Ta okazja została opublikowana ponad 2 tygodnie temu i może już nie być dostępna.
Gra planszowa włościanie
399°

Gra planszowa włościanie

64,95zł99,75zł-35% 12,99zł Gry Bez Prądu Okazje
16
399°
Gra planszowa włościanie
lis 25. 2020
Kolejna promocja na planszówke w sklepie grybezpradu, tym razem jest gra planszowa włościanie.


Jesteś założycielem średniowiecznej osady, powstającej w latach tuż po wielkiej zarazie. Śmiertelne żniwo zabrało tak wielu ludzi, że ci, którzy przetrwali, muszą zmierzyć się z niezliczonymi problemami. Wielu z tych, którzy pomagali zaspokajać podstawowe potrzeby wioski – zdobywać pożywienie, budować domy czy szyć ubrania – odeszło na zawsze. Rzemieślnikom brakuje surowców, kupcy stracili klientów, a wielu musiało porzucić ukochane gospodarstwa i warsztaty, by uciec przed zarazą.

Na drogach roi się od uciekinierów-wędrowców, którzy pragną rozpocząć nowe życie. Przybywają do ciebie, licząc, że będą mogli osiedlić się i pracować na twojej ziemi. Twoje gospodarstwo rolne wydaje się idealnym zalążkiem nowej osady, która w przyszłości wykarmi wielu potrzebujących.

Musisz jednak wykazać się mądrością i zdolnościami przewidywania i zdecydować, komu udzielisz schronienia, bo w tych trudnych czasach nikt nie narzeka na nadmiar jedzenia czy surowców. Wędrowcy posiadają cenne i nierzadko wyjątkowe umiejętności, ale w swojej pracy muszą polegać na przedstawicielach innych rzemiosł, którzy dostarczą im materiałów i narzędzi. Jeśli zdołasz zgromadzić osadników, którzy będą pracować na wspólny zysk, a także zadbasz o zapasy pożywienia i materiały do budowy nowych domów, twoja osada rozkwitnie.Włościanie, zaprojektowani i zilustrowani przez Haakona Gaardera, to piękna gra karciana oparta na mechanice „draftu” i tzw. „budowania stołu” za pomocą kart, dzięki którym gracze rozwijają swoją osadę. Jako założyciel średniowiecznej osady będziesz oferować schronienie i pracę w swojej rosnącej społeczności ludziom o najróżniejszym fachu. Jeśli zdołasz zwerbować właściwych pracowników i stworzysz zyskowne łańcuchy produkcji, dbając jednocześnie o dostępność pożywienia i możliwości rozbudowy, twoja osada rozkwitnie, a ty zostaniesz zwycięzcą!

To pudełko zawiera pełną grę podstawową oraz 4 dodatki, których można używać oddzielnie lub dowolnie je łączyć. Gra zawiera także tryb jednoosobowy, w którym konkurujesz z potężną i porywczą hrabiną, starając się oprzeć jej złośliwym knowaniom.

Pakiet podstawowy zawiera:

30 kart Osadników Podstawowych

100 kart Wędrownych Osadników

5 kart Założycieli

5 kart pomocy

2 karty Targowiska

1 kartę końca fazy dobierania

26 kart trybu jednoosobowego

1 znacznik pierwszego gracza

5 kafli Ryneczku

6 kafli przekładek

156 żetonów monet

Instrukcję
Aktualizacje społecznościowe
Gry Bez Prądu Okazje
Najlepsze komentarze
16 Komentarzy
Prześlij Komentarz