18°
Opublikowano godzinę temu

Gra planszowa Neuroshima HEX 3.0

95,14zł
Darmowa dostawa ·
Opublikowane przez
Omen66616
Dołączył w 2018
1 956
6 155

O tej okazji

Kod rabatowy dla wszystkich. Należy zaczac zakupy od Ceneo.pl

Neuroshima HEX 3.0 to planszowa gra strategiczna rozgrywająca się w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez mutantów i bezwględne maszyny Molocha. Każdy z graczy dowodzi jedną z armii, na którą składają się żetony jednostek, modułów i akcji, które wykłada się na heksagonalnej planszy pola bitwy.

Każda armia składa się z 35 żetonów, na które składają się żetony jednostek oraz akcji specjalnych. Jednostki wykłada się na planszę, na dowolnym polu nie zajętym przez inny żeton. Każda z nich ma oznaczenie informujące, czy jest jednostką strzelającą czy walczącą wręcz a także inicjatywę (o wartości od 0 do 3).

Na żetonie znajdują się także symbole oznaczające z jaką siłą i w jakie kierunki atakuje. Niektóre jednostki mają zdolności specjalne, np. „Sieciarz” może zablokować działanie sąsiadującej jednostki, inne mogą atakować dwukrotnie, jeszcze inne mają zamontowany pancerz itp. Symboli jest niewiele, są czytelne i bardzo łatwo się w nich połapać – nie trzeba ich nawet specjalnie znać przed rozgrywką. Przykładowe żetony można zobaczyć w galerii poniżej.
Wśród żetonów występują żetony specjalne „Bitwa”, które można zagrać, aby rozpocząć walkę. Momenct rozstrzygania bitwy jest bardzo efektowny – wiele jednostek ginie, wykonując przed śmiercią jeszcze jeden, zabójczy atak. Dobre ustawienie jednostek i ich osłona oraz ochrona bazy są bardzo trudne, często więc posyła się jednostki w samobójcze misje, aby tylko zdjąć jeszcze jeden punkt z bazy przeciwnika.
Ceneo Więcej szczegółów na

Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika MikOuakh
  Ta gra to raz w tygodniu widze jest w promo
 2. Awatar użytkownika Dandrax
  Coraz drożej. A niby promocja =D
  Ale grę polecam. Za to dodatki według mnie kiepskie, bo opis armii nie jest na tych fajnych grubych kartach, tylko zwykły papier kredowy =/
 3. Awatar użytkownika BoardGameOnion
  18657150-49dwc.jpg
 4. Awatar użytkownika SgtGizmoo
  było dopiero co mega taniej.
Awatar użytkownika