Ta okazja została opublikowana ponad 2 tygodnie temu i może już nie być dostępna.
gra planszowa Founders of Gloomhaven wydanie angielskie
168°

gra planszowa Founders of Gloomhaven wydanie angielskie

149zł189zł-21% 9,90zł
0
168°
gra planszowa Founders of Gloomhaven wydanie angielskie
lis 27. 2020
boardgamegeek.com/boa…ven

angielska wersja językowa, na allegro i wg i-shopu reszta cen powyżej 200 zł

Rank
Autor: Isaac Childres
Miejsce w rankingu: 1591
Ocena użytkowników: 7.07596 /10.0
Grawykorzystuje mechaniki: Auction/Bidding, Deck / Pool Building, HandManagement, Route/Network Building, Tile Placement, Variable PlayerPowers, Worker Placement

Założyciele Gloomhaven to konkurencyjna gra polegająca na układaniu kafelków, wyborze akcji i budowaniu miasta, w której każdy gracz kontroluje fantastyczną rasę pracującą nad zbudowaniem miasta Gloomhaven i zdobyciem wpływów na jego mieszkańców. Jest to samodzielna gra osadzona w tym samym uniwersum co Gloomhaven. Wydarzenia te mają jednak miejsce setki lat przed Gloomhaven i przedstawiają pierwotną budowę miasta.
W Founders of Gloomhaven gracze używają kart akcji do umieszczania budynków z zasobami na mapie miasta, używają tych zasobów do tworzenia bardziej zaawansowanych zasobów, a następnie dostarczają je na proponowane place budowy, aby zdobyć prestiż. Pojedynczy gracz nie może jednak zrobić wszystkiego samodzielnie, ponieważ może importować tylko niewielką liczbę typów zasobów, w zależności od rasy. Aby stworzyć bardziej zaawansowane zasoby, muszą współpracować z innymi graczami.
W grze dostępny jest również mechanizm aukcyjny, w którym gracze okresowo głosują, aby określić, które nowe propozycje budynków pojawią się i gdzie zostaną umieszczone na planszy. Gracze mogą również dodawać zdobyte wpływy, aby zwiększyć siłę swojego głosu.

Pierwsze wrażenia: planszowkiwedwoje.pl/201…tml
Aktualizacje społecznościowe
Prześlij Komentarz