Niestety, ta okazja już wygasła
Gry książkowe, paragrafowe w formatach ebook (MOBI, EPUB) oraz PDF za darmo
554° Zakończono

Gry książkowe, paragrafowe w formatach ebook (MOBI, EPUB) oraz PDF za darmo

22
554° Zakończono
Gry książkowe, paragrafowe w formatach ebook (MOBI, EPUB) oraz PDF za darmo
lip 11. 2019

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Z wikipedii:

Gra paragrafowa – gra książkowa (gamebook), oparta na wyobraźni gracza, podobna do gry fabularnej, ale przeznaczona najczęściej dla jednej osoby.
Gra polega na czytaniu opisów i dokonywaniu wyborów, z których każdy odsyła nas do innego paragrafu w książce (stąd nazwa). W trakcie gry można zbierać przedmioty (swój stan posiadania gracz przeważnie zapisuje na osobnej kartce) i ich używać, zmieniają się także takie wartości jak siła czy punkty życia. Istnieją też pozycje pozbawione podobnych statystyk, które skupiają się na dążeniu do uzyskania jak najbardziej literackiej formy zbliżonej do opowiadania.

W jedynej słusznej cenie, czyli za darmo. Co najważniejsze gra dla jednej osoby, więc robię dzisiaj dzień piwniczniakom

Formaty PDF, MOBI i EPUB pozwolą na czytanie/granie na dowolnym urządzeniu.
Aktualizacje społecznościowe
22 Komentarze
a z ciekowości pobiorę,
O spróbuje. Fajna wstawka +
Fajnie, że ktos wspomniał o tej inicjatywie. Co jakoś czas dodawane są nowe tytuły. Tylko warto zwrócić uwagę na warunki pobrania (prośba o darowiznę na jakiś cel itp.)
Dzieki wielki mistrzu!
Pobrane wszystkie, bedzie czytane. Gigantyczny PLUS ❤
Ale zajefajna opcja
Jest coś po angielsku? Albo wie gdzie mogę takowe znaleźć?
Może ktoś paczkę zrobi?
Którą szczególnie polecacie na początek przygody z taką formą czytelnictwa?
SirArt11/07/2019 13:27

Jest coś po angielsku? Albo wie gdzie mogę takowe znaleźć?


Google + hasło "free gamebooks format_który_Cię_interesuje"

Tutaj masz PDFy z fantasy, enjoy
fidofehuta11/07/2019 13:36

Google + hasło "free gamebooks format_który_Cię_interesuje" Tutaj masz …Google + hasło "free gamebooks format_który_Cię_interesuje" Tutaj masz PDFy z fantasy, enjoy


Dziękuje czciggodny Pepperowiczu
Można jakoś wybrać poziom trudności? Jest multiplayer?
ciekawa sprawa, czas zakosztować
"Wojownik Autostrady"
ehh, to były czasy...
A ktoś poleci coś dla dziecka? (11 lat)
Oj ... wspomnienia z "dzieciństwa".. Świetna rzecz jak padnie wam komórka/stracicie zasięg Plus oczywisty
longu11/07/2019 18:37

A ktoś poleci coś dla dziecka? (11 lat)Oj panie ... ciężko będzie bo to raczej 15+. Na szybko - zobacz może sam najpierw PIERŚCIEŃ LORDA HATIFNATA / CALLISTA / PRZESYŁKA z tego linku. Reszta raczej się nie nadaje imho.
eter11/07/2019 18:53

Oj panie ... ciężko będzie bo to raczej 15+. Na szybko - zobacz może sam na …Oj panie ... ciężko będzie bo to raczej 15+. Na szybko - zobacz może sam najpierw PIERŚCIEŃ LORDA HATIFNATA / CALLISTA / PRZESYŁKA z tego linku. Reszta raczej się nie nadaje imho.


Chyba się nie nada. Na stronce napisali:

"Uwaga! W tekście występują wulgaryzmy i treści o zabarwieniu seksualnym nie polecane czytelnikom poniżej szesnastego roku życia!"

Ale dzięki
longu11/07/2019 19:10

Chyba się nie nada. Na stronce napisali:"Uwaga! W tekście występują wul …Chyba się nie nada. Na stronce napisali:"Uwaga! W tekście występują wulgaryzmy i treści o zabarwieniu seksualnym nie polecane czytelnikom poniżej szesnastego roku życia!"Ale dziękiNp, to tak jak pisałem na szybko po zobaczeniu co na stronie siedzi. Zobacz pozostałe albo wuja zapytaj o darmowe paragrafowe.
longu11/07/2019 18:37

A ktoś poleci coś dla dziecka? (11 lat)


"Astronauta. Historia pewnej wyprawy". Wydawnictwo Olesiejuk Sp. z o.o.
Trafiłem kiedyś w Carrefour w koszu za 5zł. Czytałem z córką (8 lat) i bardzo jej się podobało.
Edytowane przez: "MrZet" lip 11. 2019
Osobiście bardzo polecam "Awarię" Szymona Ryżki. Do znalezienia na: paragrafowegranie. "Afrykański Świt" Muszyńskiego jest do znalezienia w sklepie Google - bardzo dobrze zrobiony, z wieloma osiągnięciami do odblokowania (niestety, sama gra dość krótka).

Natomiast po angielsku świetne są gamebooki Delight Games (też w sklepie Google). Szczególnie polecam 4-cześciowy kryminał z bohaterem w stylu Marlowe'a: "Detective's Choice", sensacyjnego: "Noble Man", z fantasy zaś warto sięgnąć po "Wizard's Choice", ale przede wszystkim koniecznie trzeba przejść genialną serię "Paladins" Davida Dalglish'a.

Od Hosted Games: post-apo "Doomsday on Demand", "Choice of Broadsides" (coś dla wilków morskich), z fantasy: "The Great Tournament", SF: "Silent Gear".

Edit: wszystko powyżej raczej nie dla dziecka. I ostrzegam, żeby zbytnio nie sugerować się ocenami treści w sklepie Google. Np. przy "Doomsday on Demand" jest informacja o PEGI 7, mimo że fabuła z pewnością nie jest odpowiednia dla dziecka, nawet nastolatka - momentami ekstremalnie brutalna; powinno być: PEGI 16 co najmniej.
Edytowane przez: "Soark" lip 11. 2019
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst