Kalibrator Spyder5PRO za ok. 465zł @ Amazon.fr
198°Zakończono

Kalibrator Spyder5PRO za ok. 465zł @ Amazon.fr

admin 13
lut 8.
Aktualizacja 1
Kalibrator ponownie dostępny w promocyjnej cenie 107,14€, czyli aktualnie około 465zł z dostawą.
Przydatne urządzenie dla grafików, fotografów...
Kalibrator Spyder5PRO z 45% rabatem we francuskim Amazonie.

Polskie sklepy oferują go w cenach od 669zł wzwyż. Po obniżce w Amazonie zapłacimy ok. 475zł z transportem (107,14€).

Spyder5PRO oferuje zaawansowane funkcje: wbudowany czujnik do kontroli oświetlenia, szeroki zakres ustawień kalibracji, analiza wyświetlanego obrazu oraz importowanie obrazów w celu oceny efektów kalibracji.

Parametry kalibracji:
  • Gamma:1.8, 2.0, 2.2, 2.4
  • Temperatura barwowa bieli: 5000K, 5800K, 6500K, naturalna panelu
  • Uzyskany profil ICC 2, ICC 4.

13 Komentarzy

Do skalibrowania nowego TV 4K HDR nadaje się? Pytam, bo profesjonalne skalibrowanie TV 50
+ cali to podobna kwota co za ten sprzęt. A tu mamy na własność kalibrator.
Avatar

Usunięty5246

tylkoDeal32 min

Do skalibrowania nowego TV 4K HDR nadaje się? Pytam, bo profesjonalne skalibrowanie TV 50+ cali to podobna kwota co za ten sprzęt. A tu mamy na własność kalibrator.


Mam ten model to się wypowiem . Teoretycznie sprzęt należy kalibrować co jakiś czas, ponieważ wraz z upływem czasu monitor może inaczej pracować. Dodatkowo ulec zmianie może ustawienie oświetlenia przy którym pracujemy - jego ilości, oraz temperatura barwowa - czy też po prostu kolor ścian które to oświetlenie odbija. Spyder ten, ma czujnik oświetlenia więc teoretycznie ma to pomagać w takich sytuacjach (czego nie można napisać o jednorazowej kalibracji, prawda?).

Czy się nadaje to już zupełnie inna sprawa. Kalibracja ma przede wszystkim zapewnić odpowiedni balans bieli - co przy "TV" nie ma sensu, ponieważ przy dynamicznych filmach sami sztucznie podbijamy kontrast w celu zapewnienia przyjemniejszego odbioru, a nie dążymy do referencyjnych kolorów filmu - nie wspominając już o samych kodekach czy źródle obrazu.

No i najważniejszy aspekt to to, że kalibracja taka działać będzie wyłącznie pod PC/Mac/Laptop. Może więc się Tobie przydać przy założeniu, że oglądasz filmy z laptopa podłączonego kablem HDMI.

Odnośnie okazji, to cena wcale nie jest taka okazyjna, ponieważ wiele osób uważa, że kalibrator ten zabarwia na czerwono. Nie wiem czy słusznie. Wiem jedynie, że starsze wersje są równie dobre, ale mogą nie posiadać takich bajerków jak czujnik światła itd. Część monitorów typu NEC czy Eizo ma wbudowany kalibrator , który automatycznie wysuwa się raz na jakiś czas i kalibruje monitor automatycznie.

tylkoDeal1 godz., 43 min

Do skalibrowania nowego TV 4K HDR nadaje się? Pytam, bo profesjonalne skalibrowanie TV 50+ cali to podobna kwota co za ten sprzęt. A tu mamy na własność kalibrator.


Raczej nikt nie kalibruje TV
Ustawiasz jak chcesz, mnie osobiście obraz żyleta, czyli w najlepszej jakości i przy dużym podświetleniu męczy mi oczy.
Zazwyczaj ustawiam z preset KINO lub MULTIMEDIA i zjeżdżam z podświetleniem na 20-30.

Jeżeli chodzi o monitory to jak najbardziej do pracy jest kalibracja wymagana.
Tutaj lepiej dołożyć jak się zajmujesz profesjonalnie do: I1display PRO
A jak lubisz gadżety to ten Spider będzie tylko OK.

wojciech.zawadzki1 godz., 22 min

Mam ten model to się wypowiem . Teoretycznie sprzęt należy kalibrować co jakiś czas, ponieważ wraz z upływem czasu monitor może inaczej pracować. Dodatkowo ulec zmianie może ustawienie oświetlenia przy którym pracujemy - jego ilości, oraz temperatura barwowa - czy też po prostu kolor ścian które to oświetlenie odbija. Spyder ten, ma czujnik oświetlenia więc teoretycznie ma to pomagać w takich sytuacjach (czego nie można napisać o jednorazowej kalibracji, prawda?). Czy się nadaje to już zupełnie inna sprawa. Kalibracja ma przede wszystkim zapewnić odpowiedni balans bieli - co przy "TV" nie ma sensu, ponieważ przy dynamicznych filmach sami sztucznie podbijamy kontrast w celu zapewnienia przyjemniejszego odbioru, a nie dążymy do referencyjnych kolorów filmu - nie wspominając już o samych kodekach czy źródle obrazu.No i najważniejszy aspekt to to, że kalibracja taka działać będzie wyłącznie pod PC/Mac/Laptop. Może więc się Tobie przydać przy założeniu, że oglądasz filmy z laptopa podłączonego kablem HDMI.Odnośnie okazji, to cena wcale nie jest taka okazyjna, ponieważ wiele osób uważa, że kalibrator ten zabarwia na czerwono. Nie wiem czy słusznie. Wiem jedynie, że starsze wersje są równie dobre, ale mogą nie posiadać takich bajerków jak czujnik światła itd. Część monitorów typu NEC czy Eizo ma wbudowany kalibrator , który automatycznie wysuwa się raz na jakiś czas i kalibruje monitor automatycznie.


Miałem go w rękach, to się wypowiem.
1. umiem kalibrować wyświetlacze;
2. kalibrowałem ich już wiele (sobie, znajomym, oczywiście nie jest to moim źródłem dochodu);
3. sam używam ColorMunki;
4. nie będę pisał jak profesjonaliści, że tamim "g" to nic nie skalibrujesz, ale będIe to baaaardzo trudne;
5. wszystkie spektrometry, kolorymetry itp. potrzebują zasilania, a skoro tak, to pobuierają pewną moc, a ta moc jest rozpraszana na ciepło, a to ciepło podgrzewa przetwornik, a ten zmienia parametry swojej pracy - profesjonalne posiadają bardzo dobrą kompensację, te tańsze (tak za 1500-2500zł) funkcję kalibracji wewnętrznej, a ten nie ma nic;
6. nie prawda, że niegrogim urządzeniem skalibrujesz tylko tor PC, po prostu do kalibracji potrzeba:
- czujnika światła (spektrometru, kolorymetru, spektrofotometru, czy jak kogo stać);
- komputera do odczytu danych;
- programu do interpretacji i zobrazowania pomiarów;
- materiałów referencyjnych na różnych nośnikach, aby ustawić różne źródła sygnału (DVD, BluRay 3D, NAS, DVBT);
7. każde z powyższych jest ważne, a dobra kalibracja odpłaca się komfortem oglądania i wystarcza na kilka lat (ważne, żeby TV popracował kilkaset godzin po zakupie zanim go skalibrujemy).

Podsumowując moim zdaniem szkoda tej kasy na takią zabawkę i oczywiście szkoda kasy na profesjonalny kolorymetr, dlatego polecam ColorMunki photo, który można kupić za około 1,8tyś. zł, a będą dobre efekty na lata.

Ludzie tego nie potrzebują, bo mają tak oczoj. ustawione parametry w swoich TV, że wszelkiego rodzaju "kalibratory" tylko popsułyby im obraz w ich mniemaniu

Jak dla mnie szkoda kasy na takie coś.
ciut lepiej nie znaczy dobrze.
Wydatek prawie 500zł i masz raptem odrobinkę bliżej optimum...
Odrobinkę...
lepiej na początek kupić przyzwoity monitor, potem zapłacić za kalibrację, Niestety to są koszty.
monitor do amatorskiej zabawy "na poziomie" zaczyna się już od 1500zł. 24"

Mam 4 Elite i jeżeli dalej mają taką politykę softu jak wcześniej to nie polecam. Rejestracje, aktywacje, brak przenośności i obowiązek wykupywanie licencji do nowszych wersji softu. Leży i się kurzy przez to.

Zbędny bajer, monitory w nocy będą Wam wypalać oczy podobnie jak "nowa" technologia HDR w TV przy 1200 cd/m xD
Avatar

Usunięty5246

MolibdenowyMateusz10 min

Mam 4 Elite i jeżeli dalej mają taką politykę softu jak wcześniej to nie po …Mam 4 Elite i jeżeli dalej mają taką politykę softu jak wcześniej to nie polecam. Rejestracje, aktywacje, brak przenośności i obowiązek wykupywanie licencji do nowszych wersji softu. Leży i się kurzy przez to.


Można używać innego oprogramowania

Szkoda pieniędzy na tą zabawkę:
hdtvpolska.com/for…2w/
Poniżej ColorMunki Display nie ma sensu schodzić

wojciech.zawadzki2 godz., 3 min

Można używać innego oprogramowania


Coś polecisz? Bo mnie ostatnio tak przeorali, że wydawało mi się, że nawet sterowniki chcą aktywować
Avatar

Usunięty5246

MolibdenowyMateusz1 godz., 37 min

Coś polecisz? Bo mnie ostatnio tak przeorali, że wydawało mi się, że nawet …Coś polecisz? Bo mnie ostatnio tak przeorali, że wydawało mi się, że nawet sterowniki chcą aktywować


O ile dobrze pamiętam to HCFR Colorimeter poprawnie działał ze spyderem, przy czym nie pamiętam czy obsługiwał ten czujnik od oświetlenia . Oprogramowania jest mnóstwo.

MolibdenowyMateusz5 godz., 39 min

Coś polecisz? Bo mnie ostatnio tak przeorali, że wydawało mi się, że nawet …Coś polecisz? Bo mnie ostatnio tak przeorali, że wydawało mi się, że nawet sterowniki chcą aktywowaćArgyllCMS + DisplayCAL
Edytowane przez: "Merlinek" lut 8.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst