Niestety, ta okazja już wygasła

[ iPhone / iPad ] Lovecraft's Untold Stories @AppStore

sie 1. 2022

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Lovecraft's Untold Stories na Apple iPhone i iPad za 4,99 zł w AppStore

Lovecraft's Untold Stories to roguelike'owa gra RPG akcji wzbogacona o elementy przygodowe, autorstwa niezależnego rosyjskiego studia Blini Games. Produkcja została osadzona w uniwersum tak zwanej „mitologii Cthulhu”, stworzoną w opowiadaniach słynnego H.P. Lovecrafta.

Gameplay:


W Lovecraft's Untold Stories możemy się wcielić w pięć postaci – prywatnego detektywa, złodzieja, profesora, wiedźmę oraz ghula. Każda z nich ma do przeprowadzenia własne śledztwo w miejscach inspirowanych opowiadaniami samotnika z Providence. Wśród lokacji czekających na odwiedzenie można znaleźć ponurą rezydencję z epoki wiktoriańskiej, opuszczony szpital, w którym przeprowadzano zakazane eksperymenty, a także dżunglę zamieszkiwaną przez plemiona odprawiające tajemne rytuały.

W poszczególnych wątkach fabularnych ważną rolę odgrywają kosmiczne siły uosabiane przez Wielkich Przedwiecznych, jak Nyarlathotep, Dagon, Shub-Niggurath, Azathoth czy wreszcie sam Cthulhu. Mowa o istotach tak potężnych, że człowiek nie jest w stanie ogarnąć ich rozumem, toteż protagoniści muszą być dobrze przygotowani do konfrontacji z nimi; w przeciwnym wypadku oszaleją, gdy tylko je zobaczą. Wyposażeni w odpowiednią wiedzę mogą jednak odwlec nieuniknione, stawiając im przynajmniej częściowy opór.
Aktualizacje społecznościowe

1 Komentarz