13°
Zakończone
Karma Bozita Nordic by Nature w tetra packu
5 Komentarzy

Gdzie ty masz rozum i godność człowieka dawać w tym kraju psu do michy jagnięcinę, albo łososia? Na co dzień też tak jadasz?

Pepper

@wojtoon Mój pies jest alergikiem i na większość karm jest uczulony. Aktualnie je karmę na jagnięcinie z kangurem i batatami. Wcześniej jadł łososia z pstrągiem. Nic dziwnego w tym nie widzę szczerze mówiąc. Karma kosztuje tyle ile każda inna z wyższej półki niż Chappi i Pedigree.

KabanLip 15.

@wojtoon Mój pies jest alergikiem i na większość karm jest uczulony. Aktualnie je karmę na jagnięcinie z kangurem i batatami. Wcześniej jadł łososia z pstrągiem. Nic dziwnego w tym nie widzę szczerze mówiąc. Karma kosztuje tyle ile każda inna z wyższej półki niż Chappi i Pedigree.


Masz rację. Niektórzy ludzie uważają, że przecież można kupić czapi albo inne łiskasy dla swoich psów/kotów, bo przecież inne karmy mają lepszy skład niż my jemy na obiad... Tylko nie ogarniają co za szajs w składzie mają te tanie i popularne marki, to tak jakby jadać kebaba każdego dnia na obiad I później dziwić się czemu problemy ze skórą, włosami, fizjologią itd Ja wolę wydać trochę więcej i dać swojemu kotu dobre żarcie (Birt Care, Royal Canin, Bozita, Husse - wszystko kosztuje około 60 zł za 2kg) i cieszyć się z tego, że je zdrowe rzeczy. A jeszcze stać mnie aby wydać 60 zł na suche żarcie dla pupila

wojtoonLip 15.

Gdzie ty masz rozum i godność człowieka dawać w tym kraju psu do michy jagnięcinę, albo łososia? Na co dzień też tak jadasz?





Hhehee troche by było poniżenie mieć świadomość że pies je lepiej od swojego pana?

No cóż ...

Takie życie, ja moge kupić i nie będę miał tego problemu.

Ja ostatnio robiłem sobie kalkulację kosztów żywienia mojego (~37kg) psa karmą typu karton (jakies puffi, chappi, auchan kciuk i inne) vs jakieś markowe, ale nadal z niższej półki i jeszcze na koniec jakieś top premium royal canin czy inne takie z dobrym składem bez śmieci. Polecam każdemu tak przeliczyć - sprawdzacie ile wg wagi psa powinien dziennie jeść karmy wagowo i liczycie ile to kosztuje dziennie, na ile starczy taki worek itp.

Wnioski są proste - gówniana karma jest po prostu droga, ot paradoks. Kupując np 15kg worek jakiegoś boscha, w okolicach 120zł, żywienie dzienne wychodziło dużo taniej (bo tej karmy dziennie idzie ~350g), poniżej chyba nawet 2zł dziennie, a takie marketowe śmieci może są i tanie przy jednorazowym zakupie - tu dasz 120 a tu 30-40 za 15 kilo karmy. Tylko co z tego, kiedy tej gorszej pies musi dziennie zjeść z 700-800g, żeby tak samo się odżywić pod względem kalorii. Na dłuższą metę to się nie opłaca, taniej jest kupić droższą karmę Zaboli jednorazowo - ale starczy na dłużej, a i pies szczesliwszy.

Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst