Niestety, ta okazja już wygasła

Hankey Bannister / 40% / 0,7l Kaufland Wrocław Aquapark Blend @whisky

mar 23. 2022

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Hankey Bannister / 40% / 0,7l Kaufland Wrocław Aquapark516373_1.jpgcena pierwotna była 55

Hankey Bannister Original to whisky mieszana w kolorze bursztynu. W smaku lekko słodkawa z wyczuwalnymi aromatami karmelu i toffi. Dobrze zbalansowana paleta smakowa podkreślona przyprawami. Finisz niezbyt długi z lekko pieprznym wykończeniem.

Historia marki Hankey Bannister sięga 1757 roku, kiedy to dwóch wspólników - Beaumont Hankey i Hugh Bannister postanowiło połączyć siły aby zapewnić londyńskiej śmietance towarzyskiej źródło najwykwintniejszych win i alkoholi. Firma rozrastała się i przenosiła w coraz bardziej prestiżowe lokalizacje w Londynie. Na początku XX król George V przyznał firmie opatrzony królewską pieczęcią dokument gwarantujący najwyższą jakość jej wyrobów.
Od 1988 roku destylarnia jest własnością firmy Inver House Distilleries do której należą destylarnie Balblair, Pulteney, Speyburn, Balmenach i Knockdhu.
Single malty tych destylarni wchodzą w skład blendów Hankey Bannister.

W roku 2009 40-letni Hankey Bannister w konkursie World Whisky Awards otrzymał tytuł najlepszej whisky typu blended na świecie.

Do miłośników marki Hankey Bannister należał między innymi Sir Winston Churchill, a współcześnie Jeremy Clarkson - autor słynnego programu motoryzacyjnego "Top Gear"
Aktualizacje społecznościowe
22 Komentarze
Prześlij Komentarz