Niestety, ta okazja już wygasła
Ikea Tradfri, zestaw pilot plus kolorowa żarówka 600lm, Ikea Bydgoszcz
75° Zakończono

Ikea Tradfri, zestaw pilot plus kolorowa żarówka 600lm, Ikea Bydgoszcz

99,99zł129zł-22% Darmowa dostawa DarmowaIKEA Okazje
10
75° Zakończono
Ikea Tradfri, zestaw pilot plus kolorowa żarówka 600lm, Ikea Bydgoszcz
cze 12. 2019Dostępność Ogólnopolska

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Jak w temacie, pilot plus żarówka. Sporo sztuk.

Są jeszcze zestawy pilot + żarówka ze spektrum światła białego 980lm za 119 zł przecenione z 149 zł, też sporo sztuk.

Sprzedaż na dziale oświetlenia, więc w razie czego 365 dni na zwrot.
Aktualizacje społecznościowe
IKEA OkazjeIKEA ikea katalog
10 Komentarzy
Xiaomi lepsze. Chyba, że ktoś potrzebuje 980lm w przypadku białej żarówki.
enocylhdclub12/06/2019 12:12

Xiaomi lepsze. Chyba, że ktoś potrzebuje 980lm w przypadku białej żarówki.


Hej. Kiedyś słyszałem, że xiaomi zaczął współpracę z Ikea i za jakiś czas oświetlenie Smart w Ikea ma być właśnie od xiaomi :-) Wtedy xiaomi będzie lepsze od xiaomi ;-)

Może dlatego zaczynają wyprzedawać ? Ktoś coś słyszał / ktoś coś wie może? Bo możliwe, że coś źle zapamiętałem i teraz plotki rozsiewam :-D
Edytowane przez: "Mpy" cze 12. 2019
Mpy12/06/2019 12:18

Hej. Kiedyś słyszałem, że xiaomi zaczął współpracę z Ikea i za jakiś czas o …Hej. Kiedyś słyszałem, że xiaomi zaczął współpracę z Ikea i za jakiś czas oświetlenie Smart w Ikea ma być właśnie od xiaomi :-) Wtedy xiaomi będzie lepsze od xiaomi ;-)Może dlatego zaczynają wyprzedawać ? Ktoś coś słyszał / ktoś coś wie może? Bo możliwe, że coś źle zapamiętałem i teraz plotki rozsiewam :-D


Ok, znalazłem, pytanie na ile wiarygodne (nie wczytywałem się):

benchmark.pl/akt…tml

Tylko tutaj piszą, że produkty Ikea mają się dać (w nieokreślonej przyszłości i to tylko w Chinach na razie chyba?) podpiąć do systemów Xiaomi i czujniki Xiaomi do bramki Ikea. Ale jeśli da się w Chinach, to może i wszędzie ;-) Albo custom bramaka i podpinamy co chcemy, ale ja niestety nie mam czasu, żeby móc się zagłębić w temat na razie :-(
Edytowane przez: "Mpy" cze 12. 2019
Mpy12/06/2019 12:20

Ok, znalazłem, pytanie na ile wiarygodne (nie wczytywałem s …Ok, znalazłem, pytanie na ile wiarygodne (nie wczytywałem się):http://www.benchmark.pl/aktualnosci/xiaomi-i-ikea-lacza-sily-oto-jakie-beda-tego-owoce.htmlTylko tutaj piszą, że produkty Ikea mają się dać (w nieokreślonej przyszłości i to tylko w Chinach na razie chyba?) podpiąć do systemów Xiaomi i czujniki Xiaomi do bramki Ikea. Ale jeśli da się w Chinach, to może i wszędzie ;-) Albo custom bramaka i podpinamy co chcemy, ale ja niestety nie mam czasu, żeby móc się zagłębić w temat na razie :-(


2434251-RU24z.jpgRegion China. Appka ze sklepu.
Hej wszystkim

Widzę, że sporo osób minusuje. Z czystej ciekawości, czy ktoś może mi naświetlić sprawę, czy chodzi o to, że zniżka mała, czy ludzie nie lubią Ikea (może coś na zasadzie morele?), czy coś innego?

Dzięki!
Mpy12/06/2019 13:06

Hej wszystkimWidzę, że sporo osób minusuje. Z czystej ciekawości, czy ktoś …Hej wszystkimWidzę, że sporo osób minusuje. Z czystej ciekawości, czy ktoś może mi naświetlić sprawę, czy chodzi o to, że zniżka mała, czy ludzie nie lubią Ikea (może coś na zasadzie morele?), czy coś innego?Dzięki!Pepper serius byznes?
Czy ktos je posiada i jest w stanie potwierdzic ze żarówki samoczynnie potrafia odpiac sie od 'systemu' ?
Hej. Ja miałem jedną żarówkę Tradfri podpiętą, ale pod mostek Hue (nie Ikea) przez jakiś czas i nic się nie odpinało.

Teraz w jednym pokoju mam jedną żarówkę około 1000 lm Tradfri - bez podpięcia do mostka, używaną po prostu z pilotem Ikea (pilot z przyciskami). W porównaniu do Hue, Tradfri działa jednak mniej przyjemnie, tzn. czasami żarówka Tradfri - sparowana bezpośrednio z pilotem Tradfri, bez mostka - zapala się / gaśnie z odczuwalnym, np. 1 sekundowym opóźnieniem. Czasami nawet potrafi wcale nie zareagować na komendę z pilota za pierwszym razem. Z Hue mam trzy żarówki, jedna połączona z pilotem Hue bezpośrednio, dwie przez mostek Hue + pilot Hue i takich objawów nie zaobserwowałem. Tzn. może ten pilot Hue połączony z żarówkami przez mostek Hue raz czy dwa w ciągu 1,5 roku nie mógł się skomunikować z mostkiem , ale na tyle sporadycznie, że praktycznie niezauważalnie.
etamin12/06/2019 14:40

Czy ktos je posiada i jest w stanie potwierdzic ze żarówki samoczynnie p …Czy ktos je posiada i jest w stanie potwierdzic ze żarówki samoczynnie potrafia odpiac sie od 'systemu' ?


Jest jedna potwierdzona przyczyna - małe dzieci i ich chęć zabawy takimi gadżetami (pewne kombinacje są przewidziane do zresetowania, czy rozłączenia każdego rodzaju podobnego sprzętu - patrz instrukcje online), być może aktualizacja firmware żarówek może powodować jakieś chwilowe problemy, ale nawet w takiej sytuacji ich nie spotkałem (poza kiepskim działaniem pilotów Ikei w nienatywnym systemie), a dość sporo tego sprzętu przeszło przez moje ręce i jest to dość sensowne uzupełnienie systemu Philips Hue, choć piloty działają dość dyskusyjnie, a zastosowane ogniwo jest niewielkiej pojemności i działa stosunkowo krótko (w porównaniu np. ze standardowym pilotem Hue czy nawet pilotem Trust, by nie wspominać, że system Philipsa oferuje też piloty bezbateryjne - zasilane tzw. energy-harvesterem).
Być może krótki czas życia ogniwa jest źródłem pogłosek o nieprawidłowym działaniu "żarówek".

Wracając jednak do tematu okazji wśród żarówek RGB+TW (czyli kolorowych z trybem odcieni bieli) Zigbee ZLL ta z okazji jest akurat najsłabszym wyborem, pilot też "tyłka nie urywa" - problemem jest tryb kolorowy (w środku nie zamontowano zielonych LEDów, więc po prostu ilość możliwych do uzyskania kolorów jest ograniczona - dlatego pilot Tradfri umożliwia przełączenie między kilkoma kolorami, a oficjalna aplikacja ma bardzo ograniczoną paletę - 20 kolorów do wyboru, z czego bodajże 5 to odcienie bieli).

Obrazek z apki (poniżej) pochodzi wprawdzie z połączenia mostka Ikei z osprzętem innego producenta, ale w przypadku tej żarówki to wygląda identycznie (nie używam obecnie mostka Ikei - we wszystkich systemach mam teraz Hue v2, które są znacznie bardziej elastycznie i integrują się praktycznie bezproblemowo z każdym popularnym systemem ID).

2436753-c8tOu.jpg

Można wprawdzie wykorzystać ten sprzęt do uzupełnienia systemu Philipsa z tamtej okazji:
pepper.pl/pro…968
ale z góry uprzedzam, że może być konieczny wcześniej dostęp do mostka Ikei w celu aktualizacji firmware (zależy jaka jest wersja firmware tych akcesoriów obecnie), ale wtedy kupowanie starter-packa zawierającego pilota Ikei nie ma sensu, bo piloty Philipsa są o wiele długości lepsze (choć te działają tylko w systemie Hue, a ikeowskie mogą działać też jako uzupełnienie innych systemów, ale z limitowaną ilością funkcji).
Ten model dodatkowo jest stosunkowo najciemniejszy wśród zbliżonej konkurencji.

PS We Wrocławiu (Bielany Wrocławskie) te starter-kity też są w tej cenie (i raczej nie ma informacji "ostatnie sztuki") - akurat dzisiaj tam byłem,
Leci plusik, choć ta cena pewnie już zostanie (starter-kity zwyczajowo wszędzie są tańsze od jednopaków, ale w Ikei ta reguła chyba nie obowiązuje?), jakkolwiek mnie to nie zachęciło do kupna - po prostu wiem jak ten sprzęt działa.
Edytowane przez: "szopen" cze 12. 2019
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst