Johnnie Walker B. L. Speyside Origin 12yo, 42%, 0,7l
56°

Johnnie Walker B. L. Speyside Origin 12yo, 42%, 0,7l

119,99złLidl Okazje
7
56°
Johnnie Walker B. L. Speyside Origin 12yo, 42%, 0,7l
paź 15. 2020Dostępność Ogólnopolska
W lidlu w Dąbrowie Górniczej dziś rano. Nie wiem czy to promka ale cena dobra
Aktualizacje społecznościowe
Lidl OkazjeLidl gazetka
Najlepsze komentarze
Cena standardowa.
7 Komentarzy
Cena standardowa.
Normalna cena, ale ten Jaś wyjątkowo udany. Złoty za to w cenie zawyżonej-wg najnowszej gazetki 150zł powinien chodzić.
"Nie wiem czy to promka ale cena dobra" - a na jakiej podstawie stwierdziłeś że to dobra cena skoro ten Jasiek stoi w Lidlu przez cały czas w takiej cenie? 😃
Wyłącz to chłopie bo minusy będą. Wstawka z dupy.
Czemu tu jest kategoria gry wideo? :v
Ktoś pił tego? Najlepiej czarny mi smakuje, bo ten Double BLECK kicz
W przypadku Speyside jest to mieszanka Glendullan i Cardhu, to ostatnie oczywiście jest bardzo często trzonem bardziej poślednich odmian Jasia. Chociaż whisky zostały pierwotnie stworzone do koktajli (w przypadku Speyside sugestywnym dodatkiem jest czarny bez i woda sodowa), najlepiej jednak traktować je jako możliwość poznania-skosztowania regionu czyli de facto tego, o czym się teraz dużo mówi, a niewiele wie, więc terroir. O Speyside jako takim można powiedzieć, że nie jest to ani kierunek całkowitego przesłodzenia, ani tym bardziej kierunek dopiero co podpalonego szpitala. Moim zdaniem Speyside pozostaje kwintesencją tego, czego oczekuje się od normalnej, nieprzekombinowanej szkockiej.
W aromacie miód leśny, wrzosowy, sól morska, ciasto drożdżowe z bakaliami, również dzika róża, a nawet fiołki jak z kłącza kosaćca, choć jest to akcent bardzo krótkotrwały. W oddali odrobina dymu, ale w formie kandyzowanego imbiru, idąca w kierunku pikantności. Nuta dolna bardziej kwiatowa, tymianek, troszkę furfuralu. Nuta dolna staje się bardziej odzwierciedleniem Glendullan, może i nawet w wersji dla króla Edwarda VII-go, który był jej stałym odbiorcą.
Smak jest bardzo zdecydowany, charakterystyczny dla marki, ale jednak akcentujący właśnie te dwie destylarnie. Whisky nie jest słodka, raczej półwytrawna z wyrazistym dymno-imbirowym finiszem. Ten imbir można nawet porównać do piekącego charakteru kłącza tataraku. Ściera się w niej duży odsetek kwaskowatego, przyjemnie rześkiego jabłka z waniliową słodyczą creme brulee. Zaś pomiędzy, pod warunkiem dobrego napowietrzenia whisky, pudding kakaowy, który podobnie jak fiołki jest akcentem krótkotrwałym, ale znaczącym. Idealnie wyważony alkohol (deklarowane 42%)

Jak Ci tak smakuje black, to poszukaj wersji Shadow-jest bardziej wyrazista, ostrzejsza, ale nie jest taka jak Double Black.
Prześlij Komentarz

Początkujący łowca okazji! To pierwsza okazja od AKP. Podziel się wskazówkami odnośnie publikowania lub po prostu podziękuj ;)

Avatar
@
    Tekst