. Kraków. Z kolei dobrodziejstwo płynące z szybkiej identyfikacji zwierzęcia, jego szybkiego powrotu do domu w przypadku zaginięcia i ograniczania przez to zjawiska bezdomności jest ogromne.

Dla ciekawych i dociekliwych:
  • Akcja Czpiobusa (specjalny bus jeżdżący po różnych miejscach, gdzie można za free zaczipować zwierzę) - czipobus.pl/
Aktualizacje społecznościowe

11 Komentarzy