Niestety, ta okazja wygasła 4 listopada 2022.
145° Zakończono
19
Opublikowano 19 października 2022

Grand Theft Auto III EU Steam CD Key

17,05zł
Avatar
Opublikowane przez megalodon
Dołączył w 2019
7.028
3.347

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Grand Theft Auto III to trzecia odsłona kontrowersyjnej serii gier akcji, w której wcielamy się w pozbawionego wyrzutów sumienia amerykańskiego przestępcę. Rewolucyjna pod względem technologii produkcja została stworzona przez szkockie studio Rockstar North.

Rzeczą odróżniającą GTA III od poprzednich odsłon serii jest w pełni trójwymiarowa, wyznaczająca w 2001 r. nowe standardy, oprawa graficzna, wykonana przy użyciu silnika RenderWare. Dzięki niej możliwe było wygenerowanie bogatego w obiekty i sterowanych przez AI ludzi, którzy tworzą razem wielkie, tętniące życiem miasto.

Owa metropolia to Liberty City, wirtualna adaptacja Nowego Jorku, zaś osobnikiem, jakim możemy w grze sterować, jest wiecznie milczący Claude Speed. Młodzian ten jak każdy bohater w serii GTA, pragnie stać się bossem przestępczego półświatka. Chłopak ma do zrealizowania kilka istotnych celów, jak chociażby zemstę na swojej byłej dziewczynie, Catalinie, która o mało co nie wpędziła go do więzienia.

Swoje zadania Claude otrzymuje od kilkunastu charyzmatycznych szefów, których poznajemy w wykreowanych z pomysłem cutscenkach. Wśród zleceń trafiają się niekiedy zadania zaprojektowane z przymrużeniem oka (np. zbieranie porozrzucanych na ulicy „świerszczyków”), a także liczne aluzje do innych gier akcji, np. misja „Two-faced Tanner”, w której autorzy nabijają się z dwuwymiarowego policjanta, bohatera Drivera 2.

Fabuła GTA III jest nieliniowa, co oznacza, że większość misji (szczególnie pobocznych) można wykonywać w dowolnej kolejności, a nawet zrezygnować na jakiś czas ze zleceń i oddać się swobodnej eksploracji Liberty City. Do swojej dyspozycji bohater ma całą przestrzeń trzech połączonych ze sobą wysp (Portland, Staunton Island i Shoreside Vale). Odległości między nimi może pokonywać za pośrednictwem mostów i tuneli bądź też dzięki kilku rodzajom motorówek (Claude nie posiada umiejętności pływania).

Fundamentalną rolę w GTA III spełniają dziesiątki nielicencjonowanych pojazdów, które podzielić można m.in. na auta dostawcze, rodzinne czy sportowe. Część z nich ma specjalne właściwości (np. unikalny, kuloodporny odpowiednik Humvee - Patriot), inne są bardzo rzadko spotykane (np. samochód-lodziarnia). Pojazdy mogą poszczycić się kilkunastoma strefami uszkodzeń oraz nadzwyczaj intuicyjnym modelem sterowania. Oferują także możliwość prowadzenia ostrzału w trakcie jazdy (drive-by) oraz opcję słuchania ośmiu stacji radiowych (większość puszczanych w nich utworów nagrano specjalnie na potrzeby Grand Theft Auto III). Każdy z wozów dane jest nam przechowywać w garażach, umiejscowionych przy kryjówkach Claude’a w poszczególnych dzielnicach.
Kinguin Więcej szczegółów na Kinguin
Aktualizacje społecznościowe
Skomentuj

19 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Jak działa na Windows 10? Czy została wycięta muzyka? Pamiętam jak 20 lat temu wszyscy zachwycali się tą grą. Byłem dzieckiem i z wypiekami na twarzy oglądałem gameplay na hyperze. Potem miałem gierkę i spędziłem przy niej wiele godzin. (Edytowano)
  Avatar
  Raczej na 99% jest wycięta. Steamowe wersje tych GTA miały ucięte radia
 2. Avatar
  Aż się łezka w oku kręci. Grało się na kompie co ledwo z płynnością klatek wyrabiał a i czasem nie. Nie wiem tylko czy warto grać znów i popsuć sobie wspomnienia z czasów młodości xD
  Avatar
  Hahaha skąd ja to znam xd grałem na celeronie 466mhz, Radeonie 9000 i 128 tam xd
 3. Avatar
  Chyba najbardziej niedoceniana część. Bardzo lubię trójkę.
 4. Avatar
  czy jak to kupie to bedzie w pl? czy trzeba spolszczyc "recznie"?
 5. Avatar
  Szkoda że remastera nie zrobili na silniku z gta5. Na pewno by się świetnie sprzedawała. Co prawda wypuścili trylogię definitive edition, ale grafika tylko lekko "pudrowana".
  Avatar
  A wiesz czy do remastera dodali check pointy?
 6. Avatar
  Anonymous User
  Ja to bym najbardziej chciał fabułę z GTA IV, w klimacie i latach VC z powierzchnią i gameplayem z V.
  Avatar
  A z 3 nic?
Avatar