Niestety, ta okazja już wygasła

Gra planszowa Morze Chmur

maj 7. 2020

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Fajna gra rodzinna, w dobrej cenie.

Opis ze strony:
To oferta specjalna w ramach Strefy Tanich Gier - to specjalny dział sprzedaży założony w centrum Hobbystycznym "Strefa", który skupia się na ofercie gier planszowych, których nakłady u wydawców uległy wyczerpaniu a ich wznowienie nie jest obecnie planowane. A dzięki naszym staraniom mamy te pozycje w bardzo dobrych cenach
To propozycja tanich gier, które nie są złe, jedynie mogą być lekko "zakurzone". Ale chcemy im dać nową szanse na zagoszczenie na Waszych stołach, przypominając o nich i oferując w znacznie niższych cenach, niż ceny sugerowane.
____________________

Projekt: Theo Rivi'ere
Ilustracje: Miguel Coimbra
Wydawca: 2 Pionki / Portal Games
Wersja językowa: polska
Tytuł oryginału: Sea of Clouds
___________________

OPIS GRY:
Wciel się w rolę kapitana latającego okrętu. Werbuj bezlitosnych załogantów, dzielcie się łupami i kupujcie za nie morze rumu. Wysyłaj swoich piratów, by przejmowali wrogie statki i plądrowali ukryte na nich skarby. A przede wszystkim gromadź punkty zwycięstwa, aby zasłużyć na miano Władcy Morza Chmur! Przestrzeń powietrzna wypełniona jest setkami okrętów przecinających chmury. Wszyscy lecą od jednej latającej wyspy, do drugiej, wioząc cenne skarby, doświadczoną załogę albo ważnych pasażerów.
Twoim zdaniem jako Kapitana statku powietrznego jest zadbać o dobro własnej załogi, uwalniając innych od ich dóbr. Co jakiś czas natkniesz się na innych, wrogich ci piratów. Dokonasz wtedy abordażu na ich okręt i spróbujesz zabrać im jak najwięcej tego, co sami złupili... albo sam padniesz ich ofiarą. Kiedy już zagrożenie minie, kurz opadnie, a niebo znowu będzie stać otworem, ruszysz dalej. Pamiętaj, że im więcej skarbów zgromadzisz, tym większy twój prestiż. Lecz dróg do zwycięstwa jest więcej. Najpotężniejszy okręt. Monopol na rum. Najsprawniejsza załoga. Władca Morza Chmur może być tylko jeden. Czy wiesz już, w jaki sposób sięgniesz po zwycięstwo?
Morze Chmur to gra karciana oparta na mechanice zbierania zestawów kart z bardzo ciekawą opcją przebiegu tury gracza i wyboru kart ze stosów. Ma bardzo przystępne zasady, więc rekomendujemy ją jako grę rodzinną, a jednocześnie ma bardzo dużo opcji i kombinacji. Niewątpliwą jej zaletą są także przepiękne ilustracje na panszetkach oraz na kartach.
__________________

Więcej informacji o grze, a także recenzje - czyli do obejrzenia w sieci:
Opis gry w serwisie boardgamegeek.com (j.angielski): boardgamegeek.com/boa…uds
Recenzja na blogu Board Times (j.polski): boardtime.pl/201…tml
Recenzja gry na blogu Planszowe Wojny (j. polski): planszowewojny.blogspot.com/201…tml
____________________

Zawartość pudełka:
95 kart łupów,
80 dublonów,
1 żeton statku,
4 plansze kapitanów,
1 plansza centralna,
1 żeton papugi,
1 żeton kapelusza,
1 notes punktacji,
instrukcja w języku polskim.
____________________

Charakterystyka:
Liczba graczy: 2-4
Sugerowany wiek: 10+
Średni czas rozgrywki: 45 minut
Wersja językowa: polska
Zależność językowa: gra jest zależna językowo - posiada napisy na części kart
Zawarte instrukcje: polska

Zdjęcia mają charakter poglądowy - przedstawiają przykładowe opakowanie produktu oraz komponenty gry.
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
8 Komentarzy
Prześlij Komentarz