Niestety, ta okazja wygasła 4 minuty temu.
-65°
Opublikowano 22 października 2023

Gra Ikaruga za darmo z Tureckiego Xbox Store @ Xbox One / Xbox Series X|S

ZA DARMO0,01zł
Awatar użytkownika megalodon
Opublikowane przez
megalodon
Dołączył w 2019
9 510
4 048

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Więcej Xbox Series X

Znajdź więcej okazji Xbox Series X

Sprawdź więcej okazji

Odkryj więcej ofert na głównej stronie

Ikaruga jest dość klasycznie wykonaną strzelaniną, rozgrywaną w dwuwymiarowym środowisku. Zasiadamy za sterami futurystycznie zaprojektowanego myśliwca, nieustannie przemieszczając się w stronę górnej krawędzi ekranu i likwidując wszystkich napotykanych wrogów. Ikaruga początkowo zadebiutowała na automatach do gier. Miało to miejsce pod koniec 2001 roku. Strzelanina ta doczekała się jednak dwóch poważnych konwersji – na Dreamcasta oraz Gamecube’a, przy czym europejskim graczom lepiej znana jest ta druga edycja.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzednich edycji tej strzelaniny, zadbano o niezbyt wyszukany wątek fabularny. W trakcie rozgrywki poznajemy historię wojownika o imieniu Shinra. Jest on ostatnim pozostałym przy życiu członkiem pewnej pokojowo nastawionej federacji. Główny bohater pragnie pomścić śmierć swoich pobratymców, ruszając na wojnę z okrutnym Tenro Horaiem oraz podległymi mu oddziałami. Shinra do niszczenia wrogich statków używa tytułowego prototypowego myśliwca.

Elementem odróżniającym Ikarugę od innych strzelanin z tego gatunku jest zastosowanie systemu polegającego na dostosowywaniu swoich ataków do rodzaju pojawiających się na ekranie przeciwników. Wciskając odpowiedni klawisz sprawiamy bowiem, iż tytułowy myśliwiec przybiera jeden z dwóch dostępnych kolorów – czarny lub biały. Zasady działania tego mechanizmu nie są skomplikowane. Przykładowo, wybierając czarny kolor możemy absorbować ataki czarnych myśliwców wroga. Jednocześnie musimy uważać na białe jednostki, gdyż to one mogą zadawać nam najpoważniejsze obrażenia. Schemat ten działa też oczywiście w drugą stronę.
Xbox Więcej szczegółów na
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika megalodon
    Autor
    może ktoś skorzysta (Edytowano)
  2. Awatar użytkownika AlecClaire
    Jak to dodać?