Ta okazja została opublikowana ponad 2 tygodnie temu i może już nie być dostępna.
Judasz, Tosca Lee
336°

Judasz, Tosca Lee

9,99zł35zł-71% 10,99zł
10
336°
Judasz, Tosca Lee
gru 30. 2020
Bestsellerowa autorka „New York Timesa” przedstawia przekonujący portret najbardziej szkalowanej postaci biblijnej.
Posłużę się jedną z recenzji na Empik:

"Tosca Lee to bestsellerowa amerykańska pisarka, znana głównie z powieści historycznych i thrillerów ponadnaturalnych, laureatka wielu nagród i wyróżnień, która zadebiutowała dziełem „Diabeł. Autobiografia”. Jakiś czas temu na naszym rynku, nakładem Wydawnictwa Święty Wojciech, pojawiła się druga książka jej autorstwa, przedstawiająca historię jednego z dwunastu apostołów, który zdradził swojego nauczyciela i wydał go za 30 srebrników, człowieka zhańbionego, potępianego i okrytego złą sławą.
Judasza z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Postać, której imię stało się synonimem zdrajcy do dziś budzi liczne kontrowersje i stanowi przedmiot wielu dyskusji. Czy Judasz naprawdę był takim czarnym charakterem, za jakiego go mamy? Czy człowiek, którego Jezus nazywał przyjacielem, świadomie wydał swojego mistrza na pewną śmierć? Dlaczego podczas ostatniej wieczerzy, gdy Jezus wyznaje, że jeden z jego uczniów go zdradzi, Judasz pyta „Chyba nie ja?”, a po Jego śmierci popełnia samobójstwo? Tosca Lee w swojej najnowszej powieści postanawia odpowiedzieć na te i inne pytania, podejmując próbę zmierzenia się z jednym z najbardziej znanych aktów zdrady w historii chrześcijaństwa. Czy jej się to udało?
Książka „Judasz” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Tosci Lee i muszę przyznać, że trochę się go obawiałam. Nie jestem szczególną miłośniczką powieści historycznych, ale byłam niezmiernie ciekawa historii, jaka wyszła spod pióra tej amerykańskiej autorki, dlatego postanowiłam dać jej szansę. Niesamowicie pochlebne recenzje i fakt, że pozycja ta sprzedała się w 7 tys. egzemplarzy w dniu premiery również mnie zaintrygowały i zaostrzyły mój apetyt, dlatego jak najszybciej zabrałam się za czytanie. I było warto. „Judasz” okazał się dokładnie taką lekturą, na jaką liczyłam; niesamowicie absorbującą, zmuszającą do myślenia i zapadającą w pamięć. Autorka umiejętnie łączy fakty historyczne z fikcją literacką, tworząc historię barwną i dopracowaną pod każdym względem, którą śledzi się z autentycznym zaangażowaniem. Tosca Lee tchnęła życie w postać, która dla niektórych była jednoznaczna, tworząc pełnokrwistego i wielowymiarowego bohatera, którego ocena nie jest już tak oczywista. Judasz, podobnie jak większość z nas, miał swoje plany i marzenia, wątpił, gubił się i zmagał z własnymi demonami, ale starał się postępować w zgodzie z własnym sumieniem, mimo licznych wątpliwości i rozterek, które nim targały i kazały zbaczać z obranej ścieżki. Ale nie tylko jego postać zasługuje na uznanie. Autorce udało się również stworzyć wiarygodny portret Jezusa; uchwycić jego enigmatyczność, charyzmę, jak również gwałtowność i nieprzewidywalność. „Judasz” naprawdę mnie zaskoczył. To niesamowita książka, która chwyta za serce i wzrusza do łez, wywołując wiele emocji i poddając w wątpliwość to, co do tej pory uznawaliśmy za niepodważalne. Tosca Lee stworzyła niezwykle zajmującą i przekonującą historię, w którą naprawdę można uwierzyć. Serdecznie polecam!
'

Aktualizacje społecznościowe
Format 150x225
Stron 350
Oprawa miękka.
Najtańsza dostawa (paczkomat) 10,99, za free od 149.
Najlepsze komentarze
10 Komentarzy
Prześlij Komentarz